POI

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

POI

Post autor: karbab »

Cześć!

Skąd ściągacie POI do swoich nawigacji? Wrzuciłbym sobie polskie stacje benzynowe, może jakieś knajpy itp. Znalazłem kilka płatnych stron, ale pomyślałem, że najpierw popytam.



Sponsor

POI

Sponsor


Awatar użytkownika
AROO
Posty: 127
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:32
Samochód: Kodiaq STYLE 2.0 TSI 4x4 DSG

Re: POI

Post autor: AROO »

mi podesłał kumpel z VW. Mam bankomaty PKO, McDonalds, Burger King. Miał mi podesłać jeszcze fotoradary.
Jeszcze tego nie wrzucałem więc nie wiem czy działają. Jak to zrobię to dam znać.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: POI

Post autor: bubuś »

Serio piszecie, że navi Kodiaqa nie zawiera POI ???? Ciekawych rzeczy się dowiaduję.
Bo jeśli jest ogołocona z takich danych to SZOK i SHIT .

W mojej TomTom, jest wszyściutko i niczego nie muszę dogrywać, wręcz trzeba wiele niepotrzebnych mi POI wyłączać, bo mapa byłaby nieczytelna.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Re: POI

Post autor: karbab »

Być może to problem mojego braku wiedzy i umiejętności, a nie możliwości samochodu. Jak zrobię hotspot z telefonu i połączę z samochodem, znajduje mi wszystko, co tylko chcę (nie sprawdzałem tylko, czy wyświetli fotoradary).
Natomiast bez podłączenia do internetu, po kliknięciu chyba na "Moje cele specjalne" i wyszukaniu stacji benzynowych, wyskakuje mi ileś międzynarodowych stacji, ale nie widziałem np. Orlenu.

Zobaczyłem film na YT Romana Verhovseka o dodawaniu fotoradarów do POI w Kodiaqu (btw. mi się nie udało, pomimo wykonania instrukcji krok po kroku - samochód nie widzi danych na USB) i chciałem się pobawić w dodanie różnych POI.

Tak szczerze mówiąc, w dobrie internetu, to nieco wydumany problem i chodziło mi raczej o lepsze poznanie nawigacji i jej możliwości.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: POI

Post autor: D10ni »

Krótkie info o dodawaniu POI do Amundsena. Najprostsza droga to skorzystanie z portalu https://skoda-connect.com i wybranie "Moje cele specjalne". Klikamy na Dodaj plik POI, wybieramy plik csv, możemy dodać własną ikonę / obrazek, zapisujemy i gotowe.
Same punkty POI można pobrać z wielu miejsc, aktualne fotoradary np z http://ump.waw.pl/
Wygodny (ale płatny) jest http://www.poipoint.pl/ - Stąd można pobrać wiele kategorii POI, ikony (wybieramy format Amundsen db3, ale dostajemy i tak csv który można bezpośrednio wrzucać do skoda-connect). Zrobienie własnego zestawu zajeło mi jakieś 15 minut zabawy.

Obrazek

Oczywiście aby zaimportować do Amundsena trzeba go podpiąć do netu, czy to car stickiem czy hotspotem z telefonu.
POI bardzo ładnie widoczne na mapie, można też do nich nawigować (jeśli wrzucimy np. zestaw "atrakcje turystyczne" czy MacDonalds).
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

ODPOWIEDZ