CANTON soundsystem - czy warto?

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
Gliniak
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2019, 21:11
Samochód: 4x4/DSG/140kW/tdi/Style/szary steel

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Gliniak »

marchec pisze:
02 maja 2019, 9:00
Jeśli system audio jest dobrej jakości to dobrze ma obsłużyć wszystkie źródła, nie tylko flac i mp3 w dobrym bitrate. Jak dla mnie Canton w Kodiaq to niedoróbka i wstyd dla producenta. Radia FM praktycznie nie da się słuchać, chyba podstawowy system w Fabii brzmi lepiej.
W Seacie Ateca mam Beats Audio i gra nieporównywalnie lepiej. Nie wspomnę o Cantonie w Superbie.
Mam porównanie i wiem co mówię.
Mam nadzieję, że jakaś aktualizacja firmware naprawi wkrótce ten problem.
jako ciekawostke podam tu że dwa lata temu odebrałem Zafire , od poczatku wydawało mi się że dzwiek z audio jest "słaby" nie liczyłem na nie wiadomo co ale pewne minimum było pożądane , na moje szczęście jednostka się zawieszała po ok 3 tyg trafiłem do serwisu , grzebali i grzebali ... na moje pytanie aby zaktualizowali powiedzieli ze tego sie nie aktualizuje ! :shock:
na moje szczeście zawieszanie systemu stało sie na tyle czeste ze uznali ... wymiana :D
i .... szok audio gra na nowej jednostce o kroć lepiej , bez jakiegokolwiek porównania , oczywiscie w serwisie człowiek nie wytłumaczy że gra slabo bo jak to udowodnic

teraz w Kodiaqu mam podstawe (którą uważam za znośną ) Cantona nie kupowałem głównie ze względu na źródło brak CD i uzależnienie od Spoty powoduje ze jest to po prostu lekko bez sensu no chyba ze ma sie cierpliwość z kartą SD albo nie ma pomysłu na 1800 pln :-) to już indywidualna historia , tak czy siak źródło to podstawa w lepszym zestawie , mam w domu NAIM Atom (wynoszony na piedestał w testach ever ) , który niestety obnaża dramatycznie tą własnie sytuacje ze źródłem dzwięku ... gdzie głównie śmigam na wbudowanym Spoty , po przełączeniu na CD wow !


gust frajera jest nieodgadniony ! :lol:

Sponsor

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Sponsor


pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: pstad »

Ilu ludzi tyle doswiadczen i opinii.
Ja uwazam ze warto i to bardzo.Fakt duzo role odgrywa JAKOSC.
Melomanrm nie jestem ale by doboru dokonac ( ja tak zrobilem) przed zakupek wystarczy ...zopatrzyc sie w tzw muzyke do testowania w wysokiej jakosci ( duzo tego na YT ) i poprostu wlaczyc ten sam.utwor w aucie z Cantonem a bez.Ocywiscie w demo aucie trzeba posiwecic czasu na konf Cantona i pobawic sie.Wali po uszach az milo bez zadnego szarpniecia glosnikow.
Tez mial3m taki dylemat ale.jak zaczolem testoeac z i bez Cantona stwierdzilem ze warto i to zdecydowanie.
Mozesz poszukac na obcych forach Kodiaqa o cantonie.
Ja powiem i przekonalem sie BEZ CANTONA BYM NIE KUPIL bo w mojej Sportage lepiej brzmialo niz bez Cantona w Kodiaqu.

