Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: klimas7 »

MichalZ pisze:
24 sie 2020, 9:53
A te magnetyczne kable?
Sa takie, ze kabel jest jeden i do niego pasuja rozne magnetyczne koncowki - one chyba obsluguja przesyl danych ;)

Edit:
Mialem racje ;)
Pierwszy z brzegu:
https://allegro.pl/oferta/baseus-kabel- ... 614d9b7931
Dokładnie o to pytałem, czy ktoś miał okazję takie rozwiązania testować. :) Z opisu wynika, że Apple Car będzie działać, ale Android Auto nie (brak transmisji danych). Jeżeli kupię to sprawdzę i dam znać, żeby przyszli czytający wynieśli stąd coś więcej niż komentarze JED'a ;)



Sponsor

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Sponsor


JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: JACEK484 »

To działa , kup krótki kabelek z dwoma kątowymi wtyczkami i go podłącz. To co masz w Android Auto w telefonie jest na ekranie w samochodzie. Ja mam mapy google, spotify, pogode, telefon, YT music. Wszystko działa rewelacyjnie

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: JED »

klimas7 pisze:
24 sie 2020, 11:20
MichalZ pisze:
24 sie 2020, 9:53
A te magnetyczne kable?
Sa takie, ze kabel jest jeden i do niego pasuja rozne magnetyczne koncowki - one chyba obsluguja przesyl danych ;)

Edit:
Mialem racje ;)
Pierwszy z brzegu:
https://allegro.pl/oferta/baseus-kabel- ... 614d9b7931
Dokładnie o to pytałem, czy ktoś miał okazję takie rozwiązania testować. :) Z opisu wynika, że Apple Car będzie działać, ale Android Auto nie (brak transmisji danych). Jeżeli kupię to sprawdzę i dam znać, żeby przyszli czytający wynieśli stąd coś więcej niż komentarze JED'a ;)
JED podaje rozwiązania. A lubi proste.
A jak chcesz cos wynieść, to magnetyczne końcówki nie nadaja sie do pewnych pradow - przestałem takowych używać lata temu, gdy pojawiło nie szybkie lądowanie.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: MichalZ »

klimas7 pisze:
24 sie 2020, 11:20
MichalZ pisze:
24 sie 2020, 9:53
A te magnetyczne kable?
Sa takie, ze kabel jest jeden i do niego pasuja rozne magnetyczne koncowki - one chyba obsluguja przesyl danych ;)

Edit:
Mialem racje ;)
Pierwszy z brzegu:
https://allegro.pl/oferta/baseus-kabel- ... 614d9b7931
Dokładnie o to pytałem, czy ktoś miał okazję takie rozwiązania testować. :) Z opisu wynika, że Apple Car będzie działać, ale Android Auto nie (brak transmisji danych). Jeżeli kupię to sprawdzę i dam znać, żeby przyszli czytający wynieśli stąd coś więcej niż komentarze JED'a ;)
Nigdzie nie jest w nim napisane, ze nie ma transmisji danych, a ma ladowanie max 2,4A - powinien dac spokojnie rade ;)

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: klimas7 »

Znalazłem kabel 3w1 przywieziony z jakiś targów i jest tak jak w opisie większości tego typu kabli - transmisja danych działa tylko po lightening, a więc Apple Car działa, ale Android Auto nie. Dzisiaj zamawiam kabel znaleziony przez MichalZ (Baseus), który jest inny niż większość kabli tego typu (końcówki zamiast rozgałęzienia) i jako jedyny nie ma w opisie informacji, że transmisja danych działa tylko po lightening. Jak przyjdzie dam znać czy Android Auto działa. :)

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: klimas7 »

Magnetyczny kabel Baseus działa zarówno z Apple Car jak i Android Auto (a więc wspiera transfer danych dla usb-c w przeciwieństwie do większości/wszystkich? rozgałęzionych kabli), także problem rozwiązany. :)

Trochę wkurza, że magnes puszcza i końcówka zostaje w telefonie, a jest ciężko ją wyciągnąć przy silikonowym etui (bo ledwo wystaje), ale ogólnie polecam kabel jak ktoś potrzebuje różne końcówki i nie lubi wielu kabli tak jak ja.

MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: MichalZ »

No i git, ze dziala i udalo sie rozwiazac problem ;)

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: klimas7 »

Kabel magnetyczny niestety słabo trzyma i magnes puszcza na zakrętach, rozłączając Apple Car/Android Auto... wkurzyłem się i zamówiłem krótkie 2 identyczne kable (50cm: lightening, usb-c) żeby zachować chociaż odrobinę estetyki. No cóż, mogłem poczekam z zamówieniem do RM21 i mieć bezprzewodowo.

ODPOWIEDZ