Głosowe smsy

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Gandalf
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2019, 17:25
Samochód: Kodiaq, style, 1.5 TSI

Głosowe smsy

Post autor: Gandalf »

Witam.
Mam proste pytanie ale najpierw nakreślę tło.
Ponieważ navi Amundsena nie sprwadza natężenia ruchu jako nawigacji używam google maps za pośrednictwem Android Auto. Telefon podpięty kablem usb (aby mi się nie rozładował).
Problem: gdy dostaję SMSa Amundsen czyta mi treść. Po odczytaniu dostaję info, że mogę odpowiedzieć na niego wciskając przycisk głośności na kierownicy.
Próbowałem zarówno pokrętłem głośności (wciskanie/przekręcanie góra/dół) jak i przyciskiem komunikacji głosowej. W obu scenariuszach nie działa.
Czy to przez to, że telefon jest sparowany kablem? (Przy podpinaniu telefonu dostaję komunikat, że nie może służyć jako źródło multimediów).
Co robię źle?



Sponsor

Głosowe smsy

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Głosowe smsy

Post autor: D10ni »

Gandalf pisze:
18 sie 2019, 21:35
Ponieważ navi Amundsena nie sprwadza natężenia ruchu jako nawigacji używam google maps za pośrednictwem Android Auto. Telefon podpięty kablem usb (aby mi się nie rozładował).
Jeśli podepniesz Amundsena do internetu (CarStick, Router, net z telefonu) to na mapie wbudowanej zobaczysz korki, objazdy a nawigacja będzie ci przeliczać trasę zgodnie z natężeniem ruchu. I moim zdaniem na dłuższych trasach wbudowana navi bije na głowę AA. W dużym mieście być może AA może mieć przewagę, ale tylko jeśli chodzi o wytyczanie szybszej trasy. Co do AndroidAuto - jeśli nie podepniesz kablem telefonu, AA nie zadziała. Skoda jeszcze "nie umi bez kabla".
Gandalf pisze:
18 sie 2019, 21:35
Problem: gdy dostaję SMSa Amundsen czyta mi treść. Po odczytaniu dostaję info, że mogę odpowiedzieć na niego wciskając przycisk głośności na kierownicy.
Próbowałem zarówno pokrętłem głośności (wciskanie/przekręcanie góra/dół) jak i przyciskiem komunikacji głosowej. W obu scenariuszach nie działa.
Czy to przez to, że telefon jest sparowany kablem? (Przy podpinaniu telefonu dostaję komunikat, że nie może służyć jako źródło multimediów).
Co robię źle?
Nic nie robisz źle. Przyciski w kierownicy masz skonfigurowane pod wbudowaną nawigację i wbudowane wybieranie głosowe. A to nie Amundsen Ci odczytuje wiadomość tylko AndroidAuto. To, co AndroidAuto zadziała prawdopodobnie w Kodiaq z Bolero i AA. W każdym razie tak to u mnie działa w Octavce z Bolero i AA.
I nie, póki co nikt nie znalazł sposobu na "przekodowanie" (przypisanie) przycisków pod AndroidAuto.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Gandalf
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2019, 17:25
Samochód: Kodiaq, style, 1.5 TSI

Re: Głosowe smsy

Post autor: Gandalf »

Dzięki.
A zatem poćwiczę udostępnianie internetu i zobaczę jak wbudowana navi działa z korkami.

ODPOWIEDZ