CANTON soundsystem - czy warto?

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: dawajrapa »

jak w temacie.

pytanie skierowane szczegolnie do uzytkownikow innych modeli skoda (superb, octavia?), ktorzy slyszeli jak brzmi soundsystem Cantona. czy ten upgrade jest warty swojej ceny? (PLN 1.600,-)

kwestia roznicy pomiedzy standardowym systemem audio a Cantonem w przypadku Kodiaqa bedzie mogla zostac podniesiona chyba dopiero za kilka miesiecy, z uwagi na to, ze nikt nie wie jakie glosniki wsadza tam w standardzie (czy bedzie to ten sam system co w przypadku Octavi 3?)
no chyba, ze ktos juz wie? :)



Sponsor

CANTON soundsystem - czy warto?

Sponsor


kowala1990
Posty: 22
Rejestracja: 26 sty 2017, 8:31
Samochód: nie ma

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: kowala1990 »

Sam jestem ciekaw. Jeżeli system rzeczywiście się sprawdzi to moim zdaniem można spokojnie dopłacić tę różnicę w cenie ;)

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: dawajrapa »

wlasnie znalazlem wpis na forum Skoda Club nt Cantona w Kodiaqu i sie zmartwilem... gosciu po jezdzie probnej Kodiaqiem, ktorego nb pozniej zamowil, opisuje samochod prawie w samych superlatywach, po czym jest nowy akapit:

-cytuje:
Jednak jest też to co mi się nie podobało.
Nagłośnienie w tym samochodzie to jest porażka. W testowym modelu miałem nawet system Canton a mimo wszystko jak dla mnie to była lipa. Audiofilem nie jestem a mimo to stwierdzam że nie jest to coś za co warto płacić dodatkowe pieniądze.
Ciekawe jak gra fabryczne radio....
-koniec cytatu-

i sie teraz mocno zastanawiam, czy jednak nie zmienic zamowienia i nie wywalic Cantona za 1,6k PLN i w to miejsce wziac sobie inny bajer...

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: root »

A gdzie jeździł? Może sam się możesz przekonać?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: dawajrapa »

Jestem ze Szczecina, i nie mamy jeszcze ani jedego Kodiaqa na miejscu... maja byc niby na poczatku marca, ale tylko salonowe, a do jazd probnych nie wiedza kiedy. W salonie na pewno od razu podjade zobaczyc to z bliska i moze bedzie canton to sie podepne przez usb z telefonem o poslucham jak gra, chociaz slyszalem opinie, ze samochodowe soundtsystemy graja o niebo lepiej przy uruchomionym silniku (pobor mocy aku/alternator?)
PS, jakis dzieny ten lokalny dealer, zamowienie zlozylem 13 grudnia i do dzis nie mam nawet wstepnej info nt daty produkcji... z tego co czytam to auta demo stoja juz od pewnego czasu w innych, sporo mniejszych od Szczecina miastach...

koper
Posty: 27
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:59
Lokalizacja: Szczecin, Stargard
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 110kW 4x4 Ambition

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: koper »

dawajrapa pisze:
24 lut 2017, 20:35
Jestem ze Szczecina, i nie mamy jeszcze ani jedego Kodiaqa na miejscu... maja byc niby na poczatku marca, ale tylko salonowe, a do jazd probnych nie wiedza kiedy. W salonie na pewno od razu podjade zobaczyc to z bliska i moze bedzie canton to sie podepne przez usb z telefonem o poslucham jak gra, chociaz slyszalem opinie, ze samochodowe soundtsystemy graja o niebo lepiej przy uruchomionym silniku (pobor mocy aku/alternator?)
PS, jakis dzieny ten lokalny dealer, zamowienie zlozylem 13 grudnia i do dzis nie mam nawet wstepnej info nt daty produkcji... z tego co czytam to auta demo stoja juz od pewnego czasu w innych, sporo mniejszych od Szczecina miastach...
Cześć. Gdzie zamawiałeś Kodiaqa, w Pehamocie czy u Krotoskiego? Ja zamówienie złożyłem 14 lutego w Pehamocie, 2 dni temu rozmawiałem ze sprzedawcą i twierdził, że Kodiaqa będą mieli w salonie w przyszłym tygodniu.
PS. jaki rabat utargowałeś?

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: dawajrapa »

Czesc, zamowilem u Krotowskiego, bo dali wyzszy rabat niz na Zielonogorskiej. Rabat chyba ok 6%, po dlugich negocjacjach, z uwzgledniem rabatu flotowego... obydwa salony twierdza, ze auta demo beda w nastepnym tygodniu. A Tobie powiedzieli jakis termin produkcji? Co masz w umowie? Ja mam maj-czerwiec w umowie, ale przed zamowieniem zapewniali mnie ze bedzie wczesniej, tj marzec-kwiecien...

koper
Posty: 27
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:59
Lokalizacja: Szczecin, Stargard
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 110kW 4x4 Ambition

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: koper »

W umowie mam termin odbioru "najpóźniej w dniu 30.06.2017". Krotoski w ofercie dawał rabat 3% a Pehamot 5%. Pojechałem na Zielonogórską pokazałem lepsze oferty z Piły i Torunia i stanęło ostatecznie tak jak u Ciebie ok 6%.
Wczoraj wieczorem przejeżdżałem obok Krotoskiego i zobaczyłem że mają już stojącego przed salonem białego Kodiaqa. W poniedziałek zapierdzielam na oględziny.

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: dawajrapa »

No ja wczoraj go ogladalem. Stal jeszcze z tylu na parkingu- jest tez wystawiony na olx. I co ciekawe, nie ma Cantona a gra calkiem przyzwoicie. W tym tygodniu beda mieli tez takiego grafitowego/niebieskiego w salonie w srodku i tamten jest chyba z Cantonem to podjade posluchac. Btw- auto jest meega duze w srodku, mam 192cm i za moim fotelem usiadlem z tylu wygodnie i byla jeszcze masa miejsca. Fotele przesnie sa tez dosc wysoko montowane wiec na same stopy z tylu tez mega duzo przestrzeni. Ogolnie jestem zadowolony, nie powiem ze zaskoczony bo tego sie spodziewalem, chociaz np skora na kierownicy jakas cienka kiszka... ale cos za cos, gdzies musza szukac tych oszczednosci. Ciekawe jeszcze jak to jezdzi... a przy okazji- kiedy skladales zamowienie i jaki silnik i wersja?

koper
Posty: 27
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:59
Lokalizacja: Szczecin, Stargard
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 110kW 4x4 Ambition

Re: CANTON soundsystem - czy warto?

Post autor: koper »

Zamówienie składałem 14 lutego, 2.0 TDI/110 kW (150 KM) 4x4 w wersji AMBITION plus parę dodatków: pakiet FRESH, alarm, sunset, mata bagażnika, nakładki na progi oraz lakier met. szary quartz. Super że jest duży w środku, trochę się tego bałem (196 cm i sto pare kg) i w niewielu autach jest mi wygodnie. Fajnie że bez Cantona gra ok, zastanawiałem się cały czas czy go nie domówić. Powiedz jak z szerokością foteli przednich, są obszerne? Jaka wersja wyposażenia stoi u Krotoskiego, zastanawiam się czy tapicerka materiałowa ambition będzie do przyjęcia?

ODPOWIEDZ