Kodiaq 2.0 TSI 216KM/ 2.0 TDI 215KM

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu mechanicznego Kodiaqa
bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Kodiaq 2.0 TSI 216KM/ 2.0 TDI 215KM

Post autor: bubuś »

Tomala72 pisze:
07 lut 2019, 20:34
"bubuś" przeczytaj jeszcze raz co napisaleś.

Ja stosuję prostą metodę. Jeśli nie rozumiem czyjegoś tekstu, czytam ponownie, nawet kilka razy. Jeśli nadal nie potrafię znaleźć w nim sensu, najzwyczajniej w świecie pytam autora wypowiedzi, co miał na myśli. Belferskie wyskoki typu, na jaki sobie pozwoliłeś, taktuję jako impertynencję.

Zatem bez urazu kolego, ale skoro nie ogarniasz tekstu i jego przesłania po pierwszym czytaniu, czytaj ponownie i jeszcze raz.


Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Sponsor

Re: Kodiaq 2.0 TSI 216KM/ 2.0 TDI 215KM

Sponsor


Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Kodiaq 2.0 TSI 216KM/ 2.0 TDI 215KM

Post autor: Tomala72 »

bubuś pisze:
08 lut 2019, 7:18
Tomala72 pisze:
07 lut 2019, 20:34
"bubuś" przeczytaj jeszcze raz co napisaleś.

Ja stosuję prostą metodę. Jeśli nie rozumiem czyjegoś tekstu, czytam ponownie, nawet kilka razy. Jeśli nadal nie potrafię znaleźć w nim sensu, najzwyczajniej w świecie pytam autora wypowiedzi, co miał na myśli. Belferskie wyskoki typu, na jaki sobie pozwoliłeś, taktuję jako impertynencję.

Zatem bez urazu kolego, ale skoro nie ogarniasz tekstu i jego przesłania po pierwszym czytaniu, czytaj ponownie i jeszcze raz.
Właśnie to mnie zaintrygowało co napisałeś: wydać trochę grosza (wystarczy ok. 30 tys. zł) by profesjonalnie stuningować Misia. Stąd moja prośba o przemyślenie co się pisze w postach.

Awatar użytkownika
Fatboy
Posty: 179
Rejestracja: 30 sty 2018, 13:51
Lokalizacja: Kielce
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI 180KM 4x4 DSG (Mar 2018)

Re: Kodiaq 2.0 TSI 216KM/ 2.0 TDI 215KM

Post autor: Fatboy »

Przecież tak się mówi...
Skoda Kodiaq Sportline 4x4 DSG 2.0TSI 180KM (Marzec 2018)

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Kodiaq 2.0 TSI 216KM/ 2.0 TDI 215KM

Post autor: bubuś »

Tomala72 pisze:
08 lut 2019, 20:36
bubuś pisze:
08 lut 2019, 7:18
Tomala72 pisze:
07 lut 2019, 20:34
"bubuś" przeczytaj jeszcze raz co napisaleś.
Ja stosuję prostą metodę. Jeśli nie rozumiem czyjegoś tekstu, czytam ponownie, nawet kilka razy. Jeśli nadal nie potrafię znaleźć w nim sensu, najzwyczajniej w świecie pytam autora wypowiedzi, co miał na myśli. Belferskie wyskoki typu, na jaki sobie pozwoliłeś, taktuję jako impertynencję.

