Radio FM w czasie nawigacji z CarPlay / Android Auto

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Radio FM w czasie nawigacji z CarPlay / Android Auto

Post autor: nasty »

Maiłem taką sytuację. Amundsen wyprowadził mnie w pole, nie pierwszy już raz zresztą. Wkurzyłem się i podłączyłem CarPlay. Są tam mapy od Apple, które działały ok i pokazywały dobrą trasę.

ALE

Problem, jaki napotkałem, to brak możliwości słuchania jednocześnie radia (takiego normalnego radia FM) i instrukcji z nawigacji. Gdy włączałem radio - nie było słychać poleceń z nawugacji (typu "skręć w prawo"), gdy przełączałem dźwięk na CarPlay - "skręć w prawo" było słychać, ale nie było słychać radia.

Gdy używam wbudowanego amundsena, nie ma problemu, słucham radia, które jest wyciszane na czas komunikatu głosowego. Chciałbym, aby tak samo zachowywała się nawigacja przez CarPlay.

Czy ktoś z Was używał tego w ten sposób? Da się to jakoś ustawić? ORAZ pytanie do posiadaczy Androidów - jak to u Was działa? Da się?

(bo tak na marginesie - jak dla mnie Google Maps jest THE BEST i coraz bardziej mnie to skłania do zmiany telefonu na Androida, więc jeśli napiszecie mi tutaj teraz, że spoko i bez problemu, to chyba lecę do sklepu...)

Będę wdzięczny z pomoc.



Sponsor

Radio FM w czasie nawigacji z CarPlay / Android Auto

Sponsor


Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Radio FM w czasie nawigacji z CarPlay / Android Auto

Post autor: Rafał »

ja rzadko jeżdżę autem żony (kodiaq), ale jak już jadę to podpinam telefon, automatycznie włącza mi się Android Auto. tam jest opcja
navi, tel i myzyka online. odpalam navi, i spotify. nie próbowałem z radiem fm - wolę muzykę z sieci.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Radio FM w czasie nawigacji z CarPlay / Android Auto

Post autor: root »

U mnie z radiem CarPlay działa ok. Ale jeszcze dzisiaj po południu sprawdzę.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Radio FM w czasie nawigacji z CarPlay / Android Auto

Post autor: root »

Btw, Ustawienia (w telefonie) -> Mapy -> Samochód i nawigacja. Masz zaznaczone Przerywaj dźwięk mówiony?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Radio FM w czasie nawigacji z CarPlay / Android Auto

Post autor: nasty »

Tak, mam to włączone.

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Radio FM w czasie nawigacji z CarPlay / Android Auto

Post autor: Ethel »

Ja mam android auto, ale co ciekawe głos idzie z komórki a nie głośników samochodu :) Radio da się słuchać normalnie, ale spotify ścisza się po każdej informacji głosowej od Waze.... Reasumując albo Waze albo Spotify.. ale radio jest :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Radio FM w czasie nawigacji z CarPlay / Android Auto

Post autor: root »

nasty pisze:
18 paź 2017, 13:10
Tak, mam to włączone.
To może dlatego? :)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Mefju
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2017, 8:08
Lokalizacja: Skierniewice
Samochód: Kodiaq 2.0 tdi 140 KW

Re: Radio FM w czasie nawigacji z CarPlay / Android Auto

Post autor: Mefju »

Nawigacja googlowska w połączeniu z Android Auto i radiem fm działa bez najmniejszego problemu. Wartość wyciszenia radia podczas odtwarzania komunikatów można ustawic w menu. Dźwięk navi podawany jest oczywiscie z głośników auta.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Radio FM w czasie nawigacji z CarPlay / Android Auto

Post autor: root »

Sprawdziłem wczoraj i jest ok, radio się delikatnie przycisza, gdy są wskazówki nawigacji. Wspomniana przeze mnie opcja wyłączona.
Tyle tylko, że ja mam Columbusa.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