Tuning 2.0 TSI

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu mechanicznego Kodiaqa
Awatar użytkownika
HPFactory
Posty: 12
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: HPFactory »

Marcin pisze:
24 lut 2018, 10:43
Problem polega na tym, że samego modułu nie wykryjesz, ale zmienia on parametry pracy silnika, które z kolei zapisywane są w "historii" ECU i to te parametry mogą Cię zdradzić ;) Z resztą, jak już robić, to robić porządnie ;) Wałki z 2.0TSI 280KM, turbo, wtryski, sterownik i jazda... Na początek 280 koni, po sofcie 340 a sam zestaw powinien być dla rozgarniętego mechanika Plug&Play :)
Szczerze mówiąc nie wiem skąd pojawiła się ta legenda o "historii" ECU. Żadne parametry silnika nie są zapisywane. ECU to nie czarna skrzynka, a sterownik silnika. W przypadku błędu zapisuje jedynie kilka parametrów związanych z samym błędem, ale nawet gdyby zapisywane było ciśnienie doładowania to... sterownik pobiera ciśnienie doładowania z czujnika, a czujnik... podłączony jest do naszego modułu i z punktu widzenia czujnika turbina pracuje w seryjnym zakresie.

Dajemy 14 dni na przetestowanie, jeżeli ktokolwiek będzie w stanie w tym czasie nam pokazać jakąkolwiek historię ECU (takowej nie ma, ale ciekawość nie zna granic :) ) oraz zapisane parametry pracy silnika, że nie są seryjne - zrobimy dwa wybrane przez niego auta za darmo :)

Co do rozważań, czy przejmujemy roszczenia gwarancyjne od gwaranta - tak. Dla aut zarejestrowanych w Niemczech dzieje się tak już od 10 lat - jeżeli wbijemy do dowodu podniesienie mocy u nas (legalizacja TUV), to w przypadku awarii jeżeli gwarant (ASO) odrzuci roszczenie gwarancyjne, my jako DTE Systems i nasza ubezpieczalnia pokrywamy koszty naprawy. W Polsce kończymy właśnie rozmowy z ubezpieczalnią i uruchomimy taką usługę w drugim II/III kwartale tego roku, bo jest część klientów (jak sami widzicie), którzy bez tego nie wyobrażają sobie modyfikacji :)



Sponsor

Re: Tuning 2.0 TSI

Sponsor


Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: Rafał »

.... a potem czar pryśnie, bo za modyfikację trzeba będzie zapłacić dwa razy więcej (co jest logiczne bo legalizacja i ubezpieczenia też kosztują) i ludzie znów będą marudzić...

tak źle i tak nie dobrze - nie dogodzi

z innej beczki: stara szkoła tuningu mówiła, że zaczynamy od zrobienia ...hamulców... , a tu nawet nikt o tym nie wspomina

Awatar użytkownika
HPFactory
Posty: 12
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: HPFactory »

Rafał pisze:
26 lut 2018, 22:36
.... a potem czar pryśnie, bo za modyfikację trzeba będzie zapłacić dwa razy więcej (co jest logiczne bo legalizacja i ubezpieczenia też kosztują) i ludzie znów będą marudzić...

tak źle i tak nie dobrze - nie dogodzi

z innej beczki: stara szkoła tuningu mówiła, że zaczynamy od zrobienia ...hamulców... , a tu nawet nikt o tym nie wspomina
Certyfikacji TUV nie amortyzujemy w cenie produktu (czyt. cena produktu jest niezmienna, niezależnie czy ma certyfikację, czy nie). Przykładowo dla Kodaiq mamy ją dla 2.0 TDI 150 i 190KM. Gwarancja w Polsce nie będzie kosztować dopłata więcej niż 300-400zł. Więc myślę, że dogodzimy ;)

marcin wroclaw
Posty: 45
Rejestracja: 17 lut 2018, 19:19
Samochód: Superb ii fl 1,8tsi liftbag

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: marcin wroclaw »

Brzmi baaaardzo dobrze!!!


Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka


Lopez
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2017, 14:52
Samochód: SKODA KODIAQ 2.O TSI DSG

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: Lopez »

Witam,możesz podać namiary tych firm?

Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: Neron7 »

hpf factory

Robicie już 2,0 TSI?

Marek_BP
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2018, 18:12
Samochód: Kodiaq Style 2,0 TSI 7DSG 4x4

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: Marek_BP »

Odświeżę temat - robił już ktoś 2,0 TSI ? Jakieś namiary?
Brakuje mi trochę mocy

Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: Neron7 »

Tego silnika jeszcze nie potrafią tuningować

Ciruela
Posty: 29
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:07
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: Ciruela »

Oficjalnie chyba teraz tylko racechip, abt i dte robią ale tylko chipy, programu narazie nie znalazłem. Pisałem już o moich doświadczeniach z racechip. Używam od roku i przejechałem ponad 30tys km.

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: pstad »

Witam wszystkich.

Odkopuje temat.

Czy ktos juz posiada zmodyfikowany silnik 2.0 TSI 180KM?
Jak narazie z tego co wyczytalem dostepne sa tylko BOXy.
Czy mozecie polecic kogos w Szczecinie lub okolicach kto nawet z BOX em zrobi to dobrze?
Na stronkach maja rozne propozycje ale srednio wyglada to ze z 180KM w 2.0 TSI boxy moga podniesc do 210-220 KM, a jak maja sie momenty?Dobija do 400NM?

Moze mozecie podzielic sie wlasnymi doswiadczeniami??

ODPOWIEDZ