Mała korekta fabryki

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu mechanicznego Kodiaqa
Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 234
Rejestracja: 11 kwie 2017, 11:07
Samochód: Mazda 6

Re: Mała korekta fabryki

Post autor: Carly_pl »

Olej, którym powinny być nasączane filtry powietrza, służy temu, aby lepiej oczyścić powietrze, zebrać więcej cząsteczek brudu, ale jednocześnie nie pozwolić, aby filtr szybciej się zapchał.
Zysk jaki mamy z tego powodu, to nie zwiększony przepływ powietrza, tylko mniejsza szansa na zmniejszony przepływ powietrza.

OK, zgodzę się, że sportowe filtry powietrza mają inną konstrukcję i są wykonane z innych materiałów, które mogą mieć lepszą przepuszczalność powietrza, natomiast są to tak śladowe ilości, że jeśli chodzi o wzrost mocy, to możemy liczyć na 2, może 3%, jeśli będziemy mieć szczęście. Wszystko powyżej to odczucia z tzw. dupohamowni.

Tak jak HPFactory pisał wcześniej, wydech brzmi dokładnie tak samo, zmienia się tylko dźwięk na wejściu (jak miałby się zmienić dźwięk wydechu, skoro nic nie ruszaliśmy?).


Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Sponsor

Re: Mała korekta fabryki

Sponsor


Dil
Posty: 114
Rejestracja: 18 mar 2018, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline Szary Steel

Re: Mała korekta fabryki

Post autor: Dil »

Hej nie lepiej okleić te znaczki czarną folią ? Też się przymierzam do takiej zmiany, a napisy z tyłu planuje zdjąć. O czarnym dachu też myślałem jak nie będzie panoramy
Obrazek

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Mała korekta fabryki

Post autor: michalmiko »

Czarne emblematy można dokupić np. tutaj: http://www.superskoda.com/scripts/zbozi.php?KID=2420 :)
Co do ściągania napisów z tylnej klapy, to moje zdanie jest takie, że auto pewnie miało jakąś przygodę i było naprawiane tanim kosztem u blacharza - partacza :D

Dil
Posty: 114
Rejestracja: 18 mar 2018, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline Szary Steel

Re: Mała korekta fabryki

Post autor: Dil »

michalmiko pisze:
26 kwie 2018, 18:58
Czarne emblematy można dokupić np. tutaj: http://www.superskoda.com/scripts/zbozi.php?KID=2420 :)
Co do ściągania napisów z tylnej klapy, to moje zdanie jest takie, że auto pewnie miało jakąś przygodę i było naprawiane tanim kosztem u blacharza - partacza :D
Właśnie wczoraj widziałem że są już gotowe emblematy.

Co do tyłu zastanawiam się czy mogę załatwić to na etapie fabryki aby np. dorzucili je do auta ale nie naklejali :) Akurat twierdzenie o naprawach blacharskich do mnie nie przemawia, to ma mi się podobać w czasie użytkowania :)

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Mała korekta fabryki

Post autor: michalmiko »

Zapytaj w salonie, ale znając czas oczekiwania, wątpię, aby można było wprowadzać takie uwagi do procesu produkcji. Ale kto wie, może się uda ;)
Pewnie, że ma się Tobie podobać. Wyraziłem tylko swoje zdanie, jakie jest moje pierwsze skojarzenie jak widzę samochód bez emblematów :)

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Mała korekta fabryki

Post autor: bubuś »

Carly_pl pisze:
25 kwie 2018, 9:13
Olej, którym powinny być nasączane filtry powietrza, służy temu, aby lepiej oczyścić powietrze, zebrać więcej cząsteczek brudu, ale jednocześnie nie pozwolić, aby filtr szybciej się zapchał.
Zysk jaki mamy z tego powodu, to nie zwiększony przepływ powietrza, tylko mniejsza szansa na zmniejszony przepływ powietrza.

OK, zgodzę się, że sportowe filtry powietrza mają inną konstrukcję i są wykonane z innych materiałów, które mogą mieć lepszą przepuszczalność powietrza, natomiast są to tak śladowe ilości, że jeśli chodzi o wzrost mocy, to możemy liczyć na 2, może 3%, jeśli będziemy mieć szczęście. Wszystko powyżej to odczucia z tzw. dupohamowni.
Nie wiem skąd u wypowiadających się takie oczekiwania, że prostym sposobem, czyli podmianą filtra powietrza osiągnie się przyrost generowanej przez motor mocy.
Ja wymianę papieru na mokrą bawełnę wkładkę, wzmocnioną stalową siatką, traktuję tylko w aspekcie praktycznym i wygody.
Wygody:
-dla motoru, poprzez umożliwienie mu pełniejszego oddychania (niestety w motorach turbo także to jest możliwe), bo co 5 tys. km robię wkładce kąpiel, naoliwię ją i jest wolna od brudu. Nie wyobrażam sobie użytkowania w Kodiaqu papierowego filtra przez bodaj 30 tys. km, bo będzie zasyfiony na maksa, co dodatkowo pogorszy dopływ powietrza i spowoduje wzrost konsumpcji paliwa,
-dla mnie, bo za parę złotych (ok. 250) jest filtr nie do zdarcia, na mnóstwo lat, przez co nie wydaje się kasy na papierowe filtry. W kodiaqu za ok. 70 zł,
-będzie mały zadatek, by po upływie gwarancji dodać motorkowi odrobinę animuszu. A jak się to robi i nie za aż tak wielkie pieniądze, z uwagi na zbliżający się długi weekend, proponuję zapoznać się z bardzo obszernym materiałem, jak to robi polski maestro tuningu, na przykładzie np. jeździdła ze stajni VAG http://www.godula.pl/?page=article&kat= ... t&artid=49
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Dil
Posty: 114
Rejestracja: 18 mar 2018, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline Szary Steel

Re: Mała korekta fabryki

Post autor: Dil »

michalmiko pisze:
26 kwie 2018, 19:58
Zapytaj w salonie, ale znając czas oczekiwania, wątpię, aby można było wprowadzać takie uwagi do procesu produkcji. Ale kto wie, może się uda ;)
Pewnie, że ma się Tobie podobać. Wyraziłem tylko swoje zdanie, jakie jest moje pierwsze skojarzenie jak widzę samochód bez emblematów :)
Pożyjemy zobaczymy :) Co do znaczków to większość merców i audic nie ma z tyłu nic a raczej nie są bite :P

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Mała korekta fabryki

Post autor: michalmiko »

Podaj model samochodu, który wychodzi z fabryki bez emblematów ;)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Mała korekta fabryki

Post autor: MałGorzata »

Można sobie taką opcję (bez emblematów) zamówić na przykład w Volvo i Mercedesie. W VW można natomiast zamówić brak oznaczeń silnika.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Pablo
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2018, 17:01
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Mała korekta fabryki

Post autor: Pablo »

A można zapytać jaka jest średnica felg na zdjęciu zimowym?

ODPOWIEDZ