MIB-3 - radio internetowe

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

MIB-3 - radio internetowe

Post autor: Sublime »

Drodzy,
pozwolę sobie przedstawić problem w moim Kodiaqu RM 2021 z MIB-3 i jego dalszą historie -dla potomnych być może ;).
Zakupiłem od operatora Cubic Telecom pakiet danych (5GB) , chcą wiadomo udostępniać go podróżnym czy słuchać radia internetowego.
To pierwsze działa - czyli Kodiaq ładnie "sieje" internet w aucie, ale gdy chcę uruchomić radio internetowe dostaję od razu komunikat: "Funkcja jest obecnie niedostępna. Sprawdź powiadomienia." Sprawdzam zatem powiadomienia -dostaję informację, że "Ilość danych wykorzystana" -ale pakiet jest aktywny i GB są.
Żeby było śmieszniej - gdy wyłączę korzystanie z pakietu danych i modułu eSIM , a podłączę samochód z Internetem z telefonu wszystko działa prawidłowo, radio internetowe również :roll:
Co ciekawe jak tylko odebrałem auto, kupiłem na próbę pakiet 2GB żeby zobaczyć jak to działa itd - wtedy wszystko działało rewelacyjnie!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Udałem się zatem do ASO. Tam sprawdzali, i sprawdzali i sprawdzali, wygrywali nowe softy, restarty itp - spędziłem chyba ze 3h. Nie udało się, powiedzieli, że ich możliwości jako ASO się wyczerpały-"Zgłaszamy sprawę do gwaranta-Skoda Polska. Proszę czekać"
Po kilku dniach odezwał się Pan z ASO, który kazał mi wykonać restart całej jednostki do ustawień fabrycznych i na nowo zalogować się do Skoda Connect. Oczywiście nic to nie pomogło, nagrałem filmy jako dowód i wysłałem, że dalej lipa.
Kolejny mail od Pana z ASO:
" W tym przypadku nie pozostaje nic jak tylko wymiana sterownika MIB. Sterownik został zamówiony, nie jest od dostępny w magazynie VGP więc czas oczekiwania na dostawę to ok. 14 dni. Po dostarczeniu sterownika do naszego magazynu skontaktuję się z Panem celem umówienia się na jego wymianę. Czas trwania operacji (wymiana i kodowanie) potrwa ok. 60 minut"
Zakładam, że to jakieś ustrojstwo schowane w schowku pod tą chamską plastikową zaślepką.
W dniu wczorajszym telefon od tego samego Pana, że sterownik jest już w salonie, zapraszają na wymianę. Wizytę ustawiłem na najbliższy poniedziałek - dam znać co będzie po tej wymianie.



Sponsor

MIB-3 - radio internetowe

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: MIB-3 - radio internetowe

Post autor: D10ni »

Widać problem wieku dziecięcego. Ale najważniejsze, że nikt nie olewa tematu i próbują to ogarnąć.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: MIB-3 - radio internetowe

Post autor: Sublime »

Wczoraj dotarłem do ASO na umówioną wizytę wymiany wspomnianego sterownika MIB-3. Wszystko miało trwać do 60 min, siedziałem tam prawie 3h. Sterownik wymieniony, dalej nie działa :shock:
Panowie widać dwoją się i troją, ale nie mają pojęcia co jest nie tak. Główny "magik" od elektroniki w ASO również. VGP też kończą się pomysły :(
Doznałem już lekkiej irytacji, bo biorę kolejny urlop, gnam 60km do ASO i bez zmian. Sam im powiedziałem "zostawię Wam samochód , macie - grzebcie, naprawcie i dajcie zastępcze auto". Tak się tez stało - ASO siedziało na łączach z Poznaniem i doszli do wniosku, że Kodiaq zostaje w ASO.
Na szczęście salon wziął na swoją klatę koszty zastępczego samochodu. Czekam co dalej.

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: MIB-3 - radio internetowe

Post autor: klimas7 »

Trudno żebyś płacił za samochód zastępczy, jak naprawa w ramach gwarancji trwa dłużej niż 1 dzień to dostajesz auto. :)

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: MIB-3 - radio internetowe

Post autor: Sublime »

klimas7 pisze:
01 cze 2021, 12:15
Trudno żebyś płacił za samochód zastępczy, jak naprawa w ramach gwarancji trwa dłużej niż 1 dzień to dostajesz auto. :)
No właśnie nie jest tak pięknie jak piszesz (chociaż też tak myślałem) Auto zastępcze należy Ci się jeśli pojazd jest unieruchomiony. W moim wypadku z samym autem jest ok, jeździ, skręca i nawet hamuje, problemem są usługi internetowe -a to już nie "unieruchamia auta", zatem w moim wypadku samochód zastępczy to faktycznie dobra wola ASO, które na siebie wzięło koszty.

Zapewne w BMW, Mercedesie czy innej klasie premium auto zastępcze to standard niezależnie od usterki, ale nie w Skodzie. Insza inszość :)

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: MIB-3 - radio internetowe

Post autor: klimas7 »

Ciekawe, ja w Gdańsku (Grunwaldzka) też dostałem auto zastępcze na 2 dni, chociaż moje nie było unieruchomione, ale nie chwalili się, że to ich dobra wola, ale wychodzi na to, że jest tak jak piszesz. :)

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: MIB-3 - radio internetowe

Post autor: Sublime »

EDIT: od pozostawienia auta w serwisie mijają dziś 2 tygodnie. Nic się nie zmieniło, problem nie rozwiązany :shock: Salon wyczerpał swoje możliwości naprawy, VGP Poznań również. Sprawa zgłoszona bezpośrednio do Czechów.
Za kilka dni wyjeżdżam z rodziną, więc tak czy siak będę zmuszony odebrać auto z ASO, bo do zastępczej Fabii w "bieda edyszyn" nie za wiele zapakuje, chyba, że ASO na tyle się poczuje, że zamieni auto zastępcze na innego Kodiaqa czy Superba :roll:
W kontakcie...

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: MIB-3 - radio internetowe

Post autor: D10ni »

A kontaktowałeś się z telecomem? Może mają jakieś specyficzne ustawienia i blokują streamingi?
Czy mamy na forum kogoś z MIB3 i pakietem od Cubic, komu działa radio internetowe?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: MIB-3 - radio internetowe

Post autor: Sublime »

D10ni pisze:
14 cze 2021, 9:27
A kontaktowałeś się z telecomem? Może mają jakieś specyficzne ustawienia i blokują streamingi?
Czy mamy na forum kogoś z MIB3 i pakietem od Cubic, komu działa radio internetowe?
Oczywiście, że się kontaktowałem. To właśnie na początku tej przypadłości uderzyłem do CubicTelecom , wysłałem im wszystkie zrzuty, screeny, zdęcia itp. Weryfikowali, sprawdzali, ale powiedzieli, ze jest ok po ich stronie i należy się zgłosić do serwisu Skody.
Mało tego-jak wspomniałem wyżej - wykupiłem wcześniej pakiet danych w zasadzie zaraz po zakupie auta i wszystko działało aż miło.
Te pakiety i sam operator to niestety porażka. Kupujesz flagowego SUVA od Skody w wersji L&K a jesteś skazany na tak mierną ofertę. Do RM 2020 ze slotem na SIM to było życie :)

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: MIB-3 - radio internetowe

Post autor: klimas7 »

Niedziałające radio internetowe (jeszcze w czasach Spotify ;) ) vs. MIB-3, tempomat ogarniający ronda i zakręty, Keyless na tylnich drzwiach, elektrycznie sterowany przedni fotel w L&K, usb-c w lusterku itd.

Ja tam nadal żałuję, że nie załapałem się na RM21 (dostałem jeden z ostatnich RM20), ale nie chciałem dłużej czekać. :)

ODPOWIEDZ