układ hamulcowy

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu mechanicznego Kodiaqa
Nikon-N1
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2018, 10:04
Samochód: kodiaq 2.0 tdi 190 KM

Re: układ hamulcowy

Post autor: Nikon-N1 »

Malenstwo8 pisze:
04 cze 2019, 10:31
Ja tez jakiś czas temu przegrzałem klocki hamując gwałtownie ze 180 do 70 na autostradzie (tir wyskoczył na lewy pas). Szurały jakieś dwa dni, potem wszystko wróciło do normy. Natomiast u mnie szuranie pojawia się od czasu do czasu i to w różnych warunkach - nie do przewidzenia. Nie wiem od czego to zależy. Generalnie Skoda od jakiegoś momentu daje twardsze klocki, po szeregu reklamacji z Superba.
u mnie to nie jest szuranie
tylko po rozgrzaniu tarcz takie powiedzmy buczenie huczenie
tarcze trzymają normowe wymiary i przy zimnym układzie jest ok
troche to dziwne że jedno gwałtowne hamowanie i tarcze przegrzane
do d...py takie taki uklad hamulcowy



Sponsor

Re: układ hamulcowy

Sponsor


JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: układ hamulcowy

Post autor: JED »

Nikon-N1 pisze:
04 cze 2019, 19:06
JED pisze:
04 cze 2019, 8:41
Jako osoba, która przerobiła w swoim życiu trochę układów hamulcowych powiem, że tzw. Big Brake Kit (BBK) pomagają, natomiast jedynie BBK firm w tym się specjalizujących pozwalają odczuć prawdziwą różnicę.
Kupiłem kiedyś zestaw BBK firmy Alcon i to jest nie do opisania! :)

Nikon, a z czego wnosisz, że przegrzałeś?
tak diagnoza w serwisie na przeglądzie po 30 000,
tarcze o lekkim niebieskim zabarwieniu
Moje Alcony były ciemnofioletowe i były OK - weź pogadaj z jakimś fachowcem.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Adammm
Posty: 48
Rejestracja: 25 paź 2018, 0:33
Samochód: Audi A4 B8 2.0 TDI, Kodiaq Sportline 2.0 TDI 190

Re: układ hamulcowy

Post autor: Adammm »

Moj Sportline ma 9000 przebiegu. Przy gwaltownym hamowaniu na autostradzie hamulce bardzo glosno buczą. Wrazenie jakby zaraz mialy sie skonczyc... Ten typ tak ma? 🤔

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: układ hamulcowy

Post autor: D10ni »

Jeżeli masz auto z końcówki roku, popatrz czy tarcze nie są ciemnoszare. Była wadliwa partia klocków, sam z takiej miałem (początek grudnia 2018). W serwisie wiedzieli o temacie, powiedzieli że będzie wymiana klocków gratis, a tarcze są ok. Jak poprosiłem że będę chciał znać grubość, przy odbiorze dowiedziałem się że wymieniono klocki i tarcze.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2019, 9:39 przez D10ni, łącznie zmieniany 1 raz.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

cola
Posty: 61
Rejestracja: 03 maja 2018, 21:03
Samochód: KODIAQ w planie.

Re: układ hamulcowy

Post autor: cola »

Dopiero mamy czerwiec 2019 :)

Awatar użytkownika
mula
Posty: 18
Rejestracja: 01 kwie 2019, 16:27
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 2.0 TDI 4x4 KM AUTOMAT

Re: układ hamulcowy

Post autor: mula »

D10ni pisze:
05 cze 2019, 21:10
Jeżeli masz auto z końcówki roku, popatrz czy tarcze nie są ciemnoszare. Była wadliwa partia klocków, sam z takiej miałem (początek grudnia 2018). W serwisie wiedzieli o temacie, powiedzieli że będzie wymiana klocków gratis, a tarcze są ok. Jak poprosiłem że będę chciał znać grubość, przy odbiorze dowiedziałem się że wymieniono klocki i tarcze.
Witam, skad masz informacje ze byl wadliwa partia klockow w autach pod koniec roku 2018 ? Otrzymales taka informacje w serwisie czy jest gdzies ona oficialnie podana?

Pozdrawiam

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: układ hamulcowy

Post autor: D10ni »

mula pisze:
19 lip 2019, 7:24
Witam, skad masz informacje ze byl wadliwa partia klockow w autach pod koniec roku 2018 ? Otrzymales taka informacje w serwisie czy jest gdzies ona oficialnie podana?

