Tuning 2.0 TSI

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu mechanicznego Kodiaqa
luksid
Posty: 116
Rejestracja: 22 lip 2017, 21:55
Samochód: Kodiaq 2.0 tsi

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: luksid »

Bubus nie do konca. Oczywiscie silniki 2.0 tfsi samym softem to niewielki przyrost. Ale juz np. 4.0 tfsi w eskach przedliftowych (420 w serii) samym softem robi sie pod 550 km. Polifty już ograniczono i samym softem robia okolo 500. I uwaga kolega JED wymiana tylko samego DP w polifcie daje plus +35.

A co do hamulcow to raczej wybralbym WRK BRAKES



Sponsor

Re: Tuning 2.0 TSI

Sponsor


dreamweb
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2017, 17:32
Samochód: Kajak Benz 2.0

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: dreamweb »

Piszecie super ciekawe rzeczy - dziękujemy! Forum jest pomocne w dzieleniu się swoim zdaniem ale nie da się go innym narzucić siłą więc nie ma potrzeby moim zdaniem robienia osobistych wycieczek:P Tym bardziej, że każdy z Was ma dużo racji w tym co pisze i one się nie wykluczają.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: JED »

luksid pisze:
28 paź 2019, 18:35
może kolega JED coś podłapie bo strach pomyśleć co to za jego specyfikacje.
luksid pisze:
29 paź 2019, 12:23
A co do hamulcow to raczej wybralbym WRK BRAKES
:lol: :lol: :lol:
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

luksid
Posty: 116
Rejestracja: 22 lip 2017, 21:55
Samochód: Kodiaq 2.0 tsi

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: luksid »

Nie wiem co w tym zabawnego Alcony kosztuja 1.5 razy tyle, do kodiaqa o mocy ok 260 koni sluzacego do normalnej jazdy ładować topowe hamulce za gore sary to lekkie nieporozumienie. No ale czekam na pochwalenie sie swoimi projektami ;)

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: JED »

Podałem Ci jakie ja miałem hamulce - w odpowiedzi na Twój dziecinny, zaczepny post o "podłapaniu".
Napisałem również "EOT", bo trochę nie ten poziom rozmowy.
A przede wszystkim, to nie temat o tym, co ja miałem, ani o Twojej "wiedzy", a o tuningu Kodiaqa.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

luksid
Posty: 116
Rejestracja: 22 lip 2017, 21:55
Samochód: Kodiaq 2.0 tsi

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: luksid »

Zaraz zaraz, napisałem co będę robił i pierwsze co zrobiłeś to zarzuciłeś jakoby DP było całkowicie bez sensu. To Ty zaatakowałeś mój wpis wymądrzając się pod niebiosa, negując moją wiedzę, którą posiadam od takich ludzi jak Witek z R-Performance, Aligator z Dynosoft, Patrox z PG , Michał z MG, Piotrek z Alda Motor itd. To nie moją wiedzę negujesz tylko ich, bo u każdego z nich robiłem auta (w sumie 7) w różnym stopniu zaawansowania. Więc jeśli oni się nie znają, to proszę wykaż się merytorycznie, przekażę zarzut chociażby Witkowi u którego będę robił projekt i jeśli faktycznie masz rację to będzie trzeba zmienić tunera. Bo póki co, to tylko krytykujesz, nie wnosząc nic merytorycznie, gdzie już ktoś artykuł na temat DP wrzucił. Więc faktycznie jak nie masz nic mądrego do dorzucenia to EOT, ale jeśli dalej uważasz, że to ja czy inni się nie znają, to proszę, be my guest i się wykaż, bo póki co to jest na zasadzie, wiem, ale nie powiem, wy sie nie znacie.

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: pstad »

Panowie przestancie juz.Nie tedy droga zrobil sie duzy OT.
Wracajac do tematu.Ja sie umowilem i bede robil w stockowym Style Stage1 oczywiscie wykresiki z hamowni wrzuce ,ale.to dopiero na koniec Listopada.

Pozdrowionka i wiecej looooozu i humoru

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: pstad »

Mam male pytanie co do tematu Chipa ,a konkretnie do mapowania.
Auto nie jest na gwarancji ,ale pozostal mi dalej ostatni przeglad z pakietu przegladow na 60 tys w ktorym niby bedzie wymiana oleju DSG (w zasadzie co obejmuje ten przeglad?Macie liste?)
Czy jak po chipie pojade na ten przeglad to on zostanie "wyzerowany" do stockowego?Ponoc pierwsza rzecz w serwisie to komputer i z automatu sprawdza soft.Jak sie nie zgadza to wgrywa swoj?Wtedy strace napewno mody z ODB11 ale czy mapa po chipie zostanie???

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


dreamweb
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2017, 17:32
Samochód: Kajak Benz 2.0

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: dreamweb »

wystarczy że poprosisz żeby nie robili komputerem nic. ja właśnie miałem ten przegląd i wymienili olej w dsg i świece (z tego co widzę to mamy chyba ten sam silnik). w sofcie mam ostro namieszane btw...

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Tuning 2.0 TSI

Post autor: pstad »

Jakto masz namieszane
Tez posiadasz mody i mape?

Z Tym proszeniem to jakos nabgebe nie wiem czy zaryzykowalbym ponowne kodowanie i mape.
Takie troche ryzyko bo jakis spec sie zapomni wszystko pojdzie w dluga.


P.s Silnik to 2.0 TSi 180KM (jak narazie )

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