Aktualizacja map

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Najciamajdowski
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2017, 10:19
Samochód: Skoda Kodiaq petrol 2L

Re: Aktualizacja map

Post autor: Najciamajdowski »

bubuś pisze:
11 gru 2018, 12:23
Najciamajdowski pisze:
11 gru 2018, 10:19
Na wszelki wypadek sformatowałem tak, jak mówi Biblia: FAT i jednostka alokacji 4k. Nic z tego. Format domyślny też nie chodzi. Po włożeniu do samochodu zgłasza brak danych nawigacyjnych. Będę walczył dalej. Nie upieram się, żeby mieć wszystkie mapy na jednym chip'ie, ale jak do tej pory nie mogę nawet ruszyć z pojedynczym update'm. Jedyne co działa, to klon VW (SD oryginał) na skodę (SD oryginał). Karty "obce" nie chodzą.
Heh, Biblia stanowi, że sformatować należy na FAT32, a nie na FAT.
Skrót myślowy. Oczywiście chodzi o FAT32, bo tak stanowi Biblia :)



Sponsor

Re: Aktualizacja map

Sponsor


Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Aktualizacja map

Post autor: Vibor »

na serwerach VW pojawiła się nowa mapa Europy (cała) 12.5GB oznaczona jako 1115 z 1.10.2018
https://webspecial.volkswagen.de/vwinfo ... 994e464a9f

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Aktualizacja map

Post autor: D10ni »

D10ni pisze:
26 lis 2018, 13:28
nasty pisze:
25 lis 2018, 20:54
Jak dla mnie, to przepraszam za wyrażenie, ale google miażdży cyce wszystkim wbudowanym navi.
I tu się nie zgodzę, chyba że ograniczymy "wszystkim" do Amundsena i Columbusa. Navi Googla jest bardzo uboga i poważnej nawigacji samochodowej do pięt nie dorasta. O samym Amundsenie wypowiem się jak zrobię z nim kilka tysięcy km. Ja rozumiem że te 2k to między innymi za większy wyświetlacz i za obsługę funkcji których Bolero nie potrafi obsłużyć a są potrzebne (według konfiguratora) do uruchomienia funkcji rozpoznawania znaków drogowych.
Odkopię trupa choć informacja powinna iść do innego wątku. W przypadku wirtualnego kokpitu (czy jak tam się tłumaczy virtual cockpit) Amundsen bądź Columbus to must have. Mamy googlowe z Android Auto wyświetlają się tylko na ekranie radia. Wbudowane mapy ORAZ wskaźniki kierunku jazdy czy duży kompas wyświetlają się także na dwóch czy trzech ekranach wirtualnego kokpitu, co bardzo ułatwia jazdę i daje jeszcze więcej opcji konfiguracyjnych.
Same mapy nie są złe. Mimo nie za częstej aktualizacji, działa traffic info i przeliczanie trasy. Co do prowadzenia, pewnie na wakacjach zrobię jakiś test porównawczy na dłuższej trasie. Ale teraz, po dodaniu własnych punktów POI wbudowana nawigacja rządzi.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: Aktualizacja map

Post autor: RobKos »

Dzisiaj mapa poinformowała mnie, że nie ma adresu Jana Pawła Ii 78 w Warszawie.
Mapa "aktualna" zaznaczam:)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Aktualizacja map

Post autor: MałGorzata »

Ja adresów do nawigacji szukam przez skoda connect/poi - można wpisać z błędem lub niepełną nazwę i znajduje wszystko. Szuka w bazie google :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Aktualizacja map

Post autor: root »

RobKos pisze:
10 sty 2019, 16:35
Dzisiaj mapa poinformowała mnie, że nie ma adresu Jana Pawła Ii 78 w Warszawie.
Mapa "aktualna" zaznaczam:)
Bo zapewne nie ma…
W Warszawie są dwie Jana Pawła II. Tylko że jedna jest ulicą, a druga aleją. Tobie zapewne chodziło o aleję (78 będzie koło Arkadii), a domyślnie pewnie jest brana ulica. I tam faktycznie może nie być takiego numeru (to jest gdzieś w Wesołej).
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: Aktualizacja map

Post autor: RobKos »

Było jeszcze inaczej i dla mnie mało zrozumiale.
Wpisalem Jana Pawla II 78.
Po chwili na dole pokazała się propozycja nawigacji dokładnie z moim w wpisem. Ten sam numer, Warszawa.
Po wybraniu tej propozycji nagle pokazał się komunikat, że wybrany numer nie widnieje w bazie danych😀

Tak, to było przed Arkadia, biuro obsługi UPC:)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Aktualizacja map

Post autor: MałGorzata »

Gdybyś wpisał tam gdzie ja 'biuro obsługi upc' to oprócz dokładnego adresu dostałbyś możliwość zatelefonowania z poziomu nawigacji oraz dane z google places takie jak godziny otwarcai, opinie itp.

:)

Można też odnaleźć punkt docelowy będąc jeszcze w domu/biurze na komputerze lub przez telefon i wysłać bezpośrednio do nawigacji w samochodzie. Po odpaleniu potwierdzasz tylko kierunek na panelu w samochodzie :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: Aktualizacja map

Post autor: RobKos »

Tak, wyszukiwanie online uratowało temat:)

ale wracałem już na NaviExpert, za duże korki dzisiaj w Wawie, a przede mna było 30 km kluczenia po mieście😀

smallbizon
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2018, 13:59
Lokalizacja: Milanówek
Samochód: Skoda Kodiaq DSG 2.0 TDI 190 KM 4x4

Re: Aktualizacja map

Post autor: smallbizon »

Witam. Chciałbym przeprowadzić aktualizację map w moim Kodiaq-u. Jest pewien problem, stara mapa to ECE12018 i w niej są wszystkie mapy. Aktualnie mapa ECE1 2019/2020 nie ma nawet Polski, mapy zostały podzielone na różne części ECE1, ECE2, itd. Czy mogę ściągnąć kilka i wgrać je razem i będą dostępne wszystkie? Czy tylko jeden rodzaj jest możliwy do używania?

ODPOWIEDZ