Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Malenstwo8
Posty: 2592
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: Malenstwo8 »

michalmiko pisze:
08 cze 2018, 15:12
Jaki model Iphone? Mam gdzieś w szafce 4s, to po aktualizacjach nie dało się z niego korzystać, tak zaczął zamulać. Na obecnym 8+, system po aktualizacji dobrze działa. Oni celowo aktualizacjami zmuszają do wymiany na nowy model :/
Mam 7, o postarzaniu wiem. Ale książkę, to by mógł zaczytywać. Wcześniej było super.



Sponsor

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Sponsor


waldi58
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2018, 16:39
Samochód: Kodiaq

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: waldi58 »

Mam pytanie dotyczące Android Auto . posiadam telefon galaxy J5 model 2017 .Mam w nim zainstalowany Android Auto ,wersja 3.18 . W telefonie jest Android wersja 7.0 . Według danych powinno to działać z samochodem . W menu wyświetlacza samochodu jest ikona Android Auto . jednak telefon nie łączy się z samochodem poprzez kabel usb . Włączam w telefonie Android Auto , działa na nim ok i podłączam wtedy kabel usb do wejścia usb w samochodzie . Ikona Android Auto w menu wyświetlacza jednak nie zmienia statusu i nic na ekranie sie nie dzieje. W menu wyświetlacza samochodu funkcja aktywacji Android Auto jest załączona . Reszta wszystko działa ok, ( navi w saamochodzie, bluetooth itd). Czy należy coś dodatkowo ustawiać w ustawieniach telefonu ? Bardzo proszę o pomoc .

bodzioxl
Posty: 169
Rejestracja: 20 sty 2017, 18:49
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda, Kodiaq, Ambition 1,4 TSI, 125kM

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: bodzioxl »

Sprzydaje się orginalny przewód. W ustawieniach telefonu A.A. druga pozycja dodaj samochód, konfiguruje automatycznie. W ustawieniach ekranu tel. Automatycznie uruchomione urządzenie Skoda... Włącz funkcję użyj blutetootha po uruchomieniu A.A. też mam galaxy J5 model 2016, działa bez problemu.
bodzioDW Skoda, Kodiaq, Ambition 1,4 TSI, 125kM, 7-os

b0b3k
Posty: 22
Rejestracja: 09 mar 2018, 12:45
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Ambition DSG

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: b0b3k »

czy ktoś z was ma problemów ze audio leci tylko na telefonie? przy media jak Spotify gra idzie lux przez bluetooth, przy aa cisza, jak zainstalowałem apke do przekierowania głosu na bt to dźwięk był ale jakość tragiczna..

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: RobKos »

Dla miłośników NaviExpert na wyświetlaczu Kodiaq polecam Galaxy S5 z LG MirrorDrive

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 135
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: PeWu »

Samsung galaxy note 8 + Android 8.0
Android auto - ok
Mirror link - odpalił się, ale wymaga aplikacji dedykowanych czy jakos tak i nie udało mi sie uruchomić gogle maps, oraz opcji 1:1 ekranu telefonu.
Może ktoś ma jakieś wskazówki? Może trzeba gdzieś coś "ustawić"? Przede wszystkim Google maps chciałbym sprawdzić z mirror link, bo z Android auto jednak interfejs jest dziwny, wskazówki na pół ekranu, a trasa lewo widoczna. Przy okazji sprawdzę polecana app od LG

kapete
Posty: 61
Rejestracja: 30 gru 2017, 23:55
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI Lava Blue

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: kapete »

Samsung Galaxy J3 (2016) Android 5.0, łączy się z radiem Bolero, lecz po wyświetleniu mapy i określeniu aktualnej pozycji, wpisując jakiś punkt do którego chcę dotrzeć nie znajduje mi go (google maps) i pojawia się komunikat off line. Czy gdzieś w telefonie muszę włączyć?

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: WuWu »

Napewno w momencie wyszukiwania Google maps potrzebuje telefonu który w tym momencie musi mieć połączenie z internetem. Już mi tak kiedyś odmówił wyszukiwania bo w danym obszarze faktycznie nie bylo zasięg netu. Internet wrócił - Google znalazło szukany punkt. Później w czasie jazdy wg wyznaczonej trasy nic mu już nie przeszkadza i dziala a raczej nie ma wszędzie 100% zasięgu. Prawdopodobnie wykorzystuje to co ma w pamięci + GPS. Napewno jednak się komunikuje bo na trasie sprzet zjada kilka MB transferu.

kedzier
Posty: 191
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:42
Samochód: Skoda

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: kedzier »

AA na Moto g5s plus działa super.

rpp
Posty: 49
Rejestracja: 17 lut 2018, 19:47
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI

Re: Telefony kompatybilne z Android Auto, MirrorLink i CarPlay

Post autor: rpp »

LG G6 działa z AA tylko potrzebny jest dobry kabel. Na fabrycznym od ładowarki nie łapało.
Zresztą to dosyć typowy problem z AA - na dłuższym/normalnym/przeciętnym kablu nie działa - musi mieć niestety krótszy/dobry kabel.

Swoją drogą nie do końca rozumiem fascynację AA.
Wydawało mi się, że faktycznie będzie to super rozwiązanie ale:
1. bez dzikiej kombinacji nie da się uruchomić np. Yanosika
2. dostępne są tylko wybrane aplikacje
3. telefon w czasie połączenia przełącza się w tryb AA - niby można z tego wyjść ale przynajmniej u mnie powodowało to jakieś dziwne zachowanie
4. kwestia przyzwyczajenia - ale Google maps jakoś bardziej odpowiadają mi jak jest w pionie a nie poziomie; więcej widzę na telefonie niż na ekranie radia

Ja dokupiłem mocowanie pod uchwyt telefoniczny Brodit ProClip dedykowane do Kodiaqa.
Plus jest taki, że te mocowania montowane są całkowicie bezinwazyjnie i telefon mam po pierwsze ciut wyżej niż radio (więc jadąc z nawigacją nie muszę aż tak bardzo odrywać wzroku od drogi) a po drugie radio normalnie działa i jadąc z nawigacją mam informację jaka stacja radiowa aktualnie gra (w AA nie udało mi się tego uzyskać) albo jaka piosenka leci z telefonu/karty SD.

ODPOWIEDZ