Pozdrawiam
Z tego co wiem nie było akcji serwisowej, ale na tym forum i na kilku zagranicznych są wątki. I jak w serwisie o tym wspomniałem, to potwierdzili że była wadliwa partia. Umówiliśmy się na wymianę klocków przy okazji wymiany kół (to wiosna była). Jak pojechałem na wymianę, poprosiłem aby zdiagnozowano także tarcze i potwierdzili mi w zgłoszeniu serwisowym że są ok. Skutek - wymienione klocki i tarcze. Z tego co wiem to kilka osób z forum miało także wymienione w ramach gwarancji.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: układ hamulcowy

Post autor: Malenstwo8 »

mula pisze:
19 lip 2019, 7:24
D10ni pisze:
05 cze 2019, 21:10
Jeżeli masz auto z końcówki roku, popatrz czy tarcze nie są ciemnoszare. Była wadliwa partia klocków, sam z takiej miałem (początek grudnia 2018). W serwisie wiedzieli o temacie, powiedzieli że będzie wymiana klocków gratis, a tarcze są ok. Jak poprosiłem że będę chciał znać grubość, przy odbiorze dowiedziałem się że wymieniono klocki i tarcze.
Witam, skad masz informacje ze byl wadliwa partia klockow w autach pod koniec roku 2018 ? Otrzymales taka informacje w serwisie czy jest gdzies ona oficialnie podana?

Pozdrawiam
Ja dostałem takie info w serwisie, jak byłem na zgłoszeniu głośnych hamulców, z tym, że powiedziano mi, że wada dotyczy TYLKO Superba.
Tam dali za miękkie klocki i kończyły się już po 5 kkm. Dlatego w Kodiaqu są głośniejsze, bo twardsze.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: układ hamulcowy

Post autor: D10ni »

Tylko Superb? Jak napisałem - mam wymienione klocki i tarcze na gwarancji. I nie tylko ja.
Piotrek pisze:
22 mar 2019, 20:07
Dziś byłem w serwisie. U mnie dziwne dźwięki zaczęły się uaktywniać przy hamowaniu ponad tydzień temu. Wygląd tarcz tak jak u michalmiko (to okładzina z klocków która zostaje na tarczy). Po oględzinach decyzja ASO wymiana tarcz i klocków (mają dokładnie rozpisane numery klocków z którymi jest problem). Teraz czekam na telefon kiedy będą dostępne.
UWAGA wymiana objęta gwarancją w tym przypadku dotyczy podobno tylko samochodów z przebiegiem do 30 tys. kilometrów więc niektórzy z nas muszą się ewentualnie pośpieszyć
Kamil pisze:
23 mar 2019, 21:16
Witam.
W ostatnim czasie przy przebiegu 8 tys. tylnie hamulce zaczęły buczeć przy każdym mocniejszym hamowaniu. Z czasem zaczęły buczeć nawet przy delikatnym hamowaniu co skierowało mnie do serwisu.
Okazało się że mam wadliwą partię klocków hamulcowych na tylniej osi i podobnie jak w Superbie jest to cichą objęte akcją serwisową.

W skrócie jak ktoś się zgłosi to mu wymienią klocki i tarcze na nowe!
Co prawda czekałem na to 3 m-ce aż w końcu zadzwoniłem i sobie o mnie przypomnieli.
Teraz jest cicho!
jankess4 pisze:
12 kwie 2019, 20:56
Wymieniłem także na gwarancji tylne klocki i tarcze. Chrobotały zawsze po rozpoczęciu jazdy. Podobno jest to problem z materiałem z którego wykonano klocki. Jest zbyt twardy.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Geegs
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2018, 10:41
Samochód: Kodiaq 2.0tsi

Re: układ hamulcowy

Post autor: Geegs »

Ja też potwierdzam wadliwe klocki. Zgłosiłem to ponad miesiąc temu, problem znany w Kodiaqu, diagnoza w 15 minut. Natomiast wymiana będzie dopiero w tę środę, tyle czasu aso potrzebowało na dostarczenie klocków. Kodiaq to jednak egzotyczne auto, że części nie ma. Mój jest z połowy 2018, więc problem może dotyczyć sporej ilości aut.

ODPOWIEDZ