Montaż haka

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu mechanicznego Kodiaqa
daniel_gw
Posty: 99
Rejestracja: 23 paź 2019, 7:07
Samochód: Kodiaq 2.0TDI 110kW

Montaż haka

Post autor: daniel_gw »

Cześć udało mi się z powodzeniem zamontowac hak w Kodim
Hak Brink, wypinany. Wziąłem wypinany bo obawiałem się czujnika do otwierania klapy bagażnika nogą. Niepotrzebnie, nawet jak hak jest wpięty to czujnik działa prawidłowo. Nie otwiera samoistnie klapy. Więc można i stały montować. Cena za wypinany 1150. Do tego wiązka witter 200zl. Bez żadnych błędów bez kodowania, działa bez zarzutu.
Silnik 2.0TDI 150km, DSG 7os- w katalogu do tego auta w 2019 nie można było zamówić haka, ale zamontować udało się bez problemu. Co do samej wiązki, zasilanie wziąłem z gniazda zapalniczki, światło cofania i przeciwmgielne są w lewym słupku D. Reszta świateł z wtyczek koło kloszy.
Przegląd na hak podbity, nacisk od góry 100kg, max waga holowanej przyczepy 2300kg. Tyle że brak większych wlotów w zderzaku więc pozostaje holować tylko lżejsze przyczepki Obrazek. Zakładałem tylko pod platformę rowerową więc bez problemu objedzie.
Obawiałem się dokręcenia haka do podluznicy po prawej stronie, ale lekkie opuszczenie zbiorniczka ad blue na jednej śrubie i bez problemu było dojście do śruby mocującej hak. I oczywiście trzeba było naciąć zderzak. Na szczęście oryginalne oznaczenie jak ciąć jest od wnętrza zderzaka.ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Montaż haka

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Montaż haka

Post autor: MałGorzata »

Ładnie wyszło.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Montaż haka

Post autor: stysiek »

daniel_gw, możesz zrobić zdjęcie bez założonego haka?
dużo wystaje mocowanie?

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 636
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Montaż haka

Post autor: WaC »

Miałem taki sam hak, w zasadzie nie wystaje nic. Dodatkowo gniazdo miało możliwość chowania do góry (podnoszenia). Na zdjęciach jest opuszczone i widoczne. Sam uchwyt na hak jest dyskretny.
Obrazek

Obrazek
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Awatar użytkownika
AROO
Posty: 127
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:32
Samochód: Kodiaq STYLE 2.0 TSI 4x4 DSG

Re: Montaż haka

Post autor: AROO »

A nie masz problemu z otwieraniem klapy nogą po zdemontowaniu haka ??
U mnie majster motał się cały dzień z tym problemem. Po całym dniu prób podjąłem decyzję o przesunięciu anten do otwierania lekko w prawo więc zamiast machać nogą teraz po środku macham po prawej stronie co mi osobiście nie przeszkadza.

daniel_gw
Posty: 99
Rejestracja: 23 paź 2019, 7:07
Samochód: Kodiaq 2.0TDI 110kW

Re: Montaż haka

Post autor: daniel_gw »

Wycialem otwór dokładnie pomiędzy antenami , obeszło się bez ich przesuwania. Klapa otwiera się identycznie jak przed montażem haka. Czy hak założony, czy hak ściągnięty - otwiera się identycznie dobrze

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka


Saddam
Posty: 25
Rejestracja: 21 kwie 2021, 20:58
Samochód: Skoda Kodiaq 190km 4x4 style

Re: Montaż haka

Post autor: Saddam »

Rozważam właśnie montaż haka pod przyszło roczne holowanie przyczepy kampingowej.
Widziałem na internecie oryginalne automatyczne haki, czy warto aż tak przepłacać?
Czy ten oryginalny poza tym ze jest automatyczny daje coś In plus? Jest jakoś wykrywany przez samochód?
Mój Kodiaq nie jest przygotowany pod hak.
Zakładam użycie 3-4 razy w roku, wiec jego automatyczność nie jest mi niezbędna.

elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Montaż haka

Post autor: elmiko »

Saddam pisze:
06 sie 2023, 14:06
Rozważam właśnie montaż haka pod przyszło roczne holowanie przyczepy kampingowej.
Widziałem na internecie oryginalne automatyczne haki, czy warto aż tak przepłacać?
Czy ten oryginalny poza tym ze jest automatyczny daje coś In plus? Jest jakoś wykrywany przez samochód?
Mój Kodiaq nie jest przygotowany pod hak.
Zakładam użycie 3-4 razy w roku, wiec jego automatyczność nie jest mi niezbędna.
Jest sterownik haka. Zmienia pracę ABSu, ESP, itp.
Może ma wpływ na skrzynię, silnik, ale tego nie jestem pewien.
Jest wygodny :)

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Montaż haka

Post autor: Marcelus »

Saddam pisze:Rozważam właśnie montaż haka pod przyszło roczne holowanie przyczepy kampingowej.
Widziałem na internecie oryginalne automatyczne haki, czy warto aż tak przepłacać?
Czy ten oryginalny poza tym ze jest automatyczny daje coś In plus? Jest jakoś wykrywany przez samochód?
Mój Kodiaq nie jest przygotowany pod hak.
Zakładam użycie 3-4 razy w roku, wiec jego automatyczność nie jest mi niezbędna.
Wykrywanie haka przez auto to załatwia sterownik haka więc warto założyć dedykowany do Kodiaqa a nie jakiś uniwersalny, co do samego haka to już jak kto chce, czy to automat czy na kluczyk czy śruby :)

Saddam
Posty: 25
Rejestracja: 21 kwie 2021, 20:58
Samochód: Skoda Kodiaq 190km 4x4 style

Re: Montaż haka

Post autor: Saddam »

Ale jak rozumie sterownik haka nie jest tylko w oryginale?
Jakiś konkretny model polecacie?
Nie mam zamiaru oszczędzać na uniwersalnym, dedykowany pod Kodiaqa

ODPOWIEDZ