Aktualizacja map

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Aktualizacja map

Post autor: kodiaq4x4 »

Większość widzę upiera się przy kartach oryginalnych. Ja od początku ma karty różnych producentów 32GB i wszystko działa.



Sponsor

Aktualizacja map

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Aktualizacja map

Post autor: bubuś »

kodiaq4x4 pisze:
10 gru 2018, 18:03
Jezeli oryginał ma 16 to nie zmieści aktualizacji gdzie portal wskazuje ze spakowany plik ma 25GB.
Zmieści, zmieści na 16GB.
Otóż:
- zainstalowana na karcie oryginalna mapa 1030 (dla modelu MR 2019) zajmuje 12,5 GB,
- aktualizacja obejmująca całą Europę (bez Turcji), wedle mojej kompilacji plików ECE 1+2+3 waży 14,5 GB.

Niepokoić może, że jeśli w takim tempie w kolejnych aktualizacjach będzie przybywało gigabajtów, to oryginalna 16 GB karta będzie zbyt mała. Będę musiał nabyć kartę 32 GB i spróbuję zainstalować na niej aktualizację. Zobaczymy czy navi w moim Amundsenie wystartuje.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Aktualizacja map

Post autor: WuWu »

a może macie tylko problem z systemem plików FAT, FAT32, exFAT....

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Aktualizacja map

Post autor: Vibor »

bubuś pisze:
10 gru 2018, 19:28
kodiaq4x4 pisze:
10 gru 2018, 18:03
Jezeli oryginał ma 16 to nie zmieści aktualizacji gdzie portal wskazuje ze spakowany plik ma 25GB.
Zmieści, zmieści na 16GB.
Otóż:
- zainstalowana na karcie oryginalna mapa 1030 (dla modelu MR 2019) zajmuje 12,5 GB,
- aktualizacja obejmująca całą Europę (bez Turcji), wedle mojej kompilacji plików ECE 1+2+3 waży 14,5 GB.

Niepokoić może, że jeśli w takim tempie w kolejnych aktualizacjach będzie przybywało gigabajtów, to oryginalna 16 GB karta będzie zbyt mała. Będę musiał nabyć kartę 32 GB i spróbuję zainstalować na niej aktualizację. Zobaczymy czy navi w moim Amundsenie wystartuje.
u mnie nie działa połączenie 3 map w jedno, odczytuje tylko jedną , 14.5GB mieści się na karcie 16GB bo do wykorzystania mamy 14.8GB

Najciamajdowski
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2017, 10:19
Samochód: Skoda Kodiaq petrol 2L

Re: Aktualizacja map

Post autor: Najciamajdowski »

Na wszelki wypadek sformatowałem tak, jak mówi Biblia: FAT i jednostka alokacji 4k. Nic z tego. Format domyślny też nie chodzi. Po włożeniu do samochodu zgłasza brak danych nawigacyjnych. Będę walczył dalej. Nie upieram się, żeby mieć wszystkie mapy na jednym chip'ie, ale jak do tej pory nie mogę nawet ruszyć z pojedynczym update'm. Jedyne co działa, to klon VW (SD oryginał) na skodę (SD oryginał). Karty "obce" nie chodzą.

Awatar użytkownika
jacek_placek_72
Posty: 74
Rejestracja: 19 lip 2017, 21:23
Lokalizacja: Mysłowice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 DSG STYLE Szary Buisness

Re: Aktualizacja map

Post autor: jacek_placek_72 »

Vibor pisze:
11 gru 2018, 9:33

u mnie nie działa połączenie 3 map w jedno, odczytuje tylko jedną , 14.5GB mieści się na karcie 16GB bo do wykorzystania mamy 14.8GB
Oprócz folderu z mapami jest jeszcze plik tekstowy. Do każdej mapy jest to inny plik txt. Porównywałem ich rozmiar i zawartość.
To pewnie tam są zapisane kraje które występują w danej kompilacji. Zainstalowałem wersję ECE 4, następnie skopiowałem kraje których brakuje a nawigacja dalej ich nie widzi.

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: Aktualizacja map

Post autor: RobKos »

kodiaq4x4 pisze:
04 gru 2018, 22:26
Wszystkie Oryginalne karty SD mają 32GB.
nie jest to prawda, moja oryginalna karta Skody jest o pojemności 16 GB

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: Aktualizacja map

Post autor: RobKos »

Najciamajdowski pisze:
11 gru 2018, 10:19
Na wszelki wypadek sformatowałem tak, jak mówi Biblia: FAT i jednostka alokacji 4k. Nic z tego. Format domyślny też nie chodzi. Po włożeniu do samochodu zgłasza brak danych nawigacyjnych. Będę walczył dalej. Nie upieram się, żeby mieć wszystkie mapy na jednym chip'ie, ale jak do tej pory nie mogę nawet ruszyć z pojedynczym update'm. Jedyne co działa, to klon VW (SD oryginał) na skodę (SD oryginał). Karty "obce" nie chodzą.
Zrób klona oryginalnej karty Skoda na kartę "obcą". Tego wariantu jak widzę wyżej nie testowałeś? Przed sklonowanien sformatuj obcą kartę zgodnie z biblią:)

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Aktualizacja map

Post autor: bubuś »

Najciamajdowski pisze:
11 gru 2018, 10:19
Na wszelki wypadek sformatowałem tak, jak mówi Biblia: FAT i jednostka alokacji 4k. Nic z tego. Format domyślny też nie chodzi. Po włożeniu do samochodu zgłasza brak danych nawigacyjnych. Będę walczył dalej. Nie upieram się, żeby mieć wszystkie mapy na jednym chip'ie, ale jak do tej pory nie mogę nawet ruszyć z pojedynczym update'm. Jedyne co działa, to klon VW (SD oryginał) na skodę (SD oryginał). Karty "obce" nie chodzą.
Heh, Biblia stanowi, że sformatować należy na FAT32, a nie na FAT.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

janoush
Posty: 90
Rejestracja: 16 sie 2017, 14:06
Lokalizacja: Piaseczno
Samochód: Kodiaq Style 2.0TSI, Astra J 1.6

Re: Aktualizacja map

Post autor: janoush »

Ja mam tak samo jak Najciamajdowski. Też "obce" karty nie działają. Pisałem zresztą już wcześniej.
janoush

ODPOWIEDZ