Aktualizacja map

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

: Aktualizacja map

Post autor: kodiaq4x4 »

Nie zastanawiam jaki ECE się pokazuje mi spakowany pakiet.



Sponsor

: Aktualizacja map

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Aktualizacja map

Post autor: root »

Wydaje mi się, że masz Columbusa, a większość problemów dotyczy Amundsena.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Aktualizacja map

Post autor: michalmiko »

Odnośnie instalacji map na niefabrycznych kartach jestem w punkcie wyjścia :(
Nawet wpadłem na pomysł zrobienia obrazu oryginalnej karty i na niej zainstalować aktualizacje, ale też to nic nie daje.
Próbowałem nawet zainstalować aktualizację po przez DiscoverCare (VW) i po wybraniu jako oryginalny nośnik wykrywa klon karty Skody jako kartę VW, ale podczas próby instalacji od razu wywala błąd. Co ciekawe, ten instalator też ma możliwość instalacji na kartach nieoryginalnych, ale też jest błąd. Karty formatowane z poziomu Mój komputer, szybkie formatowanie, FAT32, rozmiar jednostki alokacji: 4096 bajtów - dla karty 16GB (karta 32gb nie ma takiej opcji, jest 8192). Nie rozumiem jak to niektórym działa :?

smallbizon
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2018, 13:59
Lokalizacja: Milanówek
Samochód: Skoda Kodiaq DSG 2.0 TDI 190 KM 4x4

Re: Aktualizacja map

Post autor: smallbizon »

Nadal nikt nie udzielił mi dokładnej informacji. Więc zacznę od początku.
1. Czy potrzebuję oddzielnej karty z mapami by zaktualizować, czy wystarczy wyjęcie oryginalnej i instalowanie na niej?
2. Czy można łączyć pakiety ECE? Bo na stronie Skody nie ma żadnego zawierającego wszystkie kraje jakie mam aktualnie.
3. Czy mapy z Golfa 2017r. będą pasowały do Kodiaq? Jak to jest, że ktoś pisał, że pakiet zajmuje 25 GB a pobiera mi 12,5 GB.

Z góry dziękuję za pomoc.

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Aktualizacja map

Post autor: kodiaq4x4 »

Cala ścieżka opisywana była. Nawet jak wejdziesz na stronę update to tez opisana jest procedura. Zawsze najpewniej jest podać numer VIN na stronie i zostanie dobrana mapa dla ciebie. Mapy z VW są takie same jak dla skody. Europa to Europa. Mapy zpakowane pobieramy na komputer i rozpakowujemy na SD, pisane było wielokrotnie.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Aktualizacja map

Post autor: D10ni »

michalmiko pisze:
30 mar 2019, 1:11
Nawet wpadłem na pomysł zrobienia obrazu oryginalnej karty i na niej zainstalować aktualizacje, ale też to nic nie daje.
A CID karty także sklonowałeś?
smallbizon pisze:
30 mar 2019, 7:30
1. Czy potrzebuję oddzielnej karty z mapami by zaktualizować, czy wystarczy wyjęcie oryginalnej i instalowanie na niej?
Nie, instrukcja na stronie Skody mówi o użyciu oryginalnej karty.
2. Czy można łączyć pakiety ECE? Bo na stronie Skody nie ma żadnego zawierającego wszystkie kraje jakie mam aktualnie.
Można, na forum Briskoda (o ile dobrze pamiętam) widziałem wątek.
3. Czy mapy z Golfa 2017r. będą pasowały do Kodiaq? Jak to jest, że ktoś pisał, że pakiet zajmuje 25 GB a pobiera mi 12,5 GB.
Kolega pisał że do Columbusa mu portal SKody pokazuje 25GB. Mi do Amundsena Skoda pokazuje mniejsze paczki których wielkość wcześniej wylistowałem. Natomiast ze strony VW pobrałem paczkę (Golf 2017) z pokryciem całej Europy (jak miałem w oryginale na karcie). Wielkość była chyba taka jak piszesz. Po prostu po pobraniu zipa przetestowałem 7-zipem archiwum co mi potwierdziło że paczka jest pobrana bez błędów. Rozpakowałem, skopiowałem na oryginalną kartę i działa. Sprawdzone już w trasie.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

janoush
Posty: 90
Rejestracja: 16 sie 2017, 14:06
Lokalizacja: Piaseczno
Samochód: Kodiaq Style 2.0TSI, Astra J 1.6

Re: Aktualizacja map

Post autor: janoush »

michalmiko pisze:
30 mar 2019, 1:11
Odnośnie instalacji map na niefabrycznych kartach jestem w punkcie wyjścia :(
Nawet wpadłem na pomysł zrobienia obrazu oryginalnej karty i na niej zainstalować aktualizacje, ale też to nic nie daje.
Próbowałem nawet zainstalować aktualizację po przez DiscoverCare (VW) i po wybraniu jako oryginalny nośnik wykrywa klon karty Skody jako kartę VW, ale podczas próby instalacji od razu wywala błąd. Co ciekawe, ten instalator też ma możliwość instalacji na kartach nieoryginalnych, ale też jest błąd. Karty formatowane z poziomu Mój komputer, szybkie formatowanie, FAT32, rozmiar jednostki alokacji: 4096 bajtów - dla karty 16GB (karta 32gb nie ma takiej opcji, jest 8192). Nie rozumiem jak to niektórym działa :?
Otóż to!
U mnie jest dokładnie tak samo.
Na nieoryginalnych (różnych) kartach NIE działa.
BTW, mam Amundsena.
janoush

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Aktualizacja map

Post autor: kodiaq4x4 »

Hejka. Tak pokazuje mi 25GB i zainstalowałem aktualizacje na takiej karcie.
Obrazek

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Aktualizacja map

Post autor: michalmiko »

D10ni pisze:
31 mar 2019, 9:37

A CID karty także sklonowałeś?
Chyba nie, nie wiedziałem, że też trzeba. Zrobiłem tylko obraz przy pomocy HDD Raw Copy Tool.
Jest jakaś opcja, żeby to zrobić na Windowsie?

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Aktualizacja map

Post autor: D10ni »

Na Win10 możesz sobie zainstalować WSL (Windows Subsystem for Linux) i użyć binarki linuxowe. Ale łatwiej będzie chyba nagrać na pendrive jakiegoś ubuntu i odpalić kompa z linux live. Ale masz też na zrootowanego androida toola https://github.com/raburton/evoplus_cid
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

ODPOWIEDZ