Stavro
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq 4x4 2.0 TDI DSG

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Stavro »

Nie warto. Dlaczego? Jestem muzykiem, mam swoje studio nagrań i od 25 lat nic innego nie robię tylko zajmuję się muzyką. Postanowiłem kupić kodiakqa 2 letniego. Traf chciał że akurat ma ten system canton, bardzo się ucieszyłem na początku z tego powodu. Kiedy sprawdzałem samochód i objeżdżałem go, więcej uwagi zwracałem na silnik, nadwozie. Owszem włączyłem radio podczas jazdy, i od razu pierwsze zdziwienie - tak kiepsko że aż mnie zabolało, ale pomyślałem kwestia ustawień. Kiedy przyszedł czas odbioru samochodu, a było to w salonie skody, podszedłem jeszcze do innego kodiaqa nowego i włączyłem system dźwiękowy który był bez catona, grało ok więc pomyślałem u mnie będzie napewno lepiej - kwestia ustawień. Gdy zacząłem już w domu na poważnie robić odsłuchy strasznie się zmartwiłem - myślałem coś nie tak, chyba końcówka mocy musiała paść. Dźwięk wali przede wszystkim z przedniej szyby, a reszta głośników gra jakby z plastikowych tomboksów za 20zł. Na equalizerze można było zwiększyć bas z suba, ale to tylko zrobiła się buła bez zwartego mięsistego basu. Pojechałem do salonu na odsłuchy catona w nowym kodiaqu i co - to samo. Lepiej według mnie grał system bez catona i tego pseudo surround. W moim poprzednim passacie b7 tylko 6 głośników ale za to tak grały że papcie spadały i nie chodzi mi wcale o moc. Reasumując nie warto

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: RobKos »

Uszy do wymiany plus konieczna kalibracja systemu, proponuję ustawienie "wszystkie głośniki”

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: JED »

Bez Cantona lepiej?
Co nagrywasz? Disco polo?
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

batura
Posty: 52
Rejestracja: 22 paź 2017, 16:40
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: batura »

Żeby docenić Cantona słuchanie radia nie wystarczy. Najlepiej puścić przez Android Auto (lub Apple CarPlay) muzykę najlepiej z Tidala przynajmniej w jakości HiFi(a najlepiej Master) i wtedy poczujesz za co tam dopłacasz. Jak dla mnie system wart każdej złotówki.

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: pstad »

Ja tez jestem za Cantonem ,naprawde cena niewielka do mozliwosci.
Ale trzeba miec dobre zrodlo no i ustawienia systemu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Shazan »

JED pisze:
21 paź 2019, 22:16
Bez Cantona lepiej?
Co nagrywasz? Disco polo?
RobKos pisze:
21 paź 2019, 21:50
Uszy do wymiany plus konieczna kalibracja systemu, proponuję ustawienie "wszystkie głośniki”
Każdy ma prawo do wygłaszania swojej opinii... można się z nią zgadzać lub nie.. ale po co od razu ten sarkazm i wyśmiewanie się z innych??, po co dzielić??? Czy to miejsce nie jest po to aby ŁĄCZYĆ?? oraz wymieniać poglądy i spostrzeżenia??...trochę więcej szacunku. W złą stronę to wszystko idzie, niestety...
Ja Cantona testowałem w kilku samochodach i powiem że dla mnie "in plus" ale nie mam aż takich dużych wymagań. Jak porównam system z VW gdzie mam instalacje "Fendera" to jest dzień do nocy. Ale to inny samochód i inna akustyka.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: MałGorzata »

128 kbps to minimum
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: Malenstwo8 »

Zgadzam się. Canton gra bardzo dobrze. Już o tym pisałem wcześniej w tym wątku, natomiast w Superbie gra dużo lepiej moim zdaniem, ale to kwestia akustyki. Dobre źródło i można słuchać. Niestety radość z czasem zabierają rezonujące plastiki (klapa, boczki, deska). Gdyby tego udało się uniknąć byłoby super. Taka jest różnica między dobrym audio np w Mercedesie, a w Skodzie. Dźwięk i jakość sobie, a materiały i spasowanie sobie. W przypadku audio, spasowanie ma kolosalne znaczenie. W ustawieniu "wszystkie" szczerze mówiąc nie odnajduję głębi. Najlepiej dla mnie gra ustawienie "na przód", wtedy centralny robi robotę. Najsłabszą stroną systemu są głośniki w tylnych drzwiach. Wystarczy przenieść ciężar dźwięku na tył, żeby zobaczyć jak są one dziadowskie.

ODPOWIEDZ