Data plug

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
pwroblew
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2020, 23:43
Samochód: Skoda Kodia1 2.0 TSI

Re: Data plug

Post autor: pwroblew »

no podobnie ma podstawowa aplikacja, czyli Skoda Connect:
Aplikacja ma pozwolenie na:
Zdjęcia, multimedia i pliki
read the contents of your USB storage
modify or delete the contents of your USB storage
Telefon
directly call phone numbers
Informacje o połączeniu Wi‑Fi
view Wi-Fi connections
Pamięć
read the contents of your USB storage
modify or delete the contents of your USB storage
Kalendarz
read calendar events plus confidential information
Kontakty
read your contacts
Lokalizacja
approximate location (network-based)
precise location (GPS and network-based)
Aparat
take pictures and videos
Inny problem
receive data from Internet
view network connections
send sticky broadcast
full network access
prevent device from sleeping
allow Wi-Fi Multicast reception
control vibration

Niestety takie czasy, że albo można się całkowicie odciąć i założyć aluminiową czapeczkę, albo się pogodzić z tymi dostępami.
Akurat w przypadku aplikacji Skody bym tak nie przesadzał, bo i tak mają Twoje dane. Wydaje się, że dużo więcej "szemranych" aplikacji, które zapewne też masz na swoim telefonie i nawet nie wiesz, do czego mają dostęp i gdzie dane wysyłają:)



Sponsor

Re: Data plug

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Data plug

Post autor: D10ni »

pwroblew pisze:
03 lip 2020, 17:13
Niestety takie czasy, że albo można się całkowicie odciąć i założyć aluminiową czapeczkę, albo się pogodzić z tymi dostępami.
Akurat w przypadku aplikacji Skody bym tak nie przesadzał, bo i tak mają Twoje dane. Wydaje się, że dużo więcej "szemranych" aplikacji, które zapewne też masz na swoim telefonie i nawet nie wiesz, do czego mają dostęp i gdzie dane wysyłają:)
Byłbym ostrożny w wypowiadaniu się na temat który się mało zna.
Gdybyśmy podchodzili tak zerojedynkowo, to firmy by robiły co chciały. Na szczęście są tacy co drążą. Temat był już na forum, ale proszę: https://blog.vensis.pl/2019/11/vw-hacking/
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

pwroblew
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2020, 23:43
Samochód: Skoda Kodia1 2.0 TSI

Re: Data plug

Post autor: pwroblew »

oczywiście masz rację, trzeba być ostrożnym i tak też staram się postępować. Nie zmienia to jednak faktu, że nie można też podchodzić tak zero jedynkowo, bo pozostałoby tylko ulokować się w jakiejś jaskini z kamiennym młotkiem - bezpieczeństwo gwarantowane, aczkolwiek też nie do końca, bo goggle maps mógłby nas zarejestrować :)
Nie testowałem tego pluga, ale wydaje mi się, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to jest bezpieczniejszym rozwiązaniem niż Skoda Connect. Aplikacja łączy się bezpośrednio przez BT chyba z tym urządzeniem, więc trudno tu hakerowi zaingerować. Natomiast Skoda Connect łączy się przez Internet i chyba jest bardziej narażona na wszelkiego typu ataki hakerskie

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Data plug

Post autor: D10ni »

Umknęło Ci, że apka z telefonu wysyła wszystko na serwery VW :-D I robi trochę więcej niż SC, bo np monitoruje styl jazdy https://www.volkswagen.pl/pl/connected- ... ct-go.html
Spróbuj czy Ci się uda założyć konto i VW ID. Stawiam, że zidentyfikują że Skoda i nie skorzystasz.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

pwroblew
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2020, 23:43
Samochód: Skoda Kodia1 2.0 TSI

Re: Data plug

Post autor: pwroblew »

troszkę się pogubiłem :) I co z tego, że wysyła na serwer VW?
To wszystko grupa VAG, czy aplikacja VW czy aplikacja Skoda, czy inna to wszystko jest wysyłane na jakiś serwer.
Mogę korzystać akceptując ten fakt, albo mogę zrezygnować z podłączania Skody do netu i tych wszystkich usług online, bo trafiają na serwery VAG.
Ja to akceptuję i mam, za przeproszeniem gdzieś, że się niemce dowiedzą jak i gdzie jeżdżę. Na ich kanclerza się nie wybieram to raczej mój styl jazdy nie będzie ich interesował :))

Floyd
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2022, 12:04
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 2022

Re: Data plug

Post autor: Floyd »

stingerA6 pisze:
02 lip 2020, 22:24
W Kodiaqu Skoda Connect potrafi więcej niż ta wtyczka
Mam rozumieć że nie potrzebuje tej kostki by mieć te same informacje w telefonie? Bardzo mnie interesuje rejestracja tras jako służbowych i prywatnych, oraz ilość wydanych pieniędzy na benzynę.

No i teraz pytanie, czy muszę kupować tą kostkę, by mieć te same informacje?
Drugie pytanie, czy nie wystarczy chiński czytnik OBD?

pwroblew
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2020, 23:43
Samochód: Skoda Kodia1 2.0 TSI

Re: Data plug

Post autor: pwroblew »

Floyd pisze:
13 sty 2022, 12:23
stingerA6 pisze:
02 lip 2020, 22:24
W Kodiaqu Skoda Connect potrafi więcej niż ta wtyczka
Mam rozumieć że nie potrzebuje tej kostki by mieć te same informacje w telefonie? Bardzo mnie interesuje rejestracja tras jako służbowych i prywatnych, oraz ilość wydanych pieniędzy na benzynę.

No i teraz pytanie, czy muszę kupować tą kostkę, by mieć te same informacje?
Drugie pytanie, czy nie wystarczy chiński czytnik OBD?
kupiłem tę kostękę do VW i bezproblemowo działa ze skodą. Od ponad roku. Zresztą taką samą kostkę można kupić też z logo skody tylko za kwotę kilkustet złotych.
Informacji w powiązanej z nią aplikacji Skoda ConnectLite jest zdecydowanie więcej niż w MySkoda, np: napięcie akumulatora, poziom paliwa, szczegóły pojzadu, wykaz wszystkich przejazdów z podaniem licznika początkowego, końcowego, przebieg, średnia prędkość, maksymalna prędkość koszt paliwa, trasa adres start, stop; statystyki przejazdów, tankowania, styl jazdy; miejsce parkowania; monitor tankowania, insstrukcja pojazdu itp itd.
Ja polecam, tym bardziej, że to nie żadna lewa chińszczyzna tylko produkt VAG a aplikacja typowo Skody.

ODPOWIEDZ