Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
qbert
Posty: 14
Rejestracja: 17 sty 2022, 22:57
Samochód: 2023 L&K 2.0 TSI Red Velvet

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: qbert »

Juiceman pisze:
22 kwie 2024, 20:04
Ginger80 pisze:
22 kwie 2024, 19:41
ok ale wszystko to dałeś to pendrive a potem w aucie do usb i co dalej??
Zgadza się a później tak jak na filmiku
https://youtu.be/DdoerL6VL6Q?si=vzsFH71NJNmyh7ta
Próbowałem to uskutecznić w MY2023, przeklikując w ustawieniach do aktualizacji nic nie znajduje, nawet nie wyszukuje. A pendrive jest widoczny w urządzeniach, mapa rozpakowana bezpośrednio do folderu głównego pendrive, ten sformatowany w exFat.



Sponsor

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Sponsor


Juiceman
Posty: 41
Rejestracja: 05 lut 2024, 22:53
Samochód: KODIAQ L&K 2.0 TDI 4X4 MR20

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Juiceman »

Jak jesteś z Wrocławia to mogę udostępnić swojego pendrajwa w celu sprawdzenia:)

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Bury_Kocur »

Witajcie

A ja się zapytam z czystej ciekawości - czym różni się powyższa mapa - czy to użytkowo czy to zawartością - od zwykłej mapy z Google.maps ?

Pytam bo na wyświetlaczu w moim Miśku po naciśnięciu APP wyświetlam sobie powyższą mapę googli podaną po androidzie z tabletu stojącego na uchwycie w szybie i nawiguje mi się na niej znakomicie - a na dodatek niewiele mnie to kosztuje finansowo - nie musiałem kupować żadnej skodowskiej nawigacji a działa jak piszę znakomicie a wszelkie zmiany i wyszukiwania wykonuję na tej mapie googli na ekranie samochodu.

Także prosiłbym o info w czy powyższa mapa jest lepsza od googli.maps?

pzdr
Włodek

PS dodatkowo mając w aucie załączonego tableta z kartą SIM mogę sobie korzystać w wielu innych aplikacji - częściowo wyświetlając je na ekranie właśnie po naciśnięciu przycisku APP

Juiceman
Posty: 41
Rejestracja: 05 lut 2024, 22:53
Samochód: KODIAQ L&K 2.0 TDI 4X4 MR20

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Juiceman »

Nie jest lepsza od map Google, natomiast możesz ja odpalić na zegarach, a na wyświetlaczu zapuścić coś innego

Ginger80
Posty: 20
Rejestracja: 02 kwie 2024, 22:23
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 180 4x4

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Ginger80 »

Ja osobiście lubię po prostu jak mam aktualne mapy od Skody a w chwili obecnej to jeszcze po prostu nie mam AA ;) bo coś nie chce mi się połączyć ( niestety taki trochę nie kumaty jestem w te klocki ) ale pewnie jak już zrobię to będę też jeździł na tych mapach od googla a może Waze przetestuję :) niemniej na pewno do googlowiskich jestem najbardziej przyzwyczajony no i przekonany ale te skodowskie też dają radę na tyle ile jeździłem a nie za dużo to było bo dopiero od soboty mam auto ;) Co mi się podoba to na pewno to że mówi w jaką ulicę należy skręcić (jeszcze będę chciał wypróbować jak to wygląda w trybie 3D na ekranie) i też kierunek jaki należy obrać pokazuje między zegarami. Niestety ja nie posiadam VC bo auto z 2017 roku jest, choć podobno to też można zmienić ale wszystko w swoim czasie.

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Bury_Kocur »

Ginger80 pisze:
23 kwie 2024, 21:23
Ja osobiście lubię po prostu jak mam aktualne mapy od Skody a w chwili obecnej to jeszcze po prostu nie mam AA ;) bo coś nie chce mi się połączyć ( niestety taki trochę nie kumaty jestem w te klocki ) ale pewnie jak już zrobię to będę też jeździł na tych mapach od googla a może Waze przetestuję :) niemniej na pewno do googlowiskich jestem najbardziej przyzwyczajony no i przekonany ale te skodowskie też dają radę na tyle ile jeździłem a nie za dużo to było bo dopiero od soboty mam auto ;) Co mi się podoba to na pewno to że mówi w jaką ulicę należy skręcić (jeszcze będę chciał wypróbować jak to wygląda w trybie 3D na ekranie) i też kierunek jaki należy obrać pokazuje między zegarami. Niestety ja nie posiadam VC bo auto z 2017 roku jest, choć podobno to też można zmienić ale wszystko w swoim czasie.
Ale jest kilka "ale" ...

1. za mapy googla nie płacisz dodatkowo bo je po prostu masz ... :D a za te mapy Skoda sobie zdaje się dość nieźle liczy a tak naprawdę nie wiem po co płacić za nie skoro google maps są za free...

2. mapy Skody trzeba chyba aktualizować - nie wiem czy za free czy za casch, ale trzeba a mapy googla aktualizują się same i dzięki temu są zwyczajnie na codzień dokładne

I z tych dwóch powodów wolę mieć takie mapy Googla - wyświetlam je do wyboru - albo na 10 calowym tablecie w szybie na uchwycie czy też na wyświetlaczu auta po APP a w tym momencie na tablecie mogę włączyć sobie coś innego - np. aplikację e-toll, którą ciągnąc ogon muszę mieć włączoną bo przekraczam 3,5 t, więc tablet i tak w szybie wożę.

