Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
Dj_Majster
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2023, 18:35
Samochód: Kodiaq 2.0TDi 190KM

Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Dj_Majster »

Długo borykałem się z problemem zaktualizowania map w Miśku. Próby formatowania innych kart i penów na różne sposoby, kolonowanie oryginału i inne cudowne porady nic nie dawały, stacja multimedialna nie reagowała na proces aktualizacji, a mapy były wciąż nieaktualne. Sprawa finalnie okazała się banalnie prosta, dlatego jeśli ktoś z Was ma podobny problem polecam wykonać te czynności:

Instrukcja dla zaawansowanych i dla zielonych - każdy sobie z tym poradzi.

Obrazek

Instrukcja dla zaawansowanych.
1. Wchodzisz na stronę https://updateportal.skoda-auto.com/ i pobierasz potrzebną mapę.
2. Z karty SD SKODY usuwasz jej zawartość i wrzucasz pobrany folder "maps".
3. Podpinasz do auta i cieszysz się nowymi mapami.

Jak zdobyć najnowszą mapę? - dla zielonych
1. Wchodzimy na stronę https://updateportal.skoda-auto.com/ - to strona która darmowo udostępni najnowsze mapy, które wydała oficjalnie Skoda.
2. Po lewej stronie w polu ENTER YOUR VIN wpisz nr VIN Twojego autka po czym kliknij lupkę celem wyszukania aktualizacji.
3. Po chwili wyświetlą Ci się propozycje wszystkich dostępnych, najnowszych map do Twojej nawigacji.
4. Wybierasz obszar europy, który Cię interesuje i klikasz na "jego wagę" - nazwa np. 16.00 GB (zip).
5. Po kliknięciu powinien wyświetlić się komunikat noty prawnej, który trzeba zaakceptować aby pobrać mapy - wybierz "Tak, pobierz".
6. W tym momencie plik z mapami zaczyna się pobierać. W zależności od Twojego łącza internetowego oraz wybranego pliku (jako wielkość) może to trwać kilka minut albo kilka godzin. Plik po pobraniu będzie spakowany w formacie ".zip" dlatego nie potrzebujesz żadnego dodatkowego programu aby go otworzyć.
7. Po pobraniu pliku wypakowujemy jego zawartość (TYLKO folder o nazwie "maps") w dowolne miejsce na komputerze.

Aktualizacja map w samochodzie
1. Z auta odpinamy oryginalną kartę SD z mapami SKODA.
2. Podłączamy kartę do komputera.
3. Na karcie powinien by 1 folder o nazwie "maps".
* tu rekomenduję, aby dla bezpieczeństwa i ewentualnego niepowodzenia całego procesu (chodź nie powinno tak być), zrobić kopie zapasową pierwotnego folderu "maps" z karty pamięci. Należy pamiętać, aby przypadkiem nie skopiować tego folderu w to samo miejsce co nowy folder a aktualizacją map.
4. Usuwamy folder "maps" z karty pamięci ALE NIE POPRZEZ FORMAT KARTY ! Tylko poprzez zwykłe usuń (klawisz DELETE lub prawym usuń).
5. Po skasowaniu folderu z karty przenosimy na nią nowy folder "maps" z popranego wcześniej pliku z najnowszymi mapami ze strony https://updateportal.skoda-auto.com/
6. Po zakończeniu kopiowania nowych map ODŁĄCZAMY BEZPIECZNIE KARTĘ (nie inaczej!) i wkładamy ją w te samo miejsce w samochodzie.
7. Odpalamy nawigację (może włączyć się krótki proces ładowania nowej mapy) po czym powinna się uruchomić nowa mapa.

To wszystko. Opisałem szczegółowo, nawet łopatologicznie ale... nie każdy musi się znać na wszystkim.



Sponsor

Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: MałGorzata »

Bardzo miło słyszeć, że udało Ci się rozwiązać problem z aktualizacją map w Miśku! Dziękujemy za podzielenie się tymi szczegółowymi instrukcjami. Mam nadzieję, że pomogą one również innym użytkownikom, którzy mogą mieć podobne problemy.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
Dj_Majster
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2023, 18:35
Samochód: Kodiaq 2.0TDi 190KM

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Dj_Majster »

W wolnej chwili zaktualizuję poradnik o sprawdzenie wersji przed i po, aby każdy nie tylko widział mapę ale i wiedział że faktycznie ma nową wersję. Jak tylko będę miał pomysł na inny poradnik to napiszę.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: MałGorzata »

Dla mnie aktualizacja map przez SD to była droga przez mękę - raz mi się udało a potem już mi się nie chciało.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Ginger80
Posty: 19
Rejestracja: 02 kwie 2024, 22:23
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 180 4x4

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Ginger80 »

Hej Dj_Majster i jak z tym poradnikiem ?? ;) Też mam pytanie odnośnie samych map a dokładniej stosuję się do Twoich kroków i jak chcę wypakować co sugerujesz w punkcie 7 dla zielonych ;) to nie mam żadnego folderu z nazwą MAPS są tylko główny SKODA ALL IN ONE i tam jak wejdę to dalej jest co następuje czyli folder Mib1 kolejny to Mib2 następny to System Volume Information i potem jeszcze 2 pliki jakieś
Pierwszy Mib "waży" 27 giga a drugi "tylko" 4,7 giga W obydwóch są foldery NAVDb a w nich już poszczególne foldery z państwami Europy. Stąd moje pytanie co należy skopiować dokładnie na kartę? i czy to może być karta microSD w adapterze aby wiadomo weszło do slotu na karty SD. Kupiłem używane auto więc tam żadnych kart nie było w ogóle.


Dj_Majster pisze:
17 lut 2024, 22:23
W wolnej chwili zaktualizuję poradnik o sprawdzenie wersji przed i po, aby każdy nie tylko widział mapę ale i wiedział że faktycznie ma nową wersję. Jak tylko będę miał pomysł na inny poradnik to napiszę.

Online
Juiceman
Posty: 36
Rejestracja: 05 lut 2024, 22:53
Samochód: KODIAQ L&K 2.0 TDI 4X4 MR20

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Juiceman »

Ja co prawda instalowałem przez usb ale wszystko wypakowałem z all in one także pliki mib miałem osobno a nie w jednym folderze.

Ginger80
Posty: 19
Rejestracja: 02 kwie 2024, 22:23
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 180 4x4

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Ginger80 »

ok ale wszystko to dałeś to pendrive a potem w aucie do usb i co dalej??

Online
Juiceman
Posty: 36
Rejestracja: 05 lut 2024, 22:53
Samochód: KODIAQ L&K 2.0 TDI 4X4 MR20

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Juiceman »

Ginger80 pisze:
22 kwie 2024, 19:41
ok ale wszystko to dałeś to pendrive a potem w aucie do usb i co dalej??
Zgadza się a później tak jak na filmiku
https://youtu.be/DdoerL6VL6Q?si=vzsFH71NJNmyh7ta

Ginger80
Posty: 19
Rejestracja: 02 kwie 2024, 22:23
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 180 4x4

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Ginger80 »

ok obejrzę pobawię się i dam znać czy działa, choć w sumie jak sprawdzić jakie są mapy przed a jakie po?? w sensie czy rzeczywiście wgrało te nowe

Online
Juiceman
Posty: 36
Rejestracja: 05 lut 2024, 22:53
Samochód: KODIAQ L&K 2.0 TDI 4X4 MR20

Re: Aktualizacja map w oparciu o kartę SD dla każdego

Post autor: Juiceman »

W ustawieniach zmieni Ci się numer map, możesz odpalić nawigację i w ustawieniach sprawdzić obecną wersje. Po aktualizacji będziesz miał nowy numer

ODPOWIEDZ