♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu mechanicznego Kodiaqa
Awatar użytkownika
BikeBert
Posty: 213
Rejestracja: 15 sty 2017, 14:53
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: BikeBert »

W.W. pisze:
26 wrz 2017, 10:41

Dla wyjaśnienia, jeżdżę jak kapelusznik, tzn. spokojnie. Moc a właściwie moment potrzebny mi jest do wyprzedzania na naszych drogach. Właśnie czas czas wyprzedzania a więc szybkość wykonania tego manewru IMHO decyduje o prędkości średniej na naszych drogach a nie rozwijane odcinkowo większe prędkości.
Dokładnie to jest esencją "tuningu" w aucie pokroju Kodiaq. Szybkość reakcji na wdepnięcie pedału gazu, a co za tym idzie bezpieczeństwo podczas manewrów wyprzedzania, itp.


Kodiaq => Ateca
My other car is a Mountain Bike

Sponsor

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Sponsor


lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: lighting »

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl. Czy w przypadku wypadku z tuningowanym autem, ubezpieczyciel nie będzie się wykręcał, a Skoda odmówi naprawy ze względu na znalezionego box'a ?
DO developer

Aspik
Posty: 11
Rejestracja: 21 wrz 2017, 23:21
Samochód: Kodiaq, Style 2.0 TSI

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: Aspik »

lighting pisze:
26 wrz 2017, 11:00
Przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl. Czy w przypadku wypadku z tuningowanym autem, ubezpieczyciel nie będzie się wykręcał, a Skoda odmówi naprawy ze względu na znalezionego box'a ?
Naprawy nie odmówią - bo za nią płacisz , wypadek nie idzie z gwarancji. W kwestii ubezpieczenia również nie będzie podstaw do odmowy wypłacenia, chyba że masz jakiś śmieszny zapis w umowie AC (diabeł tkwi w szczegółach)

nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: nasty »

Myślę, że każdy, albo prawie każdy ma taki zapis w OWU. Przykład (nie mój, pierwsze z brzegu OWU AC z google):

(wyłączenia z odpowiedzilności)
"wynikające z wad produkcyjnych, konstrukcyjnych, wykonania lub modyfikacji (tuningu) pojazdu oraz wadliwego doboru lub montażu instalacji gazowej"

Jak dla mnie szach-mat, odszkodowania nie będzie.

Aspik
Posty: 11
Rejestracja: 21 wrz 2017, 23:21
Samochód: Kodiaq, Style 2.0 TSI

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: Aspik »

Żaden ubezpieczyciel nie robi inspekcji samochodu po zdarzeniu (nie sprawdza co jest zainstalowane pod maska, ani nie wykonuje odczytów z komputera. Rzeczoznawca ogląda szkodę i określa co jest do naprawy i na ile to wycenia.
Punkt o którym mówisz ma odniesienie do modyfikacji którą ewentualnie byś wykonał a ta by np uszkodziła silnik. Wtedy to nie podlega ubezpieczeniu. Ale jak spowodujesz wypadek to nikt tego nie zakwestionuje.

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: Ethel »

Zakładasz Pedal Boxa... naciśniesz za mocno, przywalisz w drzewo i pozamiatane :P

Ale ten Pedal Box mnie nadal kusi :) To opóźnienie po naciśnięciu gazu jest spore :(

W.W.
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:31
Samochód: Passat

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: W.W. »

To nie tak prosto zarówno z gwarancją jak i z ubezpieczeniem. Walczyłem w obu przypadkach.

Pierwszy - modyfikacja samochodu nowego - po zgłoszeniu usterki odmówili naprawy gwarancyjnej, bo samochód był modyfikowany. Dla jasności, modyfikowałem zawieszenie a reklamowałem wadliwe działanie silnika. Sprawa poszła do sądu i tak zarządzałem, aby producent przedstawił, w jaki sposób modyfikacja zawieszenia miała wpływ na usterka silnika. Wygrałem.

Drugi - Ubezpieczyciel odmówił wypłaty ubezpieczenia, bo samochód był modyfikowany - wpis był w karcie gwarancyjnej. p.1. Sprawa trafiła do sądu, gdzie wnioskowałem, by ubezpieczyciel wyjaśnił, w czym zmiana nastaw zawieszenia "pomogła" w karambolu, w którym uczestniczyłem. Ja zdarzyłem stanąć, koleś za mną już nie, wiec i przodem przywaliłem poprzednikowi. Wygrałem.

Zarówno ASO jak i TU, nader chętnie biorą nasze pieniądze i nader niechętnie wywiązują się z umów. Wracając do tematu, musieli by udowodnić, że zastosowanie przez Ciebie modyfikacji było przyczyną wypadku.
Pozdrawiam
WW

Awatar użytkownika
BikeBert
Posty: 213
Rejestracja: 15 sty 2017, 14:53
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: BikeBert »

W ten "czarny" weekend -20% na DTE PowerControl:
https://www.chiptuning.com/en/powercontrol.html
Kodiaq => Ateca
My other car is a Mountain Bike

kris3a
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2017, 21:28
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 tdi 140kW 4x4 DSG

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: kris3a »

Witam,
Dwa dni temu zamontowałem pedalbox z DTE do swojego kodiaqa i faktycznie jest sporo lepiej. Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenie z tym urządzeniem?

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: ♦ Tuning 2.0 TDI - DTE Systems ♦

Post autor: Rafał »

ja mam już od dawna i zapomniałem o tym jak bez niego przymulał ;)

ODPOWIEDZ