Także kiedyś na etapie konfiguracji Miśka myślałem o tych mapach ale cena mnie mocno ostudziła i stąd pytanie o sens wydawania na nie kasy...

pzdr
Wlodek

PS - mapy zamiast zegarów to jak dla mnie pomysł nie najlepszy - nie dość, że mały tam do tego jest wyświetlacz to jednak w czasie jazdy wolę mieć włączone parametry silnika jak np. jego temperaturę przy ciągnięciu ogona...

PS 2 - jeżeli chce używać telefonu, który też wyświetla mi się na wyświetlaczu opcjonalnie - to tylko na ten moment naciskam przycisk telefonu - dodzwaniam się i w czasie gadania przestawiam wyświetlacz na mapy - a jak ktoś dzwoni do mnie to telefon sam "nakłada" mi się na mapę googli.

Jeżeli chcę wejść w czasie jazdy z mapą na wyświetlaczu centralnym w Media i ustawić sobie np. muzykę z Pena lub z pamięci telefonu to wchodzę w owe Media - muzykę ustawiam i wychodzę do mapy.

Nie bardzo wiem - przy powyższym wykorzystaniu możliwości androida skody - do czego jeszcze miałbym go wykorzystywać na centralnym wyświetlaczu zamiast owych map...

A zegary mam ustawione jako zegary na stałe - tak jest dla mnie najwygodniej - tam jest za mało miejsca jak dla mnie na owe mapy.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2024, 9:28 przez Bury_Kocur, łącznie zmieniany 1 raz.

Ginger80
Posty: 20
Rejestracja: 02 kwie 2024, 22:23
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 180 4x4

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Ginger80 »

Włodek, nie wiem jak jest dokładnie z mapami Skody, ja kupiłem używkę i po prostu są ;-) aktualizację ściągasz z neta za free choć oczywiście że to już trzeba poświęcić czas itp. jak pisałem sam preferuje google maps ale na chwilę obecną to co najwyżej w smartfonie mogę sobie je wyświetlić (mam nadzieję że nie długo się to zmieni)

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Bury_Kocur »

Ginger80 pisze:
24 kwie 2024, 9:27
Włodek, nie wiem jak jest dokładnie z mapami Skody, ja kupiłem używkę i po prostu są ;-) aktualizację ściągasz z neta za free choć oczywiście że to już trzeba poświęcić czas itp. jak pisałem sam preferuje google maps ale na chwilę obecną to co najwyżej w smartfonie mogę sobie je wyświetlić (mam nadzieję że nie długo się to zmieni)
a czemu nie używasz do tego centralnego wyświetlacza i nie puścisz tych map ze smartfona i nie połączysz ich po androidzie auta?

W końcu - u mnie przynajmniej - to 10 cali - co daje zdecydowanie większe ekran niż smartfon 3 calowy.

Włodek

PS - wieczorkiem zamieszczę Ci fotkę jak to un mnie wygląda

Ginger80
Posty: 20
Rejestracja: 02 kwie 2024, 22:23
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 180 4x4

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Ginger80 »

Taki właśnie mam zamiar ale na chwilę obecną nie łączy mi niestety android auto, nie wiem dlaczego. Będę próbował z innym kablem itp bo w chwili obecnej niby na ekranie wszystko jest do wyboru ale nie aktywne, nie mogę tego kliknąć

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Bury_Kocur »

Ginger80 pisze:
24 kwie 2024, 12:52
Taki właśnie mam zamiar ale na chwilę obecną nie łączy mi niestety android auto, nie wiem dlaczego. Będę próbował z innym kablem itp bo w chwili obecnej niby na ekranie wszystko jest do wyboru ale nie aktywne, nie mogę tego kliknąć
Bury_Kocur pisze:
24 kwie 2024, 9:27
(...)
PS - wieczorkiem zamieszczę Ci fotkę jak to un mnie wygląda
I wygląda to tak.

Tablet łączy mi się z autem po bluetooth - nie po kablu.

Te widoczne kable to tylko zasilanie 12 V.

W kabinie u mnie wygląda to tak:

Obrazek

Dla mnie ten układ jest bardzo wygodny - mam na centralnym ekranie możliwość mapy googli (tak jak widać) mogę mieć Media zarówno z telefonu jak i z Pena - mogę dwa telefony - każdy niezależnie + oczywiście radio - i wszystko chodzi jak piszę po bluethoot.

Na tablecie jak chcę moge też niezależnie wyświetlić sobie dowolny program TV z pakietu Canal + co jest dobrze jak się gdzieś stoi i jest coś ciekawego np. w TVN24 oraz każdą posiadaną aplikację - jak jadę z ogonem to ze względu na DMC zestawu > 3,5 t odpalam na tablecie e-toll, który także może chodzić w tle innej aplikacji.

No to tak na szybko.

Także wracając do wątku - nie uważam, żeby obecnie wydawanie kasy na mapy Skody miało sens...

pzdr
Włodek

ODPOWIEDZ