Chlapacze

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Kodiaqa
Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Chlapacze

Post autor: Rafał »

u mnie też odkleja się ta listwa ...



Sponsor

Re: Chlapacze

Sponsor


Awatar użytkownika
BikeBert
Posty: 213
Rejestracja: 15 sty 2017, 14:53
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG

Re: Chlapacze

Post autor: BikeBert »

Rafał pisze:
11 lut 2018, 0:38
u mnie też odkleja się ta listwa ...
Po stronie kierowcy czy po obu stronach?
Zakładam, że masz chlapacze? Bo listwa potrafi odklejać się także bez nich... :)
Kodiaq => Ateca
My other car is a Mountain Bike

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Chlapacze

Post autor: bubuś »

Czy zamontowanie tylnych chlapaczy też wymaga podcinania nadkola?
Czy montaż chlapaczy obejmuje komplet, tj. przód i tył, czy można grymasić i wybierać przód lub tył.
Nie kryję rozczarowania wynikającego z konieczności kaleczenia nadkola (nie wiem czemu chlapacza się po prostu nie nadkłada na nadkole?) oraz z faktu odklejania się przedniego plastiku (dla mnie niesłychane jest klejenie na jakąś dwustronną taśmę, miast np. na plastikową zapinkę), bowiem chlapacze, zwłaszcza tylny chciałem koniecznie mieć zamontowane.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Chlapacze

Post autor: Tomala72 »

bubuś pisze:
11 lut 2018, 9:30
Czy zamontowanie tylnych chlapaczy też wymaga podcinania nadkola?
Czy montaż chlapaczy obejmuje komplet, tj. przód i tył, czy można grymasić i wybierać przód lub tył.
Chlapacze kupujesz w oddzielnych kompletach na przód