♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu mechanicznego Kodiaqa
Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: Skorek »

DSG nie było ruszane, choć jest taka możliwość, ale najczęściej to się robi przy zmianie turbosprężarki. Przy klasycznych setupach się tego raczej nie robi. Ale oczywiście w Łodzi na życzenie taka możliwość istnieje.



Sponsor

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Sponsor


lycone
Posty: 124
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:36
Samochód: Superb L&K 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: lycone »

Skorek pisze:DSG nie było ruszane, choć jest taka możliwość, ale najczęściej to się robi przy zmianie turbosprężarki. Przy klasycznych setupach się tego raczej nie robi. Ale oczywiście w Łodzi na życzenie taka możliwość istnieje.
Skąd taka bzdura? Przecież w DSG zmienia się limitery zawsze. Bez tego efekt jest taki sobie, bo skrzynia wchodzi na śmieszne obroty.

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: Skorek »

lycone pisze:
09 mar 2021, 12:01
Skorek pisze:DSG nie było ruszane, choć jest taka możliwość, ale najczęściej to się robi przy zmianie turbosprężarki. Przy klasycznych setupach się tego raczej nie robi. Ale oczywiście w Łodzi na życzenie taka możliwość istnieje.
Skąd taka bzdura? Przecież w DSG zmienia się limitery zawsze. Bez tego efekt jest taki sobie, bo skrzynia wchodzi na śmieszne obroty.
Proszę zadzwoń do G-Lab i zapytaj to się dowiesz więcej. Ja nie zajmuję się tuningiem, a jedynie jestem użytkownikiem auta po modyfikacji i przekazuje informacje od osoby która w tym siedzi od kilkudziesięciu lat
Na górę

lycone
Posty: 124
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:36
Samochód: Superb L&K 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: lycone »

Nie wiem co to G-Lab. Zadzwoń do kogoś kompetentnego i opisz wrażenia jak zostałeś zrobiony w bambuko :D

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: D10ni »

lycone pisze:
12 mar 2021, 20:08
Nie wiem co to G-Lab. Zadzwoń do kogoś kompetentnego i opisz wrażenia jak zostałeś zrobiony w bambuko :D
Czy zrobieniem w bambuko ni ejest czasem twierdzenie, że przeprogramowano "bez zmiany licznika przeprogramowań"?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: [emoji815] Tuning 2.0 TDI - DTE Systems [emoji815]

Post autor: pstad »

Czytam czytam i nie wiem czy chce czytac dalej posty w ktorych sami Magicy sie wypowiadaja bez konkretow (byc moza sa tunerami praktykami i mogli by sie podzielic wiedza).
Ja tez mapowalem silnik plus sterownik od DSGa nie sama skrzynie ,tuner tez powiedzial mi wprost ze mapowanie skrzyni DSG nie ma sensu przy tak malych mocach,no zrobic oczywiscie mozna.

Chetnie i z zaciekawieniem przeczytalbym wytlumaczenie odnstrony technicznej co to daje ,dlaczego niektorzy nie widza sensu w mapowaniu DSG itg.Mysle ze bylaby to bardzo fajna lektura ktora pozwolilaby zdecydowac kazdemu z osobna czy ma to sen czy nie.
Ja osobiscie nie potrafie nalisac takowego materialu bo tunerem nie jestem,ale czy to znaczy ze tez zostalem zrobiony w babuko?Gdybym znam wytlumaczenie pewnie bym rozwiazal moje bambukowskie rozmyslania.

Uwazam ze forum jest do wymiany doswiadczen a nie udowadnianiu koledze/kolezance ze "wiecej wiem i bardziej sie znam"

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka




Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: Skorek »

Bardzo lubię dyskutować jak ktoś wie co mówi, a nie mówi co wie a mam wrażenie, że lycone należy do tej drugiej grupy...
Napiszę tak i dalej nie wdaję się w dyskusje bo szkoda mojego czasu...
Od kilku tygodni jeżdżę autem po zmianie mapy u kogoś kto na tym zęby zjadł i robi to od lat z powodzeniem o czym świadczą setki opinii zadowolonych klientów. (Sam na podstawie tych wybrałem właśnie G-Lab, choć przyszło mi dojechać ponad 200 km) Pisałem wcześniej o cenie przy dwóch autach dlatego, że tego samego dnia robił ze mną zmianę mapy mój kolega w Audi A6 z tym samym silnikiem co w Kodiaq. On także jest mega zadowolony z nowych ustawień i możliwości auta. Tak jak i ja jest kolejnym zadowolonym klientem „zrobionym w bambuko” 😂. Pisząc o swoim tuningu moim zamiarem było podzielenie się wrażeniami ze zmian jakie zaszły w aucie a nie udowadnianie kwadratury koła internetowym mądralom. Przepraszam, ale jak ktoś zainteresowany innymi szczegółami to poproszę na priv gdyż nie zamierzam uczestniczyć dłużej w dyskusji o niczym...

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: Skorek »

Jeszcze dodam tylko na potwierdzenie faktów skan z mapy audi po chipowaniu żeby można było sobie porównać z Kodiaq oraz mieć świadomość, że nieszczęśników zrobionych w bambuko jest więcej. dając tym samym pożywkę wszelkiej maści „Fachurom”
Obrazek

image to jpg

ODPOWIEDZ