poprawa audio

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Misiak
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2022, 19:44
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 diesel

poprawa audio

Post autor: Misiak »

Witam Wszystkich :)

Pytanie w temacie poprawy audio w nowym Kodiaqu (2023) - jak zamawiałem auto 14 miesięcy temu (!) to Canton niestety nie był dostępny więc mam Amundsena i 8 głośników. W sumie nie jest jakoś bardzo zle ale spędzam w aucie bardzo dużo czasu więc super dźwięk to podstawa i wierzę, że może być dużo lepiej..

Przeszukałem forum ale nie znalazłem konkretnie takiego wątku - choć są bardzo fajne porady od forumowiczów to ja niestety mam 2 lewe i za mało czasu, więc muszę to zlecić jakiemuś profesjonaliście - pytanie komu żeby było to zrobione bardzo dobrze w rozsądnych pieniądzach. Czy ktoś z okolic Poznania zrobił zwiększenie ilości głośników (są przecież fabryczne miejsca pod 11 plus sub) ale ciągle na bazie fabrycznej jednostki? Pytanie czy to w ogóle możliwe?? Ewentualnie czy zamienialiście istniejące głośniki jeden do jeden z dodaniem samego suba? Może ktoś chciałby się pochwalić efektem?
Szukam sprawdzonej i profesjonalnej firmy zajmującej się kompleksowo car audio w Poznaniu - macie jakieś kontakty/rekomendacje?
Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc!

Pozdrowienia :)
Krzysztof



Sponsor

poprawa audio

Sponsor


scy
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2023, 15:37
Samochód: Kodiaq FL 1.5 TSI

Re: poprawa audio

Post autor: scy »

Ilość głośników nie równa się jakości.
Tu na forum jest wątek jak ktoś wymienił głośniki z przodu i dołożył suba.
Jestem tego ciekaw: https://audio-system-polska.com.pl/pl/p ... TVW12/6696
Jest komplet kabli i sposób na połączenie tego bezinwazyjnie, bez żadnych przeróbek. Sam sub ma większą membranę i objętość niż Cantona. Są też podobne suby innych firm np JBL

Bili
Posty: 245
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: poprawa audio

Post autor: Bili »

Patrząc tylko po specyfikacji to sam sub ma większą średnicę niż oryginał więc powinno w teorii być lepiej. Tylko czasami nie sama średnica gra a cały osprzęt.
Co do porównania dźwięku zobacz sobie jeszcze do tematu: viewtopic.php?p=48078#p48078

Bury22
Posty: 15
Rejestracja: 11 lip 2022, 16:30
Samochód: Kodiaq FL L&K 2.0TSi

Re: poprawa audio

Post autor: Bury22 »

Bili pisze:
26 maja 2023, 16:18
Patrząc tylko po specyfikacji to sam sub ma większą średnicę niż oryginał więc powinno w teorii być lepiej. Tylko czasami nie sama średnica gra a cały osprzęt.
Co do porównania dźwięku zobacz sobie jeszcze do tematu: viewtopic.php?p=48078#p48078
Średnica jest chyba najmniej ważna pod kątem muzyki i na pewno nie jest to paratmer na jaki warto zwracać uwagę przy doborze suba,


Kolego zrób poprawny 2/3 way plus sub w zależności czego słuchasz, albo szybka 10" z małym mms albo jeśli rapsy itp. jakaś mocna 12" z dużym BL

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: poprawa audio

Post autor: D10ni »

Misiak pisze:
25 maja 2023, 11:21
Pytanie w temacie poprawy audio w nowym Kodiaqu (2023) - jak zamawiałem auto 14 miesięcy temu (!) to Canton niestety nie był dostępny więc mam Amundsena i 8 głośników. W sumie nie jest jakoś bardzo zle ale spędzam w aucie bardzo dużo czasu więc super dźwięk to podstawa i wierzę, że może być dużo lepiej..
Możesz zacząć od drobnego sprawdzenia czy u Ciebie zadziała sztuczka z Amundsenem i Virtual Subwoofer & Skoda Surround. Do zrobienia w kilka minut z OBD11. W pełni odwracalne, gdyby Ci nie pasowało. U mnie robi dużą różnicę.
viewtopic.php?p=30908#p30908
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

scy
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2023, 15:37
Samochód: Kodiaq FL 1.5 TSI

Re: poprawa audio

Post autor: scy »

Byłem ostatnio w salonie posłuchać obydwu wersji i powiem tak, że standardowy zestaw nie jest taki zły. Największą bolączką tego nagłośnienia jest bas.
Domyślam się że wygłuszenie drzwi by znacznie poprawiło to w jaki sposób ten bas się prezentuje.
Gdy w radiu ustawiłem dźwięk na przód i dałem bas na -2 to już było całkiem całkiem.

ODPOWIEDZ