Zatem bez urazu kolego, ale skoro nie ogarniasz tekstu i jego przesłania po pierwszym czytaniu, czytaj ponownie i jeszcze raz.
Właśnie to mnie zaintrygowało co napisałeś: wydać trochę grosza (wystarczy ok. 30 tys. zł) by profesjonalnie stuningować Misia. Stąd moja prośba o przemyślenie co się pisze w postach.
Nie tylko tak się mówi, co zaznaczył @Fatboy, ale przede wszystkim:
-przy cenie ok. 150-190 tys. zł za Kodiaqa, wydatek dodatkowych biletów NBP w celu ZNACZNEGO podniesienia mocy, jest wydatkiem relatywnie drobnym,
-profesjonalny tuning ZNACZNIE podnoszący możliwości auta, za ok. 30 tys. zł jest relatywnie tanim. Otóż, by wykonać pełny zakres przeróbek agregatu (np. kute korbowody, tłoki, sportowy ostry rozrząd, wymiana turbo, intercoolera, zawieszenia i przekazania mocy półosiami, sportowy wielotłoczkowy układ hamulcowy ze sportowymi tarczami i klockami, dolotu, wydechu, wskaźniki parametrów pracy motoru) oraz skrzyni można wydać 100 tys. zł i jeszcze więcej. Więc cóż to znaczy przy tej kwocie 30 tys. zł.

Skoro mówimy o bardzo ZAAWANSOWANYM technologicznie tuningu (mechaniczno-elektronicznym), to albo kogoś stać na fanaberie, albo jest ograniczony finansowo i głowy sobie nie zawraca.

Dla pozostałych użytkowników, nie mających takich pieniędzy, ergo ambicji marszczenia asfaltu, palenia kapciorów, generowania decybeli pozostaje Power Box lub onanizowanie się Kodiaqiem RS.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Kodiaq 2.0 TSI 216KM/ 2.0 TDI 215KM

Post autor: WuWu »

".........by profesjonalnie stuningować Misia do mocy znacznie wyższych od 240 KM i mieć auto tzw. "śpiocha", którym można niejednemu popsuć nerwy na światłach, autostradzie itp."

poważnie ?

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Kodiaq 2.0 TSI 216KM/ 2.0 TDI 215KM

Post autor: D10ni »

bubuś pisze:
09 lut 2019, 8:01
Skoro mówimy o bardzo ZAAWANSOWANYM technologicznie tuningu (mechaniczno-elektronicznym), to albo kogoś stać na fanaberie, albo jest ograniczony finansowo i głowy sobie nie zawraca.
Jest jeszcze trzecia opcja, bo mogę nie być ograniczony finansowo i mieć totalnie wywalone na takie zabawy. Chciałem adrenaliny, kupiłem moto, poszkoliłem się trochę w szkole Keitha Code'a, polatałem sportowo po torach i "marszczenie asfaltu i palenie kapciorów" szczególnie poza torem czy zamkniętymi imprezami mnie po prostu śmieszy.
Dla pozostałych użytkowników, nie mających takich pieniędzy, ergo ambicji marszczenia asfaltu, palenia kapciorów, generowania decybeli pozostaje Power Box lub onanizowanie się Kodiaqiem RS.
Jak wyżej. Posiadanie pieniędzy nie znaczy że będę miał jakiekolwiek ambicje. I coś ci chyba umyka. Gdybym miał kaprys, zamiast wydawać 30tysi na tuning wziąłbym takiego RSa w leasing i pojeździł nim trzy lata ciesząc się gwarancją, bezobsługowością i dobrym ubezpieczeniem. I po trzech latach nieźle odsprzedał.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Kodiaq 2.0 TSI 216KM/ 2.0 TDI 215KM

Post autor: Malenstwo8 »

Słuchajcie. To jedno z miejsc gdzie czyję się fajnie i można milo pogadać. Natomiast czy ktoś, ma rację, czy jej nie ma można się spierać. Nie bronię nikogo, ale ostatnie zdanie Kolego @Tomala72 to mogłeś sobie darować. Serio.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Kodiaq 2.0 TSI 216KM/ 2.0 TDI 215KM

Post autor: Tomala72 »

Absolutnie jestem tego samego zdania.
Niestety niektórzy na tym forum nie przyjmują innego zdania w poruszanych tematach.
"bubuś" ;)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Kodiaq 2.0 TSI 216KM/ 2.0 TDI 215KM

Post autor: root »

Skończcie już tę dyskusje. Tomala72 usunął swoje ostatnie posty i niech tak już zostanie.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Kodiaq 2.0 TSI 216KM/ 2.0 TDI 215KM

Post autor: stingerA6 »

"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

ODPOWIEDZ