YouTube w androidroid auto

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
Szwejq2
Posty: 56
Rejestracja: 22 paź 2019, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4

YouTube w androidroid auto

Post autor: Szwejq2 »

Witam można uruchomić YouTube w radiu u mnie działa na amundsenie i podczas jazdy link do apki https://github.com/shmykelsa/AAAD/releases
Instalujemy AAAD otwieramy klikamy na carstream instaluje się plik i po podpieciu telefonu do samochodu pojawią się ikona carstream w radiu i już działa
Krotki filmi że działa

Ostatnio zmieniony 08 maja 2021, 18:12 przez Szwejq2, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

YouTube w androidroid auto

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: YouTube w androidroid auto

Post autor: D10ni »

Z jednej strony bardzo ciekawe, z drugiej to chyba tylko dla ryzykantów. Instalujesz apkę z nieznanego źródła (fakt, że na githubie nie daje żadnej gwarancji). A następnie musisz dać aplikacji zgodę na instalację innych aplikacji których źródła pochodzenia nie znasz. Czyli wyłączasz wszystkie zabezpieczenia androida na własne życzenie. I nie jesteś w stanie stwierdzić, czy "przy okazji" nie doinstalujesz sobie jakiegoś malware, albo twoje dane zaczną sobie po cichutku wyciekać. W sytuacji gdy na telefonie mam apkę bankową, managera haseł, apkę do MFA nie zdecyduję się tylko po to, aby oglądać YT w samochodzie.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
Szwejq2
Posty: 56
Rejestracja: 22 paź 2019, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: YouTube w androidroid auto

Post autor: Szwejq2 »

I właśnie od tego mam drugi telefon na innym koncie i bez poufnych danych

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: YouTube w androidroid auto

Post autor: klimas7 »

D10ni, trochę przesadzasz, bez roota w systemie aplikacja wcale tak dużo nie zrobi, Android od kilku wersji staje się coraz bardziej cywilizowany i jest wiele (dobrych) ograniczeń, a dostęp do wielu miejsc wymaga np. pozwolenia w runtime. Napisanie, że wyłącza się WSZYSTKIE zabezpieczenia Androida to po prostu nie prawda, chociaż jest to oczywiście ryzykowne, bo pewne kwestie są sprawdzane automatycznie i ew. manualnie (np. odpowiednia wykorzystanie lokalizacji w tle) dopiero podczas wrzucania aplikacji do Google Play, a tutaj ten etap jest pomijany (co oczywiście nie gwarantuje bezpieczeństwa, nawet w dużo bezpieczniejszym AppStore są scamy, a co dopiero w Google Play).

To co mnie bardziej martwi to brak otwartego kodu źródłowego, co pewnie wynika z płatnej wersji PRO (łatwo byłoby zbudować sobie kod ze wszystkimi funkcjonalnościami), ale nadal budzi to trochę podejrzeń.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: YouTube w androidroid auto

Post autor: D10ni »

Oczywiście skrót myślowy. Wszystkie wprowadzone przez Google, aby ochronić zwykłego użytkownika. (Pozostaje jeszcze rootowanie, ale to już nie dla "zwykłych zjadaczy chleba".)
Trochę przesadzam? Co gorszego poza
a) zainstalowaniem aplikacji z nieznanego źródła (spoza GooglePlay)
b) pozwoleniem tej nieznanej aplikacji aby instalowała inne (także z nieznanych źródeł) aplikacje
może zrobić użytkownik? To powyżej wystarczy, aby wsadzić dowolny payload. Korzystać ze wszystkich 0-day i wyciągać wszystkie dane.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: YouTube w androidroid auto

Post autor: stysiek »

i po co to Wam?

ODPOWIEDZ