Youtube Auto dla AA

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Bojkot
Posty: 14
Rejestracja: 25 mar 2019, 17:07
Samochód: Skoda Kodiaq, 1.9 TDI

Re: Youtube Auto dla AA

Post autor: Bojkot »

D10ni pisze:
27 mar 2019, 9:35
Bojkot pisze:
26 mar 2019, 22:53
Pytam bo spedzilem ostatni weekend zeby odpalic youtuba w kodiaqu z samsunga s8 i nie ma takiej opcji:(
Oficjalnie MirrorLink umiera i zarówno producenci telefonów wywalają to z urządzeń jak i producenci aplikacji nie ułatwiają, a google nawet celowo blokuje. Jak jesteś bardzo zdeterminowany, pozostaje upolowanie jakiegoś starego kompatybilnego sprzętu i podłączenie osobno. https://mirrorlink.com/phones
Dzieki za pomoc.O opcji z drugim telefonem tez myslalem,ale kupowanie specjalnie sima zeby miec internet w drugim niepotrzebnym telefonie to chyba mija sie z celem-tak sobie mysle ze juz popadam w paranoje bo youtube tak naprawde nie jest potrzebny do szczescia nawet moim dzieciom,ktore i tak nic nie zobacza siedzac na bocznych siedzeniach.Chcialem to po.prostu zrobic jako sprawe honorowa zeby zrobic:)Swoja droga ciekawe czy jak bym odpalil to z drugiego telefonu bez sima i udostepnil mu hotspot wifi z "pirerwszego" telefonu czy by to poszlo?:)



Sponsor

Re: Youtube Auto dla AA

Sponsor


Bojkot
Posty: 14
Rejestracja: 25 mar 2019, 17:07
Samochód: Skoda Kodiaq, 1.9 TDI

Re: Youtube Auto dla AA

Post autor: Bojkot »

stingerA6 pisze:
27 mar 2019, 6:01
Co do tej aplikacji:
1. Instalacja, uruchomienia i działanie, nie są zanadto skomplikowane
2. Działa ona pod Mirrorlinkiem
3. Nie daje ona typowego klona telefonu na ekranie, tylko zaszyte w sobie ma np. dostęp do Youtube, przeglądarkę internetową, Facebooka, kalkulator, mapy Google itd.

Ogólnie to jedyny sposób na uruchomienie na YT na telefonie z androidem 8 lub 9.
A jeszcze mam pytanko-z jakiego tel Ty korzystasz i rozumiem ze mowimy o kodiaqu?Jaki model radia masz?Ja mam amundsena..pytanie czy to dziala z kazdym tel ktory ma androida 8 i wyzej i z kazdym modelem auta?:(
I druga sprawa:rozumiem,ze te floating apps nie wymaga rootowania telefonu?

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Youtube Auto dla AA

Post autor: stingerA6 »

Mam Samsunga S9 z androidem 9. Radio Bolero (ale nie ma to wpływu).
Nie trzeba rotować telefon. Jedyny koszt to aplikacja ok 30 zł
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Youtube Auto dla AA

Post autor: D10ni »

Bojkot pisze:
27 mar 2019, 17:21
Swoja droga ciekawe czy jak bym odpalil to z drugiego telefonu bez sima i udostepnil mu hotspot wifi z "pirerwszego" telefonu czy by to poszlo?:)
Powinno pójść bezproblemowo, większość smartfonów potrafi działać bez sima, tylko z netem po wifi. A skoro masz Amundsena to masz od razu CarConnecta i mapy zasilane przez Wlan z tego samego hotspota.
Bojkot pisze:
27 mar 2019, 17:24
..pytanie czy to dziala z kazdym tel ktory ma androida 8 i wyzej i z kazdym modelem auta?:(
No właśnie to jest loteria, najlepiej pogooglaj czy komuś z takim sprzętem jak masz się udało.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Youtube Auto dla AA

Post autor: michalmiko »

D10ni pisze:
27 mar 2019, 16:09
To akurat zupełni einna sprawa. Polityka producenta aplikacji i jego prawo. Ale nakład sił chyba ni ejest taki duży aby się tym przejmować, nieprawdaż?
Tylko dlaczego aplikacja, która nie jest wspierana jest promowana wśród producentów samochodów? Dziwne to trochę, że google tutaj stawia warunki ;) Instalacja dla mnie nie jest trudna, ale nie każdy ma chęci aby instalować oprogramowanie spoza oficjalnego "sklepu", bo można bardzo łatwo zainfekować telefon.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Youtube Auto dla AA

Post autor: D10ni »

Google ma pewnie jakieś uzasadnienie, niestety nie znalazłem żadnych oficjalnych stwierdzeń poza tym:
¹Android Auto is available for newly purchased vehicles, and may be offered as a standard or optional feature. Availability is subject to change and may vary based on geography and trim level. Software updates to include Android Auto may be available for some models listed. Please check with your dealer for details.
To producenci samochodów są petentami. I jak widać wystarcza im że oficjalnie AA dostępne jest w wielu krajach: https://www.android.com/auto/faq/#3-body
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Bojkot
Posty: 14
Rejestracja: 25 mar 2019, 17:07
Samochód: Skoda Kodiaq, 1.9 TDI

Re: Youtube Auto dla AA

Post autor: Bojkot »

D10ni pisze:
27 mar 2019, 18:37
Bojkot pisze:
27 mar 2019, 17:21
Swoja droga ciekawe czy jak bym odpalil to z drugiego telefonu bez sima i udostepnil mu hotspot wifi z "pirerwszego" telefonu czy by to poszlo?:)
Powinno pójść bezproblemowo, większość smartfonów potrafi działać bez sima, tylko z netem po wifi. A skoro masz Amundsena to masz od razu CarConnecta i mapy zasilane przez Wlan z tego samego hotspota

Przepraszam bo chyba jeszcze nie ogarniam tego..co masz na mysli mowiac " to masz od razu CarConnecta i mapy zasilane przez Wlan z tego samego hotspota" ?

quote=Bojkot post_id=21199 time=1553703873 user_id=1188]
..pytanie czy to dziala z kazdym tel ktory ma androida 8 i wyzej i z kazdym modelem auta?:(
No właśnie to jest loteria, najlepiej pogooglaj czy komuś z takim sprzętem jak masz się udało.
[/quote]
Ok poszukam,ale poki co nie widzialem takiej konfiguracji…

Bojkot
Posty: 14
Rejestracja: 25 mar 2019, 17:07
Samochód: Skoda Kodiaq, 1.9 TDI

Re: Youtube Auto dla AA

Post autor: Bojkot »

Powinno pójść bezproblemowo, większość smartfonów potrafi działać bez sima, tylko z netem po wifi. A skoro masz Amundsena to masz od razu CarConnecta i mapy zasilane przez Wlan z tego samego hotspota.


Przepraszam bo chyba jeszcze nie ogarniam tego..co masz na mysli mowiac " to masz od razu CarConnecta i mapy zasilane przez Wlan z tego samego hotspota" ?

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Youtube Auto dla AA

Post autor: D10ni »

Być może się mylę, ale w Kodiaq masz dwie trzy usługi wymagające internetu.
Pierwsze to połaczenia alarmowe i tu masz wbudowana kartę sim albo po prostu moduł wbija się a 112. Nie wiem, nie dzwoniłem.
Drugie to usługa CarConnect - potrzebuje internetu albo z dodatkowej karty sim gdy masz Columbusa, albo z innego źródła gdy masz Amundsena lub Bolero. Tym innym źródłem może być car stick, albo twój telefon po wifi. Czyli w telefonie uruchamiasz tethering, czyli zamieniasz tel w hotspot i wskazujesz udostępnioną sieć "samochodowi".
Trzecia usługa porzebująca internetu to nawigacja, jeśli masz Amundsena., aby mieć informację o korkach albo wyszukiwać cele online. I jak masz Amundsena, tak samo - albo z CarSticka albo z hotspota z telefonu (Wlan).
Mam nadzieję że się udało wyjaśnić. Jeśli coś niejasne, pisz.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

ODPOWIEDZ