Dystanse

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Kodiaqa
Jackovs1
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwie 2018, 16:34
Samochód: Skoda Kodiaq Scout 2.0 TDI 190KM

Dystanse

Post autor: Jackovs1 »

Witam wszystkich.
Czy ktoś zastosował dystanse?
Wszelkie informacje mile widziane. Dziękuję z góry



Sponsor

Dystanse

Sponsor


Awatar użytkownika
Robert65
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2018, 20:09
Lokalizacja: Lublin
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI

Re: Dystanse

Post autor: Robert65 »

Jackovs1 pisze:
17 kwie 2018, 17:01
Witam wszystkich.
Czy ktoś zastosował dystanse?
Wszelkie informacje mile widziane. Dziękuję z góry
A mógłbyś doprecyzować o jakie dystanse Ci chodzi. :?: ... czy takie np do kół?

Jackovs1
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwie 2018, 16:34
Samochód: Skoda Kodiaq Scout 2.0 TDI 190KM

Re: Dystanse

Post autor: Jackovs1 »

Tak. Do kół.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Dystanse

Post autor: bubuś »

Jackovs1 pisze:
17 kwie 2018, 17:01
Witam wszystkich.
Czy ktoś zastosował dystanse?
Wszelkie informacje mile widziane. Dziękuję z góry
Ja do oczekiwanego auta dystanse na pewno kupię (jak tylko odbiorę i pomierzę ile się zmieści). Wydatek niewielki (ok. 300 zł komplet 4 szt. z przedłużonymi śrubami). Pozostaje kwestią, czy poszerzę o 10, 15 lub 20 milimetrów na stronę.
Rozstaw kół w Kodiaqu jest zdecydowanie za mały w stosunku na napęczniałej karoserii, zwłaszcza na błotnikach. To auto wygląda, patrząc z przodu lub z tyłu, jakby było na zawieszeniu od mniejszego auta. Koła są zdecydowanie za bardzo schowane pod nadkolami (to pewnie dlatego, że zawieszenie było projektowane dla VW Tiguana i Tiguana Allspace, które są o blisko 5 cm węższe od Kodiaqa.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
jampiter
Posty: 39
Rejestracja: 19 sie 2017, 16:46
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: KODIAQ Style 1,4 TSI 150KM DSG

Re: Dystanse

Post autor: jampiter »

Po co ci dystanse. Kup felgi z mniejszym ET. To załatwi sprawę.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Dystanse

Post autor: bubuś »

jampiter pisze:
17 sie 2018, 23:36
Po co ci dystanse. Kup felgi z mniejszym ET. To załatwi sprawę.
Jasne, kupię kolejne kosztowne felgi z mniejszym ET, a fele które są fabrycznie zamontowane położę w kredensie na talerzyku.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Grabo
Posty: 7
Rejestracja: 05 gru 2018, 19:30
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI Sportline 4x4 7DSG

Re: Dystanse

Post autor: Grabo »

bubuś pisze:
30 maja 2018, 10:42
Jackovs1 pisze:
17 kwie 2018, 17:01
Witam wszystkich.
Czy ktoś zastosował dystanse?
Wszelkie informacje mile widziane. Dziękuję z góry
Ja do oczekiwanego auta dystanse na pewno kupię (jak tylko odbiorę i pomierzę ile się zmieści). Wydatek niewielki (ok. 300 zł komplet 4 szt. z przedłużonymi śrubami). Pozostaje kwestią, czy poszerzę o 10, 15 lub 20 milimetrów na stronę.
Rozstaw kół w Kodiaqu jest zdecydowanie za mały w stosunku na napęczniałej karoserii, zwłaszcza na błotnikach. To auto wygląda, patrząc z przodu lub z tyłu, jakby było na zawieszeniu od mniejszego auta. Koła są zdecydowanie za bardzo schowane pod nadkolami (to pewnie dlatego, że zawieszenie było projektowane dla VW Tiguana i Tiguana Allspace, które są o blisko 5 cm węższe od Kodiaqa.
Coś sie ruszyło u Ciebie w kwestii dystansów? Jakieś porady, przemyślenia, sugestie? Zacząłem rozważać montaż tylko zastanawiam sie nad rozmiarem. Nie chciałbym przedobrzyć.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Dystanse

Post autor: bubuś »

@Grabo, z przyczyn niezależnych ode mnie, niestety nic się nie ruszyło.

Plany były, w sytuacji kiedy auto miałem mieć na początku maja. Jednakże realizacja produkcji się opóźniała, później doszło nieszczęsne homologowanie wg WLTP i auto odebrałem dopiero w połowie listopada.
Taki termin wykluczał już zabawę z dystansami, były inne pilniejsze zajęcia.
Plan zatem przesunięty na wiosnę, bo trzeba dobrze pomierzyć, by nie przedobrzyć..
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Dystanse

Post autor: miro.t »

Nie wiem czy komuś sie taka informacja przyda, ja mam z przodu dystanse 10mm na stronę, a z tyłu po 20mm na stronę.
Wymieniałem koła na 20" Vega i zaraz zamontowałem, choć same koła już bardziej wystawały aniżeli 19" Triglav.
Nie zauważyłem jakichś większych zmian w prowadzeniu. Auto jest sztywniejsze ze względu na niższy profil, ale też także dlatego, że wymienili mi na gwarancji gumy w wahaczach na twardsze z Audi RS.

Awatar użytkownika
Gliniak
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2019, 21:11
Samochód: 4x4/DSG/140kW/tdi/Style/szary steel

Re: Dystanse

Post autor: Gliniak »

miro.t pisze:
09 kwie 2019, 21:56
Nie wiem czy komuś sie taka informacja przyda, ja mam z przodu dystanse 10mm na stronę, a z tyłu po 20mm na stronę.
Wymieniałem koła na 20" Vega i zaraz zamontowałem, choć same koła już bardziej wystawały aniżeli 19" Triglav.
Nie zauważyłem jakichś większych zmian w prowadzeniu. Auto jest sztywniejsze ze względu na niższy profil, ale też także dlatego, że wymienili mi na gwarancji gumy w wahaczach na twardsze z Audi RS.
masz może zdjęcie przed i po założeniu dystansów ?
gust frajera jest nieodgadniony ! :lol:

ODPOWIEDZ