Wersja z nawigacją, czy bez?

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Wersja z nawigacją, czy bez?

Post autor: Rafał »

ja na co dzień korzystam z google maps w telefonie i to jest dla mnie bardzo dobre rozwiązanie.
w kodiaq zamówiłem jednak pakiet z amundesenem, ze względu na to, że za granicą przy obecnych cenach nie zamierzam korzystać z netu. poza tym, nawigacja pozwala na dobranie niektórych dodatkowych opcji.
nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno, po ruszeniu, automatycznie wyłącza się obraz emitowany przez telefon



Sponsor

Re: Wersja z nawigacją, czy bez?

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Wersja z nawigacją, czy bez?

Post autor: root »

fonus pisze:
14 mar 2017, 19:41
1) Android Auto oficjalnie nie można pobrać bezpośrednio z telefonu bo nie jest dostępny dla Polski
Tak. Trzeba pobierać z zewnętrznych stron.
fonus pisze:
14 mar 2017, 19:41
2) Można go pobrać inaczej na komputer jako .apk i zgrać na telefon i zainstalować.
Tak.
fonus pisze:
14 mar 2017, 19:41
3) Jeśli w samochodzie jest radio odpowiednie, które wspiera Android Auto to podłączasz kabelkiem, odpalasz i działa.
Powinno działać :) W praktyce bywa różnie. Pamiętaj jeszcze, że trzeba mieć odpowiednią wersję systemu Android.
fonus pisze:
14 mar 2017, 19:41
4) Nawigacja fabryczna Amundsen czy Columbus nijak się ma do w/w sprawy = kupienie jej nie pomaga a nie kupienie nie przeszkadza w działaniu - funkcjonalność całkowicie zależy od modelu radia.
Nie wiem co rozumiesz przez „radio”… Musisz mieć funkcję SmartLink, a więc Swing odpada, pozostałe są ok.
fonus pisze:
14 mar 2017, 19:41
5) Jak jest z Google Maps ? - wiele osób pisze na innych forach, że w Polsce z powodu braku certyfikatu Google Maps się wyłącza gdy samochód jest w ruchu.
Jeśli uda Ci się odpalić Android Auto, to będzie działać w ruchu. Nie wiem jak jest z MirrorLinkiem.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Wersja z nawigacją, czy bez?

Post autor: root »

Rafał pisze:
14 mar 2017, 21:27
nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno, po ruszeniu, automatycznie wyłącza się obraz emitowany przez telefon
Raczej chodzi o MirrorLink i aplikacje, które nie są certyfikowane do tego systemu.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Wersja z nawigacją, czy bez?

Post autor: root »

dawajrapa pisze:
14 mar 2017, 20:10
Ja testowalem tylko apple carplay i tam mapy google nie dzialaja wcale, tak jak reszta innych navigacji, natomiast fabryczne apple maps hula na wyswietlaczu Kodiaqa az milo ;)
Jeżdżę z CarPlayem codziennie, więc gdyby ktoś miał jakieś pytania, to walić śmiało :)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Wersja z nawigacją, czy bez?

Post autor: fonus »

Android Auto udało mi się bez problemów na moim telefonie zainstalować i działa. Także z tej strony się nie boję. Tylko szukam potwierdzenia ze strony Kodiaka. To, że oficjalnie na stronie https://www.android.com/auto/skoda/ jest wymieniony Kodiaq to połowa sukcesu. Jeśli mam postawić na brak fabrycznej nawigacji to muszę się przekonać. Także pewnie dopytam dealera i się pofatyguję żeby zobaczyć na żywo.
P.S. Czego można się spodziewać na przyszłość po Amundsenie? Warto? ;-)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Wersja z nawigacją, czy bez?

Post autor: root »

Sprzedawcy raczej nie znają takich szczegółów…
W innych Skodach działa, więc i w Kodiaqu będzie.
A rozszerzeń Amundsena lub Columbusa nie ma co się spodziewać, no chyba że po lifcie coś zmienią i kupisz nowy samochód :D
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Wersja z nawigacją, czy bez?

Post autor: fonus »

Rafał pisze:
14 mar 2017, 21:27
... poza tym, nawigacja pozwala na dobranie niektórych dodatkowych opcji.
...
Jakie dodatkowe / ciekawe opcje zależą od nawigacji?

Inaczej, szukam powodów dla których warto kupić Amundsena, zakładając że korzystam z Android Auto i nawigacji Google Maps.

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Wersja z nawigacją, czy bez?

Post autor: Rafał »

fonus pisze:
14 mar 2017, 21:47
Jakie dodatkowe / ciekawe opcje zależą od nawigacji?
np rozpoznawanie znaków

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Wersja z nawigacją, czy bez?

Post autor: root »

Ja sobie rozpoznawanie znaków bardzo chwalę, szczególnie za granicą :) Pokazuje też teren zabudowany i zakaz wyprzedzania.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: Wersja z nawigacją, czy bez?

Post autor: dawajrapa »

root pisze:
14 mar 2017, 21:36
dawajrapa pisze:
14 mar 2017, 20:10
Ja testowalem tylko apple carplay i tam mapy google nie dzialaja wcale, tak jak reszta innych navigacji, natomiast fabryczne apple maps hula na wyswietlaczu Kodiaqa az milo ;)
Jeżdżę z CarPlayem codziennie, więc gdyby ktoś miał jakieś pytania, to walić śmiało :)
czy procz tych kilku 'bazowych' ikonek na ekranie radia po podlaczeniu iphon'a przez usb sa jeszcze jakies dodatkowe opcje? :) czy wiesz moze, czy istnieje jakis myk, zeby obejsc ten zamkniety system i np. umozliwic odpalenie innej nawigacji (here, sygic, google maps etc) via carplay? bo tak naprawde poza dostepem do apple maps i muzyki, to nic ciekawego tam nie znalazlem (nie jara mnie dyktowanie sms'ow przez siri ;)

mysle, ze w praktyce bede korzystal z carplaya wlasnie do sluchania muzyki (zrobilem upgrade na Cantona), i obsluga tego bardzo mi sie podobala, a jakosc dzwieku zdecydowanie lepsza po kablu niz via BT...

ODPOWIEDZ