Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: D10ni »

borek pisze:
27 lut 2020, 14:25
@D10ni a dlaczego nie zostawiłbym w aucie tej samej karty? Chyba właśnie chodzi o tandem.
Skrót myślowy. Nie zostawiłbym karty z wyłączonym PIN. Mając kartę na czyjś numer telefonu i trochę innych danych tej osoby, można wiele brzydkich rzeczy robić. Część banków używa SMSów przy logowaniu na konto, numer używany jest do weryfikacji w usługach googla i jeszcze kilku innych.
Wiec obecnie jaka najlepsza karta żeby net był ? A na zagranice, np będąc we Francji to jakaś ich lokalna można kupić i wsadzić ?
Zależy, jeśli długoterminowy pobyt to pewnie jakiś lokalny prepaid. Na krótką wycieczkę szerowałbym z telefonu.


Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Sponsor

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Sponsor


kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: kodiaq4x4 »

D10dni „ To nie jest "ekologia" tylko EKOLOGIA. „ nie bardzo rozumiem różnicy.
D10dni „ Karta SIM w samochodzie obsługuje tylko transmisję danych. Nie da się zadzwonić na ta kartę.„ tutaj jesteś w błędzie jak jest karta SIM bez problemów można mieć internet i dzwonić.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: : Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: D10ni »

kodiaq4x4 pisze:
27 lut 2020, 17:40
D10dni „ To nie jest "ekologia" tylko EKOLOGIA. „ nie bardzo rozumiem różnicy.
No na to nic już nie poradzę. Widząc, że słowo ekologia ująłeś w cudzysłów, odebrałem to jako sceptyczne podejście do tematu albo po prostu ignorowanie go. Mój syn w szkole uczy się podejścia ekologicznego, ograniczamy i sortujemy śmieci. Dla mnie ekologia jest ważniejsza od wydrukowanego papieru.
D10dni „ Karta SIM w samochodzie obsługuje tylko transmisję danych. Nie da się zadzwonić na ta kartę.„ tutaj jesteś w błędzie jak jest karta SIM bez problemów można mieć internet i dzwonić.
Mam Amundsena, nie Columbusa, a karte SIM w zewnętrznym urządzeniu. Dlatego nie wnikałem głębiej w temat. Jeśli można w Columbusie mieć kartę telefoniczną i dzwonić na nią, to może opisz to tu dla innych którzy tu trafią z podobnym pytaniem? Jak wygląda od strony praktycznej przełączanie między telefonem i modułem w samochodzie? Korzystałem z usługi Tandem dobrych kilka lat temu i wygodne to było tylko w specyficznych sytuacjach.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: kodiaq4x4 »

Hejka D10dni ekologia jak najbardziej, bez sarkazmu. To było raczej wskazanie ze przy papierkowej instrukcji klient miał ja w aucie i mógł sięgnąć do niej podczas problemów.
Co do karty SIM to w zakładce telefonu zaznaczamy czy karta ma być tylko do transmisji. Działa to bardzo dobrze zamiennie z telefonem. Bardzo często dzwonię z tej karty na numery które wiem ze niebędący oddzwaniam czyli tematy serwisowe, zgłoszenia itp.

Perla80
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2021, 12:19
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 4x4

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: Perla80 »

Cześć, Jestem nowy na forum.Prosze o pomoc w instalacji karty SIM z Skoda Kodiag z wersja Amundsen oraz modułem zewnętrznym Columbus. Po włożeniu karty SIM nie ma połączenia z transmisją danych.Karta używana tylko do transmisji danych. Proszę o pomoc co zrobic by uruchomić dane komórkowe oraz co należy zrobic by uruchomić usługę skoda connect? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: D10ni »

Cześć,
nie pomieszałeś? Zazwyczaj w Kodiaq montuje się albo infotainment Amundsen albo Columbus. Czy to jakiś patent, że do Amundsena dodaje się moduł Columbusa? To jakieś "customowe" rozwiązanie, trzeba pytać autorów. BTW, MIB2, 2.5 czy MIB3? Skoda Connect działa niezależnie przez esim w module pod sufitem. W instrukcji masz opis jak aktywować, sprawdzałeś?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: stingerA6 »

Pewnie kolega ma Kodiaqa Ambitiona z Columbusem
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: michalmiko »

D10ni pisze:
01 sie 2021, 19:33
Skoda Connect działa niezależnie przez esim w module pod sufitem.
Ciekawe, bo jak była słynna usterka Skoda Connect, co nie działało przez kilka miesięcy, to w serwisie grzebali za modułem gdzieś w okolicy bezpieczników pod kierownicą. Skąd wiem? Bo mi śrubki pogubili z tych elementów :D

Perla80
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2021, 12:19
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 4x4

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: Perla80 »

Wersja mojego Kodiaqa to Style.Z tego co patrzyłem to tam jest Navi Amudsen, natomiast moduł zewnetrzny Columbusa ( wejscie na 2 karty SD oraz 1xsim) Po włozeniu karty SIM i zalogowaniu nie chce sie połączyć;-( Karta sim działa w telefonie, więc karta jest ok. Chyba podjade do serwisu ;-)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Karta SIM samochodowa - czy ktos uzywa?

Post autor: D10ni »

Daj znać, czy się udało uruchomić. To może być ciekawy patent.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

ODPOWIEDZ