Mapy 2020/2021 dostępne

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Mapy 2020/2021 dostępne

Post autor: michalmiko »

bubuś pisze:
06 lip 2021, 13:20
D10ni pisze:
06 lip 2021, 12:36
Musiałeś dawno sprawdzać :-D Poprzednia aktualizacja ledwo się mieściła na na karcie 16GB.
Z reszta teraz chyba są już osobne paczki dla MIB2, 2.5 i MIB3.
Ja właśnie pobieram czerwcową dla starego Amundsena (MIB2) z portalu VW.
Kręćka można dostać z tymi mapami i ich aktualizacjami.
Co innego jest napisane odnośnie wersji, a co innego później się wyświetla.
Ja pobieram mapy albo ze strony Skody, albo Volksvagena.
Ostatnio używana mapa, zassana z Volkswagena (plik) w grudniu 2020, miała być na 2020/21, i po rozpakowa DiscoverMedia2_EU_AS_1520_V13 niu ledwie się zmieściła na 16GB karcie i miała numerację 1520) akurat mi zależało by była cała Europa, czyli z Hiszpanią i Portugalią).
Po niedawnym haśle na forum, że jest nowa mapa zassałem:
-ze strony VolksVagena plik DiscoverMedia2_EU_AS_1730_V14, ale po rozpakowaniu okazało się, że już nie mieści się na karcie,
-więc ze strony Skody plik Europy (STD2_1520_EU_A1 2020/21) też ciężki wagowo, bo niemal 15GB i po rozpakowaniu okazało się, że nosi numer 1510, a nie 1520,

Ja mam Amundsena (RM 2019), więc może dla innych modeli navi są aktualniejsze mapy.

Zatem wracam do Volksvagenowskiej wersji 1520 z grudnia 2020,

Ponadto ośmielam się zaproponować, by piszący o mapach i aktualizacjach zechcieli podawać numer pliku, model navi oraz rocznik auta. Bez tych danych narażamy się na niepotrzebne stresy związane ze ściąganiem plików i robieniem sobie nadziei na aktualną mapę.
Mam ściągnięte ze Skody i VW.
Po rozpakowaniu mapa VW ma 15,2GB, więc wydaje mi się, że nie wejdzie na naszą kartę 16GB, z racji, że karta będzie miała pewnie z 14,5GB realnej pojemności.
Skodowej jeszcze nie rozpakowywałem i chyba nie ma sensu, bo pewnie i tak jest starsza niż moja VW ściągana jakiś czas temu.
Poszukałem trochę w sieci i wpadłem na lepszy pomysł, bo są dwie opcje:
1. Kupno karty ze zmienionym numerem CID, pasującym do grupy VW.
2. Wyłączenie w MIB2 funkcji sprawdzania numeru CID i zastąpienie karty, obojętnie jaką bądź kartą (jest to już inwazyjne) :twisted:

Skłaniam się ku opcji numer 1, obecnie szukam oferty, żeby ktoś mi przygotował taką kartę 32GB, bo to trzeba zrobić pod Linuksem, a ja takiego systemu nie posiadam. Po za tym jest to wydatek około 50-60zł, więc w razie czego, strata jest nie duża, a spróbować spróbuję :)



Sponsor

Re: Mapy 2020/2021 dostępne

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Mapy 2020/2021 dostępne

Post autor: D10ni »

michalmiko pisze:
12 lip 2021, 14:16
Mam ściągnięte ze Skody i VW.
Po rozpakowaniu mapa VW ma 15,2GB, więc wydaje mi się, że nie wejdzie na naszą kartę 16GB, z racji, że karta będzie miała pewnie z 14,5GB realnej pojemności.
Skodowej jeszcze nie rozpakowywałem i chyba nie ma sensu, bo pewnie i tak jest starsza niż moja VW ściągana jakiś czas temu.
Poszukałem trochę w sieci i wpadłem na lepszy pomysł, bo są dwie opcje:
1. Kupno karty ze zmienionym numerem CID, pasującym do grupy VW.
2. Wyłączenie w MIB2 funkcji sprawdzania numeru CID i zastąpienie karty, obojętnie jaką bądź kartą (jest to już inwazyjne) :twisted:

Skłaniam się ku opcji numer 1, obecnie szukam oferty, żeby ktoś mi przygotował taką kartę 32GB, bo to trzeba zrobić pod Linuksem, a ja takiego systemu nie posiadam. Po za tym jest to wydatek około 50-60zł, więc w razie czego, strata jest nie duża, a spróbować spróbuję :)
Miałem podobny dylemat, rozwiązałem go wgrywając mniejszy pakiet, bo samochodem co najwyżej kilka krajów potrzebuję a i tak nigdy nie jest to z dnia na dzień. Więc szykując się do podróży można podmienić pakiet na karcie.
Dzięki bardzo za wspomnienie o wariancie drugim. Chwila szukania i wygląda na to, że będzie trochę zabawy, bo nie tylko CID można usunąć ale i sporo ciekawych rzeczy pododawać :-) I projekt jest na githubie.
Co do wariantu pierwszego, ja bym celował w te oferty z kartami Samsunga i opcją podania własnego CID do wprogramowania. Bezboleśnie i bezobsługowo.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Mapy 2020/2021 dostępne

Post autor: borek »

Ściągnąłem już mapy ze Skody. Czekam tylko na większą kartę bo niestety ale na tej 32gb wyskakuje błąd, nie wiem dlaczego. Poprzednia wersja właśnie szła z tej karty ale tez była znacząco mniejsza o ile pamietam, obecna ma prawie 30gb… ile to się będzie wgrywało. Czy mapa z VW jest lepsza i zadziała w moim Columbusie? Czy to jest to samo tyle ze VW wypuszcza wcześniej? Jeśli jest lepsza, macie link ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Mapy 2020/2021 dostępne

Post autor: michalmiko »

borek pisze:
12 lip 2021, 22:16
Ściągnąłem już mapy ze Skody. Czekam tylko na większą kartę bo niestety ale na tej 32gb wyskakuje błąd, nie wiem dlaczego. Poprzednia wersja właśnie szła z tej karty ale tez była znacząco mniejsza o ile pamietam, obecna ma prawie 30gb… ile to się będzie wgrywałoObrazek. Czy mapa z VW jest lepsza i zadziała w moim Columbusie? Czy to jest to samo tyle ze VW wypuszcza wcześniej? Jeśli jest lepsza, macie link ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Do Columbusa chyba możesz dać jakąkolwiek kartę, ale nie jestem tego pewien. U Ciebie chodzi chyba tylko o "przerzucenie" plików z karty na dysk :?:
Mapy VW masz tutaj: https://app-connect.volkswagen.com/mapu ... /#download
Ściągałem dla Tiguana Allspace. Amundsen = Discover media; Columbus = Discover pro

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Mapy 2020/2021 dostępne

Post autor: borek »

Dzięki za link a czy mapy VW są w czymś lepsze czy po prostu wychodzą szybciej i dlatego z nich korzystacie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Mapy 2020/2021 dostępne

Post autor: bubuś »

Tak mapy VW, jak i Skody są do niczego. Nie dość, że nie są zbyt aktualne, to jeszcze sporo ważą.
Przytoczę posiadaną z poprzedniego auta navi TomTom. Tam aktualizacje mam dożywotnio co kwartał, a cała mapa nie przekracza 5GB. A jest na niej wszystko, ma fajniejszą kolorystykę, lepsze komunikaty. Praktycznie jej nie używam, bo musiałbym ją montować na desce rozdzielczej.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Mapy 2020/2021 dostępne

Post autor: borek »

Koledzy, nie mogę wgrać map i to po raz trzeci. Plik rozpakowany, zgrany na kartę jak zawsze. Wyskakuje błąd i info ze mam sprawdzić źródło. A kupiłem nową wieksza kartę widząc ile giga ma aktualizacja 2021. Spróbuje jeszcze ściągnąć mapy VW i zobaczymy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

KQleszek
Posty: 32
Rejestracja: 10 cze 2020, 10:43
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Skoda Kodiaq, 2,0 TSI 4x4

Re: Mapy 2020/2021 dostępne

Post autor: KQleszek »

borek pisze:Koledzy, nie mogę wgrać map i to po raz trzeci. Plik rozpakowany, zgrany na kartę jak zawsze. Wyskakuje błąd i info ze mam sprawdzić źródło. A kupiłem nową wieksza kartę widząc ile giga ma aktualizacja 2021. Spróbuje jeszcze ściągnąć mapy VW i zobaczymy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam to samo. I też nie wiem co robię źle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Mapy 2020/2021 dostępne

Post autor: borek »

To może jakiś błąd w plikach… spróbuje pobrać mapy VW i wgrać w weekend


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Mapy 2020/2021 dostępne

Post autor: borek »

Mapy VW poszły i się zaktualizowały, widocznie gdzieś leży problem z mapami Skody.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