Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: klimas7 »

Posiadamy telefony o różnych złączach (lightening, usb-c) i najchętniej kupiłbym kabel 3w1, żeby pozbyć się bałaganu. Niestety w opisie wszystkich kabli 3w1 jakie znalazłem jest informacja, że nie obsługują one transferu danych (tylko ładowanie), co na logikę wyklucza działania Apple Car i Android Auto. Czy ktoś z Was korzysta z takiego rozgałęźnika i może podzielić się doświadczeniami?



Sponsor

Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: bubuś »

klimas7 pisze:
07 sie 2020, 17:01
Posiadamy telefony o różnych złączach (lightening, usb-c) i najchętniej kupiłbym kabel 3w1, żeby pozbyć się bałaganu. Niestety w opisie wszystkich kabli 3w1 jakie znalazłem jest informacja, że nie obsługują one transferu danych (tylko ładowanie), co na logikę wyklucza działania Apple Car i Android Auto. Czy ktoś z Was korzysta z takiego rozgałęźnika i może podzielić się doświadczeniami?
Ja mam jakiś czerwony (kątowy wtyk USB), a do telefonu wtyk C.
Przewód ten zapewnia mi połączenie Android Auto, jak i jednoczesne ładowanie fona.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: klimas7 »

Ale czy to jest rozgałęźnik? Bo nie jestem pewien czy po prostu korzystasz z kabla z kątowym wtykiem (żeby nie wystawał), czy ma on dodatkowo rozgałęzienie na końcu. :)

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: bubuś »

klimas7 pisze:
07 sie 2020, 17:58
Ale czy to jest rozgałęźnik? Bo nie jestem pewien czy po prostu korzystasz z kabla z kątowym wtykiem (żeby nie wystawał), czy ma on dodatkowo rozgałęzienie na końcu. :)
To nie jest rozgałęźnik. To jest przewód. Na jednym końcu wtyk USB, na drugim końcu wtyk C.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: klimas7 »

Ok, dzięki za wyjaśnienie. A więc wracam do pytania, czy komuś z Was działa Apple Car/Android Auto z rozgałęźnikiem, a nie samym kablem?

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: JED »

klimas7 pisze:
07 sie 2020, 17:01
Posiadamy telefony o różnych złączach (lightening, usb-c) i najchętniej kupiłbym kabel 3w1, żeby pozbyć się bałaganu. Niestety w opisie wszystkich kabli 3w1 jakie znalazłem jest informacja, że nie obsługują one transferu danych (tylko ładowanie), co na logikę wyklucza działania Apple Car i Android Auto. Czy ktoś z Was korzysta z takiego rozgałęźnika i może podzielić się doświadczeniami?
Nie rozumiem problemu - w jedno USB wkladasz taki kabel, a w drugie inny.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: klimas7 »

Nie chcę mieć 2 kabli :)

JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: JACEK484 »

Do Klimas7. podłacz telefon tak jak byś go miał ładować z portu USB w samochodzie. Telefon bedzie się i ładował i dawał dane z AA. Kup sobie krótki kątowy kabelek usb żeby nie wystawała wtyczka i kątowy do telefonu żeby nie wystawał telefon. U mnie działa i AA i ładowanie.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: JED »

klimas7 pisze:
23 sie 2020, 23:30
Nie chcę mieć 2 kabli :)
To masz problem.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Kabel 3w1 i Apple Car/Android Auto

Post autor: MichalZ »

A te magnetyczne kable?
Sa takie, ze kabel jest jeden i do niego pasuja rozne magnetyczne koncowki - one chyba obsluguja przesyl danych ;)

Edit:
Mialem racje ;)
Pierwszy z brzegu:
https://allegro.pl/oferta/baseus-kabel- ... 614d9b7931

ODPOWIEDZ