CANTON soundsystem - czy warto?

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Malenstwo8 »

Zdecydowanie warto.



Sponsor

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Sponsor


SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: SlawekW »

Canton gra bardzo dobrze, ale wymaga dobrego źródła dźwięku.
U mnie radio grało słabo (płasko). Ale mam DAB - po przełączeniu na radio DAB rożnica jest KOLOSALNA ! (szkoda, że poza Polskim Radiem jest w zasadzie tylko Radio Kolor).

Po lekturze tego wątku odpaliłem na próbę Tidal HiFi - też jest świetnie !

KKL
Posty: 10
Rejestracja: 08 paź 2018, 22:13
Samochód: Kodiaq 150KM DSG

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: KKL »

A ja tradycyjnie dodam, ze Canton gra przecietnie :). O ile jeszcze Tidal gra porawnie/dobrze to radio FM gra beznadziejnie. Do tego doszlo, ze slucham stacje radiowe przez TuneIn bo graja tak duzo lepiej niz FM. To co Skoda tu zrobila, to jakis zart. Mam nadzieje, ze to kiedys naprawia jakims updatem softu bo teraz to porazka na calej linii. Zero glebi, zero basu, plasko jak stol.

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Malenstwo8 »

To prawda. Radio jest do bani bez DAB.

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: RobKos »

Odpal sobie coś we flac z karty i wtedy kalibruj system.
Poczujesz różnicę

Anubis
Posty: 104
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:58
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Kodiaq Style 2.0.TDI DSG 190KM

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Anubis »

Z tym TIDAL HI FI to siedziałem z kolegą melomanem i testowaliśmy. Ucho ma bardzo wyczulone :-) Więc jest tak jak myślałem, gra lepiej od transmisji ustawionej jako wysoka, ale jakieś mega rewelacji nie ma. Jeśli jesteśmy w dobrym zasięgu to jest ok, w momencie przemieszczania się nawet po mieście, HI FI nie daje już rady, często nie nadąża ściągać danych. Zrobię test po niedzieli, dostałem sms że PLAY coś zmienił i jest ponoć lepiej z zasięgiem. Testowałem też na osobnym modemie, ciut lepiej. Wsadzę też osobną kartę do slotu miśka i zobaczę wtedy. ( do testów wsadzę Orange ). Na ten moment, jakość hi fi jest lepsza, ale w samochodzie to zostanę raczej ze spotify. Różnica mała, a jakość stremowania muzyki lepiej rozwiązana. Tidal hi fi jest dobry w domu, na dobrym sprzęcie :-)

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Malenstwo8 »

U mnie Tudal po początkowych problemach z transferem teraz już jest ok. Nie wiem, być może Play coś zmienił, ale w zasadzie wciskam i mam.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: D10ni »

KKL pisze:
26 lis 2018, 22:24
A ja tradycyjnie dodam, ze Canton gra przecietnie :). O ile jeszcze Tidal gra porawnie/dobrze to radio FM gra beznadziejnie. Do tego doszlo, ze slucham stacje radiowe przez TuneIn bo graja tak duzo lepiej niz FM. To co Skoda tu zrobila, to jakis zart. Mam nadzieje, ze to kiedys naprawia jakims updatem softu bo teraz to porazka na calej linii. Zero glebi, zero basu, plasko jak stol.
Wystarczy przeczytać Twoją wiadomość aby dojść do wniosku co w Twoim Cantonie źle działa. Antena? Całe radio? Bo jak sprawdzisz sobie jakie są przepływności w TuneIN, to zobaczysz że to jakość (przepływność) najbiedniejszego (najbardziej skompresowanego) mp3. I skoro to gra lepiej od radia, to znaczy że sygnał wejściowy kompletnie skopany.
Patrząc z kolei na to z dalszej perspektywy, trzeba się śmiać. Wywalać tyle kasy żeby słuchać radio analogowe lub TuneIN? To tak jak byś Rollsa kupił aby dziecko do szkoły oddalonej o 1000m wozić.
Aby usłyszeć co sprzęt jest wart, jedynie lokalnie zapisana muza w formacie bezstratnym. Bo jeśli podróżujesz poza zasięgiem LTE to i TidalHiFi będzie kiepsko działać. Karta microSD 256GB lub większa to już poważna biblioteka. Dodam jeszcze że za dobrego sprzętu nie ma co kupować, jeśli nie chce się go poważnie wykorzystywać. Lepszy sprzęt doskonale obnaża jakość materiału wejściowego. Posłuchaj empetrójki CBR 128kb/s na słuchawkach za 300zł i za 2000zł i usłyszysz, że w tych droższych muzyka brzmi koszmarnie.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: RobKos »

To samo miałem napisać. Niektórzy z narzekaczy inwestują w system Canton, a potem lecą na strimingu z kiepskich źródeł podczas jazdy i narzekają jaki to Canton słaby:D
Zamiast stworzyć bank swojej ulubionej muzyki w formacie FLAC na karcie SD i cieszyć się doznaniami audio. Wystarczy nawet mp3 w 320 kb/s

Matt
Posty: 13
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:22
Samochód: Kodiaq 2.0tdi 190 4x4 Style

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Matt »

Ja na chwilę zmienię nieco wątek, pozostając przy głównym temacie nagłośnienia w Kodiaq'u.
Mam podstawowy zestaw grający, a zastanawiam się na wygłuszeniem drzwi (głównie pod kątem jazdy, nie odsłuchów muzyki). Ponieważ jednak podstawowy zestaw gra słabo, zastanawiam się przy okazji nad wymianą głośników "dolnych" w drzwiach. Czy wymiana na głośniki od systemu Canton będzie zasadna? Czy to faktycznie inne, lepsze głośniki, zakładając, że reszta pozostanie bez zmian?

ODPOWIEDZ