[artykuł] Co jest zapisywane w pamięci samochodu

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu mechanicznego Kodiaqa
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

[artykuł] Co jest zapisywane w pamięci samochodu

Post autor: MałGorzata »



----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

[artykuł] Co jest zapisywane w pamięci samochodu

Sponsor


Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: [artykuł] Co jest zapisywane w pamięci samochodu

Post autor: Vibor »

czyli jak pisałem w wątku o "boxach" , nowe auta to już inna bajka i wszystko bez mała "notują" a kumate ASO spokojnie mogłoby wyjaśnić wątpliwe problemy z turbo :)

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: [artykuł] Co jest zapisywane w pamięci samochodu

Post autor: lighting »

Zapisywane mogą być takie informacje, jak: obroty silnika i jego obciążenie, stopień otwarcia przepustnicy, to, jak mocno był wciśnięty pedał gazu, jaka była temperatura silnika, temperatura zasysanego powietrza, ciśnienie paliwa, ciśnienie oleju.
Jeżeli to prawda, że sterowniki tak skrupulatnie zapsują / przesyłają do Internetu charakterystyki pracy silnika, to możliwym jest nawet wykrycie używania PedalBoxa na podstawie zmiany dynamiki pracy pedału gazu i czasu reakcji silnika. Ciekawy jestem na ile miałoby to wpływ na naprawę gwarancyjną.
DO developer

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: [artykuł] Co jest zapisywane w pamięci samochodu

Post autor: Vibor »

na tyle jak mocno ASO zajrzałoby w potrzebne parametry ( z reguły ograniczają się podglądu zapisanych błędów - o ile są więc jak wykasujesz to głębiej nie zajrzą ) , o wysyłaniu i zapisywaniu parametrów w "czarnej skrzynce" jest nawet info w instrukcji oraz to ,że dane mogą udostępnić np. w razie wypadku więc ściema ,że jechałem 50 może nie przejść ;)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: [artykuł] Co jest zapisywane w pamięci samochodu

Post autor: MałGorzata »

----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: [artykuł] Co jest zapisywane w pamięci samochodu

Post autor: Vibor »

to akurat jest w instrukcji, jak również to, że mogą na żądanie organów udostępnić te dane, czyli.... ;)

Przemkooo
Posty: 120
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:43
Samochód: Superb. 2.0 tdi

Re: [artykuł] Co jest zapisywane w pamięci samochodu

Post autor: Przemkooo »

To rozumiem że jak zapłacicie sporo kasy za te piękne auto to będą mnie mas inwigilować ? o zgrozo.!
A z adblue wyskoczy urząd skarbowy. :-(
Fatalnie , to może tacho do aut osobowych :-( niech zamontują.

Michał_Wawa
Posty: 86
Rejestracja: 22 paź 2018, 20:03
Samochód: Kodiaq

Re: [artykuł] Co jest zapisywane w pamięci samochodu

Post autor: Michał_Wawa »

Pseudo tunerzy oferujący boxy opowiadają pierdoły, że można sobie boxa wypiąć, jechać do aso i jest cacy. To po części prawda, gdyż aso ma generalnie wszystko w d.
Ale spróbujcie to zrobić gdy padnie turbina albo co gorsza awaria układu korbowo-tłokowego lub skrzyni. Wszystko detalicznie sprawdzą. Jeżeli turbina ładuje fabrycznie max 1,7 bara to jakim sposobem załadowała 2,4? Cud? Proste.
Jestem miłośnikiem tuningu i każde auto mam podkręcone ale z pełną świadomością konsekwencji. No i oczywiście nie durny box tylko program u fachowca. Ale jakby coś padło to głupio wkładać głowę w piasek. Jesteśmy dorośli. Jest moc jest pewne ryzyko i nie ma co wierzyć pierdołom opowiadanym przez sprzedawców boxów.
Pozdrawiam,

Michał

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: [artykuł] Co jest zapisywane w pamięci samochodu

Post autor: Malenstwo8 »

Michał_Wawa pisze:
06 mar 2019, 14:15
Pseudo tunerzy oferujący boxy opowiadają pierdoły, że można sobie boxa wypiąć, jechać do aso i jest cacy. To po części prawda, gdyż aso ma generalnie wszystko w d.
Ale spróbujcie to zrobić gdy padnie turbina albo co gorsza awaria układu korbowo-tłokowego lub skrzyni. Wszystko detalicznie sprawdzą. Jeżeli turbina ładuje fabrycznie max 1,7 bara to jakim sposobem załadowała 2,4? Cud? Proste.
Jestem miłośnikiem tuningu i każde auto mam podkręcone ale z pełną świadomością konsekwencji. No i oczywiście nie durny box tylko program u fachowca. Ale jakby coś padło to głupio wkładać głowę w piasek. Jesteśmy dorośli. Jest moc jest pewne ryzyko i nie ma co wierzyć pierdołom opowiadanym przez sprzedawców boxów.
Podoba mi się takie podejście do rzeczy. Zgadzam się. Szanuję.

martii
Posty: 82
Rejestracja: 03 lis 2017, 7:58
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 190KM

Re: [artykuł] Co jest zapisywane w pamięci samochodu

Post autor: martii »

Tu juz nawet nie chodzi o przenikliwość mechanika w ASO. Poczytajcie sobie czym są flagi
TD1, TG1, TE1 i dla miłośników boxow TB1.

ODPOWIEDZ