Aktualizacja map

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Aktualizacja map

Post autor: Vibor »

niezły bajzel , na serwerach VW te mapy mają opisy ,że 3 , 4 , 7 mają częściowe pokrycie Polski za to 5 niby ma Polskę całą ale po instalacji szara plansza i brak mapy , do tej pory miałem ECE1 z całą Europą a teraz muszę decydować , mapy darmowe to i pewnie reklamacji nie uznają :(
paczka 6 Skody : ma zawierać m.in. Ukrainę, Polskę, Litwę, Białoruś, Włochy - tylko mapka wskazuje inny rejon :)



Sponsor

Re: Aktualizacja map

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Aktualizacja map

Post autor: bubuś »

Się zawziąłem, by rozszyfrować gmatwaninę z plikami do aktualizacji mapy w moim autku (mam aktualnie wersję 1030; auto MR 2019) i:
- ściągnąłem wszystkie 7 plików z mapami, rozpakowałem je,
- zrobiłem w programie Open Office zestawienie państw na mojej zainstalowanej na oryginalnej karcie SD mapie oraz na zaznaczonych w poszczególnych plikach i wyszło mi, że abym miał uaktualnienie wszystkich zainstalowanych dotąd map (dla 45 państw) muszę zainstalować mapy z ECE 1, 2 i 3. Wówczas dojdą mi 3 państwa (Kazachstan, Rosja i jakieś nieznane mi oznakowane jako TR).

Załączyłbym te plik z dokonanego porównania, ale pliku z Open Office, nie da się załączyć, bo to nie jest obrazek.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: Aktualizacja map

Post autor: RobKos »

Chyba Turcja

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Aktualizacja map

Post autor: MałGorzata »

bubuś pisze:
09 gru 2018, 10:47

Załączyłbym te plik z dokonanego porównania, ale pliku z Open Office, nie da się załączyć, bo to nie jest obrazek.
Zrób print screen :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Aktualizacja map

Post autor: bubuś »

@RobKos masz rację, TR, to Turcja. W zestawie, który sobie skompilowałem (cyzli ECE 1+2+3) Turcji nie będę miał, ale żaadna strata, bo się tam nie wybieram (a gdybym nawet, to można dorzucić instalkę pliku ECE7).

@MałGorzata poświęciłem się i zrobiłem skan pliku.
Ciekawe, bo rozpakowując pliki mignął mi plik z mapą Cypru. W wykazie państw tego kraju niestety nie ma, więc chyba jest przyklejony do Grecji lub innego.

Obrazek
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Najciamajdowski
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2017, 10:19
Samochód: Skoda Kodiaq petrol 2L

Re: Aktualizacja map

Post autor: Najciamajdowski »

Niestety, próbowałem ściągnąć jeden z upadate'ów, ale w samochodzie nie działa (brak danych nawigacyjnych). Ściągałem na swoją kartę 32 GB, szybką (SDXC).

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: Aktualizacja map

Post autor: RobKos »

Trzeba zrobić obraz oryginalnej karty Skody na swojej karcie i dopiero wtedy działać

Najciamajdowski
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2017, 10:19
Samochód: Skoda Kodiaq petrol 2L

Re: Aktualizacja map

Post autor: Najciamajdowski »

Dzięki za dobry tip, aczkolwiek próbowałem to zrobić z VW i nie poszło (mam dostęp do VW z 2017). Znalazł kartę jako oryginał, ale po rozpakowaniu plików samochód ich nie widział jako nawigacyjne. Spróbuję to ze skodą, tylko muszę poczekać na oryginalną kartę. Miłego.

Najciamajdowski
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2017, 10:19
Samochód: Skoda Kodiaq petrol 2L

Re: Aktualizacja map

Post autor: Najciamajdowski »

Klon VW na kartę skody (oryginał) - działa. Klon VW na "moją" kartę - nie działa. Ale update z oryginalnej karty VW na "moją" nie działa, pomimo tego, że na stronie VW jest powiedziane, że powinien. Nie wiem, czy tu pojemność kart nie ma znaczenia. Oryginały (VW i skoda) mają po 16 GB, a nie 32.

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Aktualizacja map

Post autor: kodiaq4x4 »

Jezeli oryginał ma 16 to nie zmieści aktualizacji gdzie portal wskazuje ze spakowany plik ma 25GB.

ODPOWIEDZ