Bolero - Navi?

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
tchomikt
Posty: 24
Rejestracja: 18 gru 2018, 10:53
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150km manual

Bolero - Navi?

Post autor: tchomikt »

Witam,

Żona odebrała właśnie służbowego Kodiaqa Sportline ze standardowym radiem Bolero ze smart link (fota). Widzę, że jest przycisk Navi i na ekranie też jest taka zakładka. Czy to oznacza, że jest tam nawigacja i można to jakoś odblokować?

Obrazek



Sponsor

Bolero - Navi?

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Bolero - Navi?

Post autor: MałGorzata »

W schowku powinien być slot na kartę SD z navi.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Bolero - Navi?

Post autor: polrob »

W mojej ocenie to nie jest radio bolero bo one nie miały navi. Chyba że od MY2021 dają wszędzie przycisk, a tylko jest to aktywne w przypadku dopłacenia do navi.
A jak wciśniesz ten przycisk to co krzyczy?

tchomikt
Posty: 24
Rejestracja: 18 gru 2018, 10:53
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150km manual

Re: Bolero - Navi?

Post autor: tchomikt »

W schowku niestety nic nie ma poza zaślepką (wielkości starego radia cd). Jak nacisnę Navi to wyświetla się "tapeta" ze zdjęciem mapy i napisem nawigacja niedostępna.
(w MY2021 porobili jakieś głupie oszczędności - np. brak slotu na SD, a w drzwiach zamiast czerwonym lampek to same odblaski - w wersji Sportline takie rzeczy? :() - chyba "tata" VW wziął się za odchudzanie Skody )

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Bolero - Navi?

Post autor: MałGorzata »

To nie masz navi niestety.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

tchomikt
Posty: 24
Rejestracja: 18 gru 2018, 10:53
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150km manual

Re: Bolero - Navi?

Post autor: tchomikt »

Czyli wychodzi na to że w MY2021 ładują w sportline radio Admundsen z zablokowaną nawigacją? Brak karty SD po wycięciu CD to totalny idiotyzm. Za chwilę będzie tak że jak nie masz internetu w aucie to nawet nic nie posłuchasz :( Ktoś wie jak odblokować tą nawigację? (po udostępnieniu internetu przez telefon, a nie przez jakiś wbudowany esim?). Czy można jakoś tego esima przestawiać na innego operatora, a nie na stawki "z kosmusu" skody? (ponad 200zł za 25G !!!).

MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Bolero - Navi?

Post autor: MichalZ »

A nie prosciej podlaczyc telefon - nawet bezprzewodowo - i wlaczyc sobie google maps?
Ja w Kodiaqu mialem Amundsena w standardzie, ale przyjaciolka jak wybieralismy jej Octavie celowo nie doplacala do Amundsena i od wyjazdu z salonu jezdzi zadowolona na Google Maps ;)

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Bolero - Navi?

Post autor: Sublime »

Z tą zaślepką w schowku to faktycznie porażka w MY2021 - już mogli się bardziej postarać i po prostu tego nie montować, a nie został taki chamski kawał plastiku. Kupujesz wypasione L&K a dostajesz plastik w schowku, zamiast 2x SD i SIM :/ Od MY2021 jest wbudowany e-sim oraz dysk SSD 64GB na Infotainment, ale jak to w praktyce działa chyba nie wie jeszcze nikt -za świeży temat.
Ale to aby montować ekrany od Amundsena w radiu Bolero -pierwsze słyszę. Zawsze Bolero miało przycisk SETUP, a Amundsen NAVI.

tchomikt
Posty: 24
Rejestracja: 18 gru 2018, 10:53
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150km manual

Re: Bolero - Navi?

Post autor: tchomikt »

Oczywiście spróbuję Android Auto (sam w Mondeo mam po kablu - a tu zonk w skodzie USB C i trzeba kupić dodatkowy kabel/przejściówkę :( - niby bezprzewodowo w MY2021 ale nie z każdym telefonem działa :( - jeszcze nie próbowałem
Z drugiej strony żona ma Virtula Cocpit to fajnie byłoby odpalić standardową NAvi skoro pewnie jest ukryta/zakodowana.

Z tym brakiem SD to najgorzej pod kątem muzyki (nie wspomnę o braku CD - może ktoś próbował podłączać odtwarzacz cd przez USB? - działa?).

W swoim życiu zjeździłem 4 Octavie i zawsze chwaliłem Skodę za przemyślane rozwiązania - w ostatniej O3 było CD w schowku" + SD. Teraz Kodiaq za 200tyś. cennikowo, a w schowku/audio gorzej niż w Dacii Logan :(

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Bolero - Navi?

Post autor: klimas7 »

Bo CD/DVD to przeżytek. Wiem, że pewnie wiele osób tutaj nadal korzysta z płyt, ale to tak samo jak z usunięciem mini-jacka z większości telefonów. W laptopach nie mam napędu CD/DVD od 8 lat (2012), a pracuję zawodowo wyłącznie na komputerze. Na amplitunerze i kolumnach korzystam tylko ze Spotify, tak samo w samochodzie. Od dyskietek w komputerach też odchodzono jak były jeszcze osoby, które ich używały. Nie chcę tutaj prowokować dyskusji czy streaming jest lepszy od odtwarzaczy DVD/CD, ale trzeba się liczyć z tym, że od starych lub niszowych rozwiązań w nowych sprzętach powoli się od chodzi, niezaleznie od tego czy uważacie to za dobry czy zły krok. Tak samo ze starym złączem usb, które zastępowane jest wersją C.

ODPOWIEDZ