Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
dj_delphin
Posty: 26
Rejestracja: 08 sie 2020, 16:25
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: dj_delphin »

Wraz z android 10 końcem czerwca 2020 Samsung przestał wspierać Mirrorlink, stąd nie jest możliwym korzystanie z funkcji przesyłania lustrzanego obrazu smartfona 1:1 tak jak było to możliwe do tej pory. Rozwiązaniem jest skorzystanie z aplikacji Screen2Auto. Telefon musi mieć dostęp ROOT. Aplikację testuję osobiście na Samsung Galaxy Note 10+ i działa rewelacyjnie przy wykorzystaniu jednostki Columbus MIB 2.5. Oczywiście połączenie odbywa się poprzez Android Auto.

Funkcja lustrzanego obrazu działa u mnie idealnie przy wykorzystaniu poniższych aplikacji w takich wersjach jak:
Screen2Auto 3.1
Android Auto 5.6.603444
Magisk 20.4 z pliku MagiskManager-v8.0.0 (koniecznie musi być magisk 20.4 ponieważ przy tej wersji działa dotyk na ekranie samochodu).

Więcej informacji na temat Screen2Auto znajduje się w poniższym linku:
https://forum.xda-developers.com/androi ... e-t4062787

Powyższe rozwiązanie sprawdzone i przetestowane przez forumowicza dj_delhpin w modelu Samsung Note 10 + najnowszym Androidem 10

Powyższe zmiany można wykonywać tylko na własną odpowiedzialność i ze świadomością utraty gwarancji producenta telefonu.



Sponsor

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Sponsor


Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: stingerA6 »

Wątek posprzątany.

Proszę o umieszczanie tylko i wyłącznie rozwiązań sprawdzonych i przetestowanych na konkretnym modelu telefonu z konkretnym systemem operacyjnym, wraz z zaznaczeniem ewentualnych konsekwencji stosowania takowego rozwiązania.

Posty off topic będą "nagradzane" ostrzeżeniami
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

dj_delphin
Posty: 26
Rejestracja: 08 sie 2020, 16:25
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: dj_delphin »

Oczywiście warto na początku sprawdzić łatwiejsze rozwiązanie w oparciu o aplikację floating apps dla android 10 w innych telefonach samsung - opis w linku https://www.fullmirrorlink.com/ Jesli jednak telefon całkowicie został pozbawiony funkcji mirrorlink i nie można do niej już powrócić, a zależy nam jednak na odwzorowaniu smartfona 1:1 na ekranie w samochodzie, to aplikacja screen2auto jest idealną alternatywą. Oczywiscie jak każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Osobiście dostrzegam jednak znacznie więcej plusów jak minusów przy uzytkowaniu screen2auto.

Litwa
Posty: 16
Rejestracja: 24 paź 2021, 21:41
Samochód: Kodiaq 2.0 tdi

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: Litwa »

Mam pytanie. W jaki sposób uruchomic pliki video ?

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: D10ni »

Litwa pisze:
24 paź 2021, 21:54
Mam pytanie. W jaki sposób uruchomic pliki video ?
Poszukaj na forum hasła VIM .
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Piter271
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2022, 20:27
Samochód: Kodiaq 2022 Style Full Wypas (prawie)

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: Piter271 »

U siebie skonfigurowałem na Cubot Note 9 (Android 11) tylko czyste AA po kablu. Jako tel główny iPhone 13. Teraz mogę wybierać glosowo (Laura) osoby do rozmów i również glosowo (długie naciśnięcie guzika na kierownicy) Asystenta Google do nawigacji. Działa super.

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: BigDaddy »

Litwa pisze:
24 paź 2021, 21:54
Mam pytanie. W jaki sposób uruchomic pliki video ?
W mib3, dla testu, wrzuciłem na pendrive dwa filmy w wysokiej rozdziałce, jeden avi i jeden mp4. Film avi poszedł bez problemu, z dźwiękiem i napisami (bardzo małe wprawdzie) a plik mp4 poszedł bez dźwięku i bez napisów ale zapomniałem sprawdzić czy napisy były w tym samym formacie w obu filmach.
Wcześniej sprawdzałem apkę spoza sklepu google do streamowania z telefonu (po wifi) i poszło bez problemu. Apka "Local Video Player".

m_ikolaj
Posty: 11
Rejestracja: 22 sty 2023, 17:26
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: m_ikolaj »

Panowie, trochę odkopię temat bo „problem” wrócił w nowym Kodiaqu.

Miałem telefon z Androidem i nie miałem żadnych uwag - wszystko śmigało aż miło. W zeszłym roku przesiadka na iPhone i o ile telefon jest dla mnie 9/10 tak mam ogromny problem z jedną funkcją (a raczej jej brakiem) w Carplay. Chodzi o wyszukiwanie i wykonywanie połączeń z poziomu wyświetlacza za kierownicą. Jak miałem Android Auto (poprzedni Kodiaq z 2018) to swobodnie mogłem na kierownicy wybierać kontakty i wykonywać połączenia z poziomu wyświetlacza za kierownicą. Po przesiadce na CarPlay nie miałem takiej możliwości - wszystko musiałem robić z głównego ekranu, co było mocno upierdliwe i niewygodne. Ekran za kierownica pokazywał tylko ze jest zapięty Carplay i nie dało się nic zrobić.

Przyjechał nowy misiek i problem wrócił - myślałem ze w wersji bezprzewodowej i wirtualnym kokpitem problemu już nie będzie - a tu niestety psikus. O ile działanie audio działa bez problemu tak w ogóle nie da się wystartować telefonem. Co więcej - jak ja wykonuje połączenie (wybierając numer z głównego ekranu, bo z wirtualnego kokpitu za kierownica się nie da) - to nawet na kokpicie muszę ręcznie zmienić na opcję „telefon” bo inaczej nie mogę zakończyć połączenia. Jak ktoś do mnie dzwoni do kokpit automatycznie przełącza się na tryb telefonu - jak ja dzwonię to tego nie robi. No i ten brak możliwości wykonywania połączeń z wirtualnego kokpitu…

Mam wiec pytanie - czy tak po prostu ten typ ma i mam się przyzwyczaić, czy jest jakaś opcja która to zmienia?

elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: elmiko »

Przejrzałem instrukcję obsługi i nie znalazłem opcji obsługi telefonu z kierownicy (jak to drzewiej bywało). Też mi tego brakuje. Możesz spróbować obsługi głosowej.

ODPOWIEDZ