Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: JED »

Szanowni,
zastanawiam sie od dawna (a teraz bede to mial u siebie), jaki jest sens posiadania osobnej karty SIM w samochodzie?
Czy to w jakikolwiek sposob wygrywa z transmisja danych z telefonu?
Czy moze chodzi o to, ze w ten sposob mozemy utworzyc WLAN z dostepem do internetu - co tez mozna przeciez zrobic z telefonu.

Zechce ktos mnie oswiecic?
Jesli uzywacie, to jakiego operatora macie SIM i na jakiej zasadzie (abonament, pre-paid, etc.)?


Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Sponsor

Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Sponsor


kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: kodiaq4x4 »

Hejka. Mam oddzielna kartę SIM . Zalety szybkie działanie. Nie trzeba uruchamiać po wejściu hotspot z telefonu. Mam nawigację 3D z Google earth, wyszukiwanie celu po wpisaniu np. Opole, PIZZA wyszukuje bezblednie kilka miejsc, ładnie sieprezentuje, dostęp do wszystkich usług skoda konnicy i wiadomości , wszelkie usługi parkingi, ceny paliw. Dodatkowo jako udostępniany internet np dla tableta podłączonego po Bluetooth dla Spotifi. Itp.

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: kodiaq4x4 »

A nie dopisałem karta prepad Play 50Gb na rok

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: JED »

Czyli to jedynie wygoda i to w tym sensie, ze nie udostepniamy transmisji danych z telefonu, tak?
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: D10ni »

Byłoby wygodnej gdybyś napisał że masz Columbusa. A tak musiałem grzebać w Twoim profilu :-P
Masz świetną nawigację, która działa sensownie jak jest podłączona do internetu cały czas. Bo wtedy potrafi aktualizować informacje o korkach i proponować lepszą trasę. Możesz znajdować stacje benzynowe na trasie, parkingi, restauracje. Masz na wejściu ScodaConnect, czyli z telefonu czy kompa wysyłasz trasy czy punktu docelowe do samochodu. Jak podepniesz kalendarz w apce i przyjdzie czas spotkania, a masz wbitą lokalizację, navi poprowadzi cie do celu. No i w Skoda Connect możesz korzystać z googlowego wyszukiwania celów, bo to wbudowane TomTomowe jest trochę ...ułomne.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: JED »

Ale przecież udostępniając net z telefonu, miałbym to samo, czyż nie?
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: kodiaq4x4 »

Miałbyś to samo. Tylko pomysł ile operacji z telefonem musisz zrobić po wejściu do auta. Wersja z SIM jest o 100% wygodniejsza.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: JED »

A nie wystarczy, ze po prostu sie laczy z navi i juz?
Oczywiscie, draze temat z ciekawosci, bo jest wersja z SIM, wiec jakos to bede musial wykorzystac.

A po Twojej informacji o karcie z Play - skontaktowalem sie z infolinia i nikt nie wie, co to za oferta :)
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: bubuś »

kodiaq4x4 pisze:
07 kwie 2019, 7:19
Miałbyś to samo. Tylko pomysł ile operacji z telefonem musisz zrobić po wejściu do auta. Wersja z SIM jest o 100% wygodniejsza.
Nie bardzo rozumiem o jakich skomplikowanych operacjach z telefonem piszesz. Być może Twój fon tego wymaga, chociaż nie sądzę.
Ja posiadam Motorolkę i po wejściu do auta wykonuję na telefonie dwie proste czynności. Klikam w ikonki: Bluetooth (by mieć glośnomówiący zestaw) i Hotspot (by mieć łączność z Skoda Connect i z siecią Lan) i po ptakach. Nic więcej nie muszę robić.
Czy to jest skomplikowane, czasochłonne i osłabiające mnie? NIE.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: kodiaq4x4 »

Bubus to przenośnia te operacje które trzeba wykonać.
Ja wsiadam, kładę telefon na ładowarce indukcyjnej i koniec. Mam zestaw głośnomówiący z telefonu i wszystkie dostępne funkcje. Jak jedzie inny kierowca to ustawia swój profil na starcie i nie musi parować telefonu dla funkcjonalności skoda connect a nawet jak nie ma profilu to reszta działa z udostępnionym internetem dla pasażerów.
Nie muszę uruchamiać nawet klikac w ikonkę Bluetooth.

ODPOWIEDZ