CANTON soundsystem - czy warto?

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Przemkooo
Posty: 120
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:43
Samochód: Superb. 2.0 tdi

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Przemkooo »

Zwykle. Nowe auta to lipa w audio. Nie zamawialem w kodiaq cantona. Wolę sam to dozbroic.



Sponsor

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Malenstwo8 »

Przemkooo pisze:
02 mar 2019, 23:12
Zwykle. Nowe auta to lipa w audio. Nie zamawialem w kodiaq cantona. Wolę sam to dozbroic.
Mnie Canton zadowala, natomiast faktem jest, że w Superbie grał lepiej. Co do audio w nowych autach zawsze powtarzam to samo. Mark Levinson w Lexie i Bowers&Wilkins w Volvo oraz Meridian w Rangę Roverze i zmienisz zdanie.
Oczywiście nie mam nic do przeróbek ale w wyżej wymienionych zestawach to dmuchanie w żagle przy wichurze 😉

Przemkooo
Posty: 120
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:43
Samochód: Superb. 2.0 tdi

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Przemkooo »

Malenstwo8 pisze:
02 mar 2019, 22:48
Przemkooo pisze:
02 mar 2019, 22:40
U mnie w Superbie z 2010 r. Grało lepiej niż canton.
A miałeś zwykle audio, czy cantona?
Miałem chyba zwykle radio bez wofera bo takiego nie gdzie nie było.
Za to głośniki chyba musiały biec wofer same w sobie. ⚠️
Głośność zestawu w Superbie grało o 1/4 głośniej. ⚠️⚠️⚠️
Dziwi mnie fakt za taka kasę Cantona wstawić ludziom taki badziew to nie uczciwe wobec skody.

Ktoś dobrze napisał że gra jak za ściany. Trochę tak bass jakby szedł od sąsiada nie z Twojego audio. 😥

Serio w Superbie grało super i to bez cantona. 🎶🎵🔉🔊

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Malenstwo8 »

Chyba jednak nie pobawiłeś się korektorem, co?
Ja testowałem różne ustawienia i oceniam Cantona bardzo pozytywnie. Teraz jeżdże na nowych ustawieniach od 3 dni i jest fajnie. Zupełnie inne odczucia- scena, głębia itd.

Przemkooo
Posty: 120
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:43
Samochód: Superb. 2.0 tdi

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Przemkooo »

Malenstwo8 pisze:
03 mar 2019, 8:37
Przemkooo pisze:
02 mar 2019, 23:12
Zwykle. Nowe auta to lipa w audio. Nie zamawialem w kodiaq cantona. Wolę sam to dozbroic.
Mnie Canton zadowala, natomiast faktem jest, że w Superbie grał lepiej. Co do audio w nowych autach zawsze powtarzam to samo. Mark Levinson w Lexie i Bowers&Wilkins w Volvo oraz Meridian w Rangę Roverze i zmienisz zdanie.
Oczywiście nie mam nic do przeróbek ale w wyżej wymienionych zestawach to dmuchanie w żagle przy wichurze 😉
No tu bym się mocno zastanowił. Nie jestem audiofilem ale kiedyś miałem trochę styczności z 🎼🎵🎶
Canton w kodiaqu vs normalne nagłośnienie z superba 2010r i sorry canton to badziew jak za tę kasę.⚠️ miałem kodiaka 5 dni i tam był catnon dlatego stwierdzam jak jest. Aż boje sie jak bedzie gralo moj ambunsen bez CANTONA 😤🤔😥
Im nowsze auto tym słabiej gra. Juz nie chodzi nawet o jakosc a porownujac głosność tych zestawów.
A piszą o duzych mocah 2 x więcej niż niutkow w tych autach he he 😂🤣😂🤣

Przemkooo
Posty: 120
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:43
Samochód: Superb. 2.0 tdi

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Przemkooo »

Malenstwo8 pisze:
06 mar 2019, 21:54
Chyba jednak nie pobawiłeś się korektorem, co?
Ja testowałem różne ustawienia i oceniam Cantona bardzo pozytywnie. Teraz jeżdże na nowych ustawieniach od 3 dni i jest fajnie. Zupełnie inne odczucia- scena, głębia itd.
Bawiłem się Korektorem. Lecz czy to nazwiesz korekcja
Ten dźwięk jest płaski.
Bardzo. :-) WIESZ oceniasz wedle własnego widzenia.

Wiesz scenę i jej efekt to ja znam z kina lub imprez A tu brak DYNAMIKI !!! O to dobre określenie. Brak tej dynakimi i TAKIEGO JAJA W tym zestawie :-)

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Malenstwo8 »

Przemkooo pisze:
06 mar 2019, 22:01
Malenstwo8 pisze:
06 mar 2019, 21:54
Chyba jednak nie pobawiłeś się korektorem, co?
Ja testowałem różne ustawienia i oceniam Cantona bardzo pozytywnie. Teraz jeżdże na nowych ustawieniach od 3 dni i jest fajnie. Zupełnie inne odczucia- scena, głębia itd.
Bawiłem się Korektorem. Lecz czy to nazwiesz korekcja
Ten dźwięk jest płaski.
Bardzo. :-) WIESZ oceniasz wedle własnego widzenia.

Wiesz scenę i jej efekt to ja znam z kina lub imprez A tu brak DYNAMIKI !!! O to dobre określenie. Brak tej dynakimi i TAKIEGO JAJA W tym zestawie :-)
Na pewno miałeś Cantona w tej testówce? 🙂
Oczywiście odbiór jest sprawą subiektywną, ale żeby brak dynamiki? 😳
Nie jest może ona faktycznie najwyższych lotów, ale dopłata 1600 pln do Cantona, to śmieszna kwota w stosunku do innych marek i nagłośnień. Za tą kasę Canton gra bardzo dobrze. Zgodzę się, że w Superbie gra lepiej, ale twierdzisz, że w Superbie go nie miałeś, a na pewno gra lepiej niż seria w Superbie.

Przemkooo
Posty: 120
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:43
Samochód: Superb. 2.0 tdi

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Przemkooo »

Malenstwo8 pisze:
06 mar 2019, 22:18
Przemkooo pisze:
06 mar 2019, 22:01
Malenstwo8 pisze:
06 mar 2019, 21:54
Chyba jednak nie pobawiłeś się korektorem, co?
Ja testowałem różne ustawienia i oceniam Cantona bardzo pozytywnie. Teraz jeżdże na nowych ustawieniach od 3 dni i jest fajnie. Zupełnie inne odczucia- scena, głębia itd.
Bawiłem się Korektorem. Lecz czy to nazwiesz korekcja
Ten dźwięk jest płaski.
Bardzo. :-) WIESZ oceniasz wedle własnego widzenia.

Wiesz scenę i jej efekt to ja znam z kina lub imprez A tu brak DYNAMIKI !!! O to dobre określenie. Brak tej dynakimi i TAKIEGO JAJA W tym zestawie :-)
Na pewno miałeś Cantona w tej testówce? 🙂
Oczywiście odbiór jest sprawą subiektywną, ale żeby brak dynamiki? 😳
Nie jest może ona faktycznie najwyższych lotów, ale dopłata 1600 pln do Cantona, to śmieszna kwota w stosunku do innych marek i nagłośnień. Za tą kasę Canton gra bardzo dobrze. Zgodzę się, że w Superbie gra lepiej, ale twierdzisz, że w Superbie go nie miałeś, a na pewno gra lepiej niż seria w Superbie.
Tak Canton.🎛🔉🔊 Na 100%
wersja testową miałem z model Scaut. Bardzo bogata wers. I z przelotem 900km :-) auto super dla rodziny.
Teraz canton kosztuje więcej niż 1600zl ⚠️ chyba 2500
Co do jakości z superbem miałem porównanie. Chyba że mam naglosnienie bez oznaczeń. Ale nie sądzę. 😉

Przemkooo
Posty: 120
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:43
Samochód: Superb. 2.0 tdi

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Przemkooo »

Obrazek

martii
Posty: 82
Rejestracja: 03 lis 2017, 7:58
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 190KM

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: martii »

chyba ze glosmiki ustawione jako wszystkie, wtedy rzeczywiście dzwiek jest cichy i tragiczny, przy ustawieniu przód mocno podbity jest glosnik centralny i wokal, a przy kierowca mocno podbija bass i sopran

ODPOWIEDZ