CANTON soundsystem - czy warto?

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Malenstwo8 »

Matt pisze:
03 gru 2018, 9:10
Ja na chwilę zmienię nieco wątek, pozostając przy głównym temacie nagłośnienia w Kodiaq'u.
Mam podstawowy zestaw grający, a zastanawiam się na wygłuszeniem drzwi (głównie pod kątem jazdy, nie odsłuchów muzyki). Ponieważ jednak podstawowy zestaw gra słabo, zastanawiam się przy okazji nad wymianą głośników "dolnych" w drzwiach. Czy wymiana na głośniki od systemu Canton będzie zasadna? Czy to faktycznie inne, lepsze głośniki, zakładając, że reszta pozostanie bez zmian?
Na lepszy system audio składa się wiele czynników. Szczerze mówiąc nie sądzę, żeby zmiana wiele dała. Tutaj bardziej ma znaczenie cyfrowy procesor dźwięku, ilość głośników ogólnie ( w tym centralny), który robi kawał roboty zwłaszcza w ustawieniu - przód oraz sub w bagażniku. Z drugiej strony nie zaszkodzi przy okazji wymienić, a czy akurat na Cantona? Może coś z jeszcze wyższej półki.



Sponsor

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Sponsor


RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: RobKos »

Jak zmieniać to cały system, nie tylko głośniki w drzwiach, szkoda pieniędzy

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: D10ni »

Matt pisze:
03 gru 2018, 9:10
Ponieważ jednak podstawowy zestaw gra słabo, zastanawiam się przy okazji nad wymianą głośników "dolnych" w drzwiach. Czy wymiana na głośniki od systemu Canton będzie zasadna? Czy to faktycznie inne, lepsze głośniki, zakładając, że reszta pozostanie bez zmian?
Co rozumiesz przez "zestaw gra słabo"? Za cicho? Za wąskie pasmo czy może nierówno podbite? A może zakłócenia w dźwięku? Jeśli tak, to z jakiego źródła?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Matt
Posty: 13
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:22
Samochód: Kodiaq 2.0tdi 190 4x4 Style

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Matt »

D10ni pisze:
03 gru 2018, 13:29
Co rozumiesz przez "zestaw gra słabo"? Za cicho? Za wąskie pasmo czy może nierówno podbite? A może zakłócenia w dźwięku? Jeśli tak, to z jakiego źródła?
Dźwięk jest wypłaszczony, słyszany jakby "zza sciany", dodatkowo zbyt przesycony tonami wysokimi (z gòrnych i centralnego głośnika na desce). Ustawieniami nie bardzo można to wysterować. Dotychczas miałem Superba i bylo zdecydowanie lepiej.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2018, 19:25 przez Matt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: michalmiko »

Canton to nie tylko inne głośniki, ale również dodatkowy wzmacniacz. Jak bym nie miał Cantona, to jak bym zmieniał głośniki, to na jakieś Helixy, czy im podobne. Po gwarancji dołożyłbym sub do bagażnika :) Samych głośników (dolnych) Cantona bym nie kupił, bo one jak dla mnie mają za mało basu, który jest nadrabiany subwooferem.
Swoją drogą zwracam honor Cantonowi, na który trochę narzekałem. Po ustawieniu profilu na kierowcę, odsłuchu z Tidala, jestem zadowolony. Za tę kasę, którą dopłaciłem do tego systemu raczej nie będę nic grzebał po gwarancji bo jest ok :)

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Malenstwo8 »

@michalmiko ustaw na przód, będzie jeszcze pełniejsze brzmienie.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Malenstwo8 »

Dzisiaj odwiedziłem kumpla. Od 5 dni ma nówkę E klasę. Świetne auto i czuć jakość i klasę, natomiast ma na pokładzie tańszą wersję Burmestera. To jedyna rzecz, która mnie rozczarowała w tym aucie. Nie gra źle, żeby nie było, ale gdybym przyjechał innym autem, to byłbym pewnie zachwycony, ale słuchając Cantona w drodze powrotnej bylem naprawdę zadowolony z jakości Cantona. Wniosek - Burmester tak, ale tylko ten nawyższy. Do tego tańszego szkoda dopłacać i uważam, że Canton gra lepiej. Do tego w Burmesterze jest bardzo ubogi equalizer. Canton przy nim to ogrom ustawień i kombinacji.

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Vibor »

Matt pisze:
03 gru 2018, 19:18
D10ni pisze:
03 gru 2018, 13:29
Co rozumiesz przez "zestaw gra słabo"? Za cicho? Za wąskie pasmo czy może nierówno podbite? A może zakłócenia w dźwięku? Jeśli tak, to z jakiego źródła?
Dźwięk jest wypłaszczony, słyszany jakby "zza sciany", dodatkowo zbyt przesycony tonami wysokimi (z gòrnych i centralnego głośnika na desce). Ustawieniami nie bardzo można to wysterować. Dotychczas miałem Superba i bylo zdecydowanie lepiej.
tylko w Superbie III ma 12 kanałów i 610W :)

Przemkooo
Posty: 120
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:43
Samochód: Superb. 2.0 tdi

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Przemkooo »

U mnie w Superbie z 2010 r. Grało lepiej niż canton.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Malenstwo8 »

Przemkooo pisze:
02 mar 2019, 22:40
U mnie w Superbie z 2010 r. Grało lepiej niż canton.
A miałeś zwykle audio, czy cantona?

ODPOWIEDZ