Standardowe Audio - modyfikacja

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Nikon-N1
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2018, 10:04
Samochód: kodiaq 2.0 tdi 190 KM

Standardowe Audio - modyfikacja

Post autor: Nikon-N1 »

Czy ktoś próbował, zamierza poprawić fabryczny (Amudsen) system audio w kodiaq-u (nie canton).
Jeżeli tak, to co dokładnie dało się uzyskać i jakim kosztem



Sponsor

Standardowe Audio - modyfikacja

Sponsor


Przemkooo
Posty: 120
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:43
Samochód: Superb. 2.0 tdi

Re: Standardowe Audio - modyfikacja

Post autor: Przemkooo »

A jest to takie tragiczne w dźwięku i głośności??
Chyba nikt nie modyfikował jeszcze

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Standardowe Audio - modyfikacja

Post autor: D10ni »

Ja zadbałem o to że samochód jest trochę cichszy (przednia podgrzewania i boczne szyby podwójne). I zadbałem o odpowiednie "zasilenie" - karta 200GB zapchana plikami bezstratnymi FLAC. Jak na moje potrzeby gra bardzo fajnie.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Bojkot
Posty: 14
Rejestracja: 25 mar 2019, 17:07
Samochód: Skoda Kodiaq, 1.9 TDI

Re: Standardowe Audio - modyfikacja

Post autor: Bojkot »

Przepraszam,ale mam chyb troche glupie pytanie:)
Otoz moje radio jest "bardzo ciche"..tzn efekt jest taki ze jak podkrecal glosnosc to praktycznie przez 1/4 paska glosnosci jest praktycznie cisza..jak dam "na maxa" to owszem jest glosno,ale spokojnie mozna tak jechac jak ktos lubi glosno sluchac.Pytam bo we wszystkich autach jakimi jezdzilem zawsze bylo tak ze radio mozna bylo odkrecic raczej nie wiecej niz na 3/4 skali bo albo chcialy wybuchnac glosniki albo bylo po prostu za glosno.W kodiaqu ma amundsena ze standardowymi glosnikami.Tym bardziej mnie irytuje ta sytuacja,ze wydaje mi sie,ze sobie sam cos gdzies niseswiadomie przestawilem:(A szukalem kilka razy w menu i nie znajduje rozwiazania.Jak ktos kojarzy taka sytuacje bede wdzieczny za slowo.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Standardowe Audio - modyfikacja

Post autor: Malenstwo8 »

Bojkot pisze:
28 mar 2019, 22:27
Przepraszam,ale mam chyb troche glupie pytanie:)
Otoz moje radio jest "bardzo ciche"..tzn efekt jest taki ze jak podkrecal glosnosc to praktycznie przez 1/4 paska glosnosci jest praktycznie cisza..jak dam "na maxa" to owszem jest glosno,ale spokojnie mozna tak jechac jak ktos lubi glosno sluchac.Pytam bo we wszystkich autach jakimi jezdzilem zawsze bylo tak ze radio mozna bylo odkrecic raczej nie wiecej niz na 3/4 skali bo albo chcialy wybuchnac glosniki albo bylo po prostu za glosno.W kodiaqu ma amundsena ze standardowymi glosnikami.Tym bardziej mnie irytuje ta sytuacja,ze wydaje mi sie,ze sobie sam cos gdzies niseswiadomie przestawilem:(A szukalem kilka razy w menu i nie znajduje rozwiazania.Jak ktos kojarzy taka sytuacje bede wdzieczny za slowo.
Jest w ustawieniach dzwięku opcja - głośność-
Jest ona odpowiedzialna za poziom dzwięku "na starcie" zaraz po włączeniu audio. Może to coś da.

Bojkot
Posty: 14
Rejestracja: 25 mar 2019, 17:07
Samochód: Skoda Kodiaq, 1.9 TDI

Re: Standardowe Audio - modyfikacja

Post autor: Bojkot »

Ano wlasnie nic nie daje..ale odkrylem,ze taki efekt jest tylko na radio bo jak puszczam muzyke z karty sd to jest zdecydowanie glosniej.Co w sumie dziwne bo zylem w przekonaniu ze radio nadaje z wiekszym "powerem" i lepsza jakoscia..dziwna sprawa

Przemkooo
Posty: 120
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:43
Samochód: Superb. 2.0 tdi

Re: Standardowe Audio - modyfikacja

Post autor: Przemkooo »

Koledzy mam audio standard. Gra spoko.
TYLKO PROSZE WYTŁUMACZCIE MI PROSZE .
Mam superba ten sam system nagłośnienia. :)
A audio w kodiaq gra o 35% ciszej co to za g..no!! :shock:
Przy 140/150 nawet Max audio bywa słabe :shock:
O co tu chodzi.?? Co za to za g..No nam wciskają!! :shock:
Ja nic nie znalazlem co by ograniczalo wzmacniacz.
Czy tak też macie?
Superb z 2010r gra głośno i dobrze :)
A tu w nowym kodiaqu gra dobrze ale cicho.!!!
Jak na takie auto!!! :)
Zaznaczam w skali.miedzy superbem 2010r A kodiakiem 2019r jest okolo 35 % ciszej.
SuperB napier.. głośność. Nigdy nie słuchałem na Max , za to w kodiaqu to na 90% non-stop .
Przy 180 dźwięk byłby juz B. słaby.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Standardowe Audio - modyfikacja

Post autor: D10ni »

Przemkooo, jak to mierzysz? Ja mam ciągle problem z rozróżnieniem 30 a 40%, a Tobie się udaje 35% zmierzyć. Mierzyłeś decybele, czy waty? Może kwestia tego że w superbie siedzisz prawie między głośnikami, a w kodiaq wyżej?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Przemkooo
Posty: 120
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:43
Samochód: Superb. 2.0 tdi

Re: Standardowe Audio - modyfikacja

Post autor: Przemkooo »

D10ni pisze:
13 kwie 2019, 23:52
Przemkooo, jak to mierzysz? Ja mam ciągle problem z rozróżnieniem 30 a 40%, a Tobie się udaje 35% zmierzyć. Mierzyłeś decybele, czy waty?
Może kwestia tego że w superbie siedzisz prawie między głośnikami, a w kodiaq wyżej?
Witwj. Kiedyś miałem dużo styczności z muzyką.
Estrada/ dyskoteka
Po pewnym czasie pracy rozpoznajesz różnicę.
Może to nie być 35% lecz 30% .
Jakby ograniczyli zapas do tak wielkiego marginesu. A może to już koniec możliwości wzmacniacza. ;)

Pytałem w serwisie czy potrafią mi określić waty w RMS nie muzyczne. RmS to są moce znamionowe ma których pracuje sprzęt o impedancji nie będę pisał bo nie ma po co. :-)
Nie potrafili mi odpowiedzieć.

Może warto faktycznie zrobić test decybelowy :-)

mar_p
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2020, 13:33
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI + DSG

Re: Standardowe Audio - modyfikacja

Post autor: mar_p »

Witam,
Też chciałbym zapytać czy koś próbował podmienić fabryczne standardowe głośniki na coś lepszego? chociażby ten centralny z przodu w desce ( w sumie na 100% nie wiem czy tam jest głośnik w standardzie bez cantona) Ciekawe czy standardowe radio bolero bez wzmaniacza coś pociągnie. Podstawowe głosnik grają przeciętnie, jednak brakuje w dolnym zakresie dźwięku.

ODPOWIEDZ