AAWireless

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Kodiaq 2021

Post autor: D10ni »

Bakushin pisze:
20 cze 2021, 19:17
Ja mam rok modelowy 19' więc pewnie odpada. Możesz napisać coś o obsłudze tego AA wireless ? I gdzie to kupić, bo na stronie od Ciebie dostawa w Październiku.
Urządzenie (małą kostka mniejsza i cieńsza od pudełka zapałek) podpięte na stałe kabelkiem do gniazda USB obsługującego AA. Aplikacja na androida do pobrania ze sklepu. Setup banalny. Instalujesz apkę, w samochodzie uruchamiasz i dalej widzisz komunikat "uruchom samochód", podepnij AAWireless. APka wyszukuje urządzenie, łączy się z nim. I masz kafelki do wyboru, począwszy od aktualizacji OTA firmware (u mnie było o dwie wersje), przez ustawienia, help i support. Po chwili na ekranie infotainment pojawia się AA. I tyle. Zapominasz już o apce, za każdym razem jak wsiadasz do samochodu, po chwili AA jest dostępne. I działa. Zarówno Google Maps jak i Sygic. Spotify i Tidal. I całą reszta dostępna w AA. Pozostaje poczekać na Yanosika.
Sprzęt do kupienia tylko na stronie indiegogo, chyba że ktoś kupił tam i wystawił na jakimś portalu.
michalmiko pisze:
01 cze 2021, 16:11
Ja zamawiałem już po podwyżce ceny jakoś końcem kwietnia. Wysyłka miała być w czerwcu, ale mają jakieś opóźnienia i już nawet nie wiem kiedy wyślą :D Wysyłka do Polski to dodatkowe 15 dolarów, więc mnie finalnie kosztowało 90 dolców.
D10ni, sprawdź z ciekawości, czy można sparować dwa urządzenia, tak jak ma to miejsce bezpośrednio w systemie infotaimant Skody. Zastanawia mnie kwestia jak rozwiązać to, że autem jeżdżę na zmianę z żoną i jak podzielić to urządzenie. Choć... najwyżej jej nie podłączę, jak tylko jedno można sparować :lol:
Sprawdziłem dwa samochody z urządzeniami w jednej aplikacji i działa. W samochodzie żony do urządzenia podpięty jest jej i mój telefon. Oba działają, kto pierwszy się sparuje, ten ma AA na ekranie.


Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Sponsor

Re: Kodiaq 2021

Sponsor


Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Kodiaq 2021

Post autor: michalmiko »

D10ni pisze:
22 cze 2021, 19:41
Sprawdziłem dwa samochody z urządzeniami w jednej aplikacji i działa. W samochodzie żony do urządzenia podpięty jest jej i mój telefon. Oba działają, kto pierwszy się sparuje, ten ma AA na ekranie.
Czyli zapamiętuje dwa urządzenia, ale łączy z jednym. Dzięki :)

dj_delphin
Posty: 26
Rejestracja: 08 sie 2020, 16:25
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: AAWireless

Post autor: dj_delphin »

Jakby komuś znudzil się aawireless lub nie jest mu juz potrzebny to z chęcią odkupie nawet za wyzsza cene. :)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: AAWireless

Post autor: D10ni »

dj_delphin pisze:
02 wrz 2021, 19:07
Jakby komuś znudzil się aawireless lub nie jest mu juz potrzebny to z chęcią odkupie nawet za wyzsza cene. :)
Masz priv.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

simowdas
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:49
Samochód: Kodiaqa Style 2.0 TSI 4x4

Re: AAWireless

Post autor: simowdas »

No teraz termin aawireless to styczeń. Podobnie jak carsifi. Ktoś jeszcze sprzedaje? :-)

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka


pwroblew
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2020, 23:43
Samochód: Skoda Kodia1 2.0 TSI

Re: AAWireless

Post autor: pwroblew »

słuchajcie dorga grupo:) przymierzam się do zakupu tego urządzenia. Niestety na razie z finalizacją zakupy wstrzymały mnie komunikaty od Google, że wycofuje aplikację AA i wszelkie obecne w niej e będą teraz zintegrowane w Asystencie Google. To wg mnie bardzo duża zmiana na poziomie programistycznym. No i teraz się zastanawiam, czy jak dziś kupię to urządzenie, to będzie ono poprawnie działać (o ile w ogóle) z wersją AA w Asystencie? Czy coś wiecie w tym temacie? Próbowałem pytać na FB, ale jak kamień w wodę:( nikt nie zna odpowiedzi:(

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: AAWireless

Post autor: BarTech »

Zaszlo spore nieporozumienie:) Google wycofuje w Androdzie 12 apke AA odpalana na telefonie (mało kto z tego korzysta w Polsce, bo i tak nie była dostępna w polskim sklepie Google Play). To apka, która można odpalić na telefonie, żeby udawało samochodowe AA. AA w samochodzie pozostaje wspierane bez zmian, takze bez obaw :)

Więcej info:
https://moto.pl/MotoPL/7,178770,2746904 ... yb-do.html

SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: AAWireless

Post autor: SlawekW »

Moje urządzenie dotarło do mnie 3 dni temu. Czekałem od czerwca - dzięki D10ni.

Opakowanie i samo urządzenie wykonane bardzo starannie i solidnie. Nie spodziewałem się takiej jakości po start-upie

Obrazek
Obrazek

Miałem już kabelek kątowy - idealnie pasuje do tego rozwiązania

Obrazek

Zastanawiałem się, czy uda się wszystko zmieścić w schowku tak aby nie blokować ładowarki indukcyjnej.
Da się. Ewentualnie pomyślę nad jakimś mocowaniem (druk 3D) do gniazda zapalniczki.

Obrazek
Obrazek

Podsumowując: bardzo polecam posiadaczom starszych modeli infotainment (MIB 2.5).
Do MIB 3 jest w VW akcja serwisowa, aktualizują firmware i odblokowują bezprzewodowe AA.

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: AAWireless

Post autor: BarTech »

W MIB3 wireless jest w standardzie, nie trzeba nic odblokowywać (MY2021)

Piteros83
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2019, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq Style, 1.5TSI DSG, 4x2

Re: AAWireless

Post autor: Piteros83 »

Jest w ogóle opcja, żeby wrzucić MIB3 do RM2020? Ziomek z ASO powiedział, że nie można, ze względu na inny hardware, trochę wydaje mi się to wątpliwe...

ODPOWIEDZ