Canton - problemy z głośnością

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Canton - problemy z głośnością

Post autor: Dominik »

Witam serdecznie,

mam problem z głośnością systemu canton. Do tej pory grał on całkiem fajnie, oczywiście radio gorzej niż Spotyfi, ale nie w tym rzecz. Mianowicie jakiś czas temu zauważyłem że gra on znacznie ciszej, przy radiu żeby coś słyszeć musiała być ustawiona +/- połowa skali. Przy odtwarzaniu Bluetooth nieco lepiej ale też dosyć sporo. Wcześniej przy 1/4 skali było całkiem przyzwoicie już. Zresetowałem parametry dźwięku do ustawień fabrycznych, wyciągnołem bezpiecznik od audio i było znowu ok. Teraz problem znowu powrócił. Gra zdecydowanie ciszej.
Czy spotkaliście się z czymś takim już?
Nie mam ochoty resetować ustawień kolejny raz bo wtedy kasuje wszystko od radia i trzeba ustawiać to na nowo...



Sponsor

Canton - problemy z głośnością

Sponsor


Swiatowy
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:43
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Canton - problemy z głośnością

Post autor: Swiatowy »

Mam tak samo, też zauważyłem, że niekiedy gra głośniej, niekiedy ciszej. Nie mam pojęcia od czego to zależy. U mnie jeszcze od samego początku od zakupu pojawiał się przy prawie maksymalnej głośności problem przerażającego strzelania przedniego głośnika po stronie pasażera. Dzisiaj byłem na wymianie i po wstępnej obserwacji chyba nic się nie zmieniło więc mogą to być problemy stricte ze wzmacniaczem.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Canton - problemy z głośnością

Post autor: michalmiko »

Panowie, a czy jak odtwarzacie przez bluetooth, to zwiększacie głośność w telefonie transmitowanego dźwięku? Może tu jest rozwiązanie problemu? :)

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Canton - problemy z głośnością

Post autor: Malenstwo8 »

U mnie też są różnice. Raz jest głośniej, raz ciszej, ale nie aż tak jak u Kolegi. Fon ustawiony na maxa z poziomem dźwięku przy BT. Radio zawsze grało ciszej i po prostu słabo.

Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Canton - problemy z głośnością

Post autor: Dominik »

Głośność przez BT mam zawsze ustawioną na max. Dodatkowo jeżeli problem powraca to radio mogę ustawic na max. i wcale nie jest glośno. Jest to naprawde bardzo wyczuwalne. Stwierdzilem ze poczekam az znowu to się pojawi i podjade do serwisu. Pokaże jak gra i od razu jaka jest różnica po wyjęciu i włożeniu bezpiecznika. Zaczołem się też zastanawiać czy może to być jakis problem z prądem/ akumulatorem w samochidzie? Jakieś zarządzanie energią które blokuje pobór prądu z jakiejś tam przyczyny?

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Canton - problemy z głośnością

Post autor: pstad »

Pobawcie sie ustawieniami glosnisci w aucie np przy cofaniu,nawi, itd tam jest kilka ustawien roznych opcji.Moze chyba nawet to wylaczyc.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Canton - problemy z głośnością

Post autor: Dominik »

To nie jest kwestia ustawien. Ewidentnie jest to problem ze wzmacniaczem i pomaga tylko wyciagniecie bezpiecznika, czyli najprosciej mowiac jego reset. Pytanie czy to problem wzmacniacza czy jakis system rozdzialu poboru pradu? Ochrona akumulatora? Problem z zaniskim napieciem?

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Canton - problemy z głośnością

Post autor: michalmiko »

Coś w tym może być. Ostatnio u siebie zauważyłem, że dźwięk po włączeniu zapłonu jest dużo lepszy niż nawet zaraz po jego wyłączeniu (nie powinno być aż tak dużego spadku na akumulatorze). Wytężcie słuch i sprawdźcie u Was :)
P.s. Nie chodzi o same przełączenie stacyjki, musi być włączony silnik.

mike1986
Posty: 79
Rejestracja: 19 wrz 2020, 18:24
Samochód: Ford Focus ST170

Re: Canton - problemy z głośnością

Post autor: mike1986 »

Tu piszą, że to fabryczne zabezpieczenie: https://www.kodiaqforums.co.uk/viewtopi ... t=20#p5864

W co, osobiście, nie chce mi się wierzyć. Ale jeżeli to prawda, to ten system musi być wyjątkowo kiepskiej jakości :/

ODPOWIEDZ