"Tuning" DSG - zmiana ustawień

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu mechanicznego Kodiaqa
D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: "Tuning" DSG - zmiana ustawień

Post autor: D10ni »

JACEK484 pisze:
19 lis 2020, 13:29
...czy jest jeszcze lepiej?
Przyspieszenie się nie zmienia ale reakcja na wciśnięcie pedału gazu jest bardziej liniowa. Dodatkowo jest to regulowane w dosyć szerokim zakresie, przez co można "dopasować pod siebie". I wygodnie zmieniać, czy to "gruchą" czy z apki na telefonie.
Skutek jest taki, że moja żona przesiadając się z 280KM Superba do miśka twierdzi, że misiek lepiej reaguje na gaz :-D Czyli zdecydowani lepiej.


Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Sponsor

Re: "Tuning" DSG - zmiana ustawień

Sponsor


Awatar użytkownika
Gliniak
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2019, 21:11
Samochód: 4x4/DSG/140kW/tdi/Style/szary steel

Re: "Tuning" DSG - zmiana ustawień

Post autor: Gliniak »

JACEK484 pisze:
19 lis 2020, 13:29
Pytanie do tych co mają pedal box.
Czy faktycznie to urządzenie (pedal box) wpływa na dynamikę, przyspieszenie. Jak porównać to do ustawień "SPORT" w Kodiaqu, czy jest jeszcze lepiej?
Jeżdząc w trybie "NORMAL" i włączając tryb "SPORT" już jest znacząca różnica przyspieszania i dynamiki pojazdu.
razy dwa , różnica jest b duża i w dodatku możesz dość precyzyjnie ustawić pod swoje preferencje , nie jest to przyrost mocy tylko reakcja na gaz (ale trudno się nie oprzeć odczuciu że mamy więcej mocy ) temat opisywałem juz kilkukrotnie na tym forum , najlepiej jak sam spróbujesz , podpięcie jest banalne a jak pamietam firma wyśle urządzenie z prawem zwrotu , jeśli nie będziesz czół różnicy to znaczy ze masz problem i raczej trzeba się wziąć za siebie :-) BARDZO POLECAM bo to inne auto jest . Nie wiem jak to możliwe ale jeden z kolegów pisał na forum że odesłał bo różnicy nie czół , wg mnie musiało być urządzenie uszkodzone .
gust frajera jest nieodgadniony ! :lol:

ODPOWIEDZ