Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: D10ni »

W amundsenie nie ma gniazda na sim. Neta musisz dostarczyć albo przez LTE CarStick, albo przez WiFi z routera lub telefonu. Router w bagażniku moim zdaniem najwygodniejszy. Jest na forum wątek czy dwa o tym.


Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Sponsor

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Sponsor


kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: kodiaq4x4 »

Karta SIM dolny schowek.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: D10ni »

kodiaq4x4 pisze:
26 lut 2020, 16:30
Karta SIM dolny schowek.
To jakaś zagadka, łamigłówka?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: kodiaq4x4 »

Miejsce gdzie jest gniazdo karty SIM, zagadka rozwiązana.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: D10ni »

Czasy czytania instrukcji obsługi minęły bezpowrotnie ;-)
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: kodiaq4x4 »

D10ni pisze:
27 lut 2020, 7:46
Czasy czytania instrukcji obsługi minęły bezpowrotnie ;-)
Kiedyś instrukcja obsługi była dostarczona razem samochodem, urządzeniem. Dzisiaj „ekologia” i oszczędność powodują ze producenci zmuszają nas do czytania elektronicznych dokumentów pdf albo używania aplikacji gdzie są podstawowe wyjaśnienia funkcjonalności czy jak w przypadku samochodu wyjaśnienie kontrolek. Dlatego duża ilość osób nie czyta instrukcji.

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: borek »

Koledzy, co do karty SIM - mam telefon w T-mobile i podobno można sobie wyrobić wtórnik czy tam duplikat karty, czyli mając telefon w abonamencie z nielimitowanym netem to z taką karta mam nielimitowany net w aucie, dobrze myśle ?

Czy wtedy np nie muszę włączyć BT w telefonie i jak ktoś do mnie dzwoni to odpowiada za to karta w aucie? Czy może jednak BY włączone jak dotychczas i auto samo to jakoś rozwiązuje wykonując połączenie ? Jak to jest rozwiązane ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: D10ni »

kodiaq4x4 pisze:
27 lut 2020, 8:15
Kiedyś instrukcja obsługi była dostarczona razem samochodem, urządzeniem. Dzisiaj „ekologia” i oszczędność powodują ze producenci zmuszają nas do czytania elektronicznych dokumentów pdf albo używania aplikacji gdzie są podstawowe wyjaśnienia funkcjonalności czy jak w przypadku samochodu wyjaśnienie kontrolek. Dlatego duża ilość osób nie czyta instrukcji.
To nie jest "ekologia" tylko EKOLOGIA. Jeżeli tego nie rozumiesz, to podejrzewam, że na forum pojawił się ktoś starszy od Peterki ;-)
Ja z moim samochodem dostałem instrukcję w gustownym etui. A na dodatek mam dostępną w pdfie. I źle bym się czuł, gdyby producent nie udostępniał wersji elektronicznej.
Co do czytania, to mam taką teorię, że nie czytają jej ludzie, którzy maja problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu albo osoby bardzo leniwe. Uzupełnieni o jakąś tam garstkę "inżenierów", którzy uważają że wszystko ogarniają dzięki swojej genialności. Ale to tylko teoria ;-)
borek pisze:
27 lut 2020, 9:38
Koledzy, co do karty SIM - mam telefon w T-mobile i podobno można sobie wyrobić wtórnik czy tam duplikat karty, czyli mając telefon w abonamencie z nielimitowanym netem to z taką karta mam nielimitowany net w aucie, dobrze myśle ?
Czy wtedy np nie muszę włączyć BT w telefonie i jak ktoś do mnie dzwoni to odpowiada za to karta w aucie? Czy może jednak BY włączone jak dotychczas i auto samo to jakoś rozwiązuje wykonując połączenie ? Jak to jest rozwiązane ?
Karta SIM w samochodzie obsługuje tylko transmisję danych. Nie da się zadzwonić na ta kartę. Jeśli masz na myśli usługę tandem, to tam dostajesz drugą pełnoprawną kartę z której można także dzwonić. Jakiś czas temu działało to tak, że zalogowanie jednej karty do telefonii, wylogowywało ta drugą. Nie wiem jak teraz, ale takiej karty nie zostawiałbym w samochodzie. Chyba lepiej użyć jakiejkolwiek karty dedykowanej do samego transferu danych. Tu Orange ma lepszą usługę, bo do numeru możesz sobie wziąć dodatkową kartę do samych danych.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: MałGorzata »

D10ni pisze:
27 lut 2020, 11:47
Co do czytania, to mam taką teorię, że nie czytają jej ludzie, którzy maja problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu albo osoby bardzo leniwe. Uzupełnieni o jakąś tam garstkę "inżenierów", którzy uważają że wszystko ogarniają dzięki swojej genialności. Ale to tylko teoria ;-)
Uwielbiam czytać wszelakie instrukcje: od sprzetów AGD i RTV po instrukcje samochodu czy telefonu. Jest tylko jeden warunek musi to dotyczyć produktu przeze mnie używanego inaczej instrukcja jest nudna.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: borek »

@D10ni a dlaczego nie zostawiłbym w aucie tej samej karty? Chyba właśnie chodzi o tandem.

Wiec obecnie jaka najlepsza karta żeby net był ? A na zagranice, np będąc we Francji to jakaś ich lokalna można kupić i wsadzić ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