Aktualizacja map

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Aktualizacja map

Post autor: Tomala72 »

Wszystko w temacie.
Najlepiej programem, który sam się narzuca podczas pobierania.
Oczywiście stara wersja out (dla bezpieczeństwa obraz iso. na dysku) i rozpakowujemy.
U mnie po wszystkim komunikat: "włóż kartę SD do samochodu". Start od ręki.



Sponsor

Re: Aktualizacja map

Sponsor


karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Re: Aktualizacja map

Post autor: karbab »

kodiaq4x4 pisze:
18 sie 2018, 15:59
Jakie radio? Karta SD1, ten slot służy do odczytu. Po zakończeniu pobierania automatycznie trzeba rozpakować na SD.
Radio Amundsen. Po włożeniu karty do slotu nic się nie dzieje (żednego komunikatu samego z siebie), natomiast po wejściu w Ustawienia -> Informacje o Systemie i próbie aktualizacji oprogramowania radio chwilę myśli, a potem wywala komunikać, że brak danych do aktualizacji.

Po otwarciu karty SD jest tam plik tekstowy i folder "maps" w którym są dodatkowe pliki. Czy tak ma być?

janoush
Posty: 90
Rejestracja: 16 sie 2017, 14:06
Lokalizacja: Piaseczno
Samochód: Kodiaq Style 2.0TSI, Astra J 1.6

Re: Aktualizacja map

Post autor: janoush »

Już to przećwiczyłem. MUSI być oryginalna karta Skody.
U mnie żadna inna nie działa. Karty formatowałem zgodnie z instrukcją na VW i Skoda (czyli Fat32 i 4096 B jednostka alokacji), wrzucałem mapy ręcznie i za pomocą programów oryginalnych Skody i nic.
Ten sam komunikat jak u Ciebie. Gdy rozpakowałem mapy programem na oryginalną kartę - poszło od ręki.
janoush

karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Re: Aktualizacja map

Post autor: karbab »

Karta jest oryginalna.

karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Re: Aktualizacja map

Post autor: karbab »

Dobra, problemem było moje niedopatrzenie. Z jakiegoś względu wersja oprogramowania w moim samochodzie jest aktualna (pewnie dlatego komputer pokładowy wysyłał komunikat o braku danych do aktualizacji. Przepraszam za zamieszanie.

Ciekawe tylko jak to się stało, skoro nie przeprowadzałem aktualizacji sam, a w serwisie samochód też ostatnio nie był. Czy to możliwe, że sam fakt włożenie karty z aktualnymi danymi do slotu spowodował automatyczną aktualizację?

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Aktualizacja map

Post autor: kodiaq4x4 »

Hejka. Ja posiadam zwykła kartę SD 32GB. Przy rozpakowaniu program pyta o formatowaniu karty, trwa chwile rozpakowywanie ale działa. Już dwa razy aktualizowalem mamy w swoim Misku.

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Aktualizacja map

Post autor: kodiaq4x4 »

janoush pisze:
18 sie 2018, 18:06
Już to przećwiczyłem. MUSI być oryginalna karta Skody.
U mnie żadna inna nie działa. Karty formatowałem zgodnie z instrukcją na VW i Skoda (czyli Fat32 i 4096 B jednostka alokacji), wrzucałem mapy ręcznie i za pomocą programów oryginalnych Skody i nic.
Ten sam komunikat jak u Ciebie. Gdy rozpakowałem mapy programem na oryginalną kartę - poszło od ręki.
Jak myślisz czym się różni karta oryginalna Skody a kupiona w sklepie innego producenta?. Karta zawsze przy nowej instalacji jest formatowana. Po za naklejka ( nadrukiem) jest to taka sama karta.
Porównywałem karty przy VW. Formatowałem kartę w komputerze jako NTFS a program i tak zamienił na odpowiedni format. Brak różnicy jaka karta.

janoush
Posty: 90
Rejestracja: 16 sie 2017, 14:06
Lokalizacja: Piaseczno
Samochód: Kodiaq Style 2.0TSI, Astra J 1.6

Re: Aktualizacja map

Post autor: janoush »

Nie wiem czym się różnią, ale żadna inna poza skodowską nie zadziałała. Testowałem cztery różne (Platinet, Kingston, Sandisk i Adata) w tym jedna microSD (cztery różne klasy od U10 do V3, którą specjalnie wyjąłem z kamerki) i nic.
Wgrywałem mapy na różne sposoby - ręcznie, programem Discovery od VW (instrukcja z wątku) i programem skody.
Tylko ostatni sposób, czyli oryginalna karta zadziałała. Jeszcze raz - nie wiem dlaczego.
janoush

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Aktualizacja map

Post autor: michalmiko »

Pobrałem 12GB map przez downloader, chciałem je zainstalować na karcie, ale pojawiła się informacja, że brakuje miejsca. Kliknąłem, aby usunął dane. Następnie pojawiła się informacja, że karta jest niewystarczająca ilość miejsca :shock:
Czy mam sam usunąć dane z karty, kasując foldery ręcznie? Może ona ma za małą pojemność, bo pokazuje mi 14,8GB :shock: ? Tylko po co by taką aktualizację robili, że jest niekompatybilna z kartą?

Dobra uporałem się :) Przez downloader pobrałem mapę, rozpakowałem ją winrarem a następnie rozpakowane dane przerzuciłem na kartę Skody, z której wcześniej skasowałem wszystkie pliki. Działa :D

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Aktualizacja map

Post autor: Vibor »

właśnie zmienili : nowe mapy dostępne - z listopad 2018 na maj 2019 :) bez nowych map oczywiście

ODPOWIEDZ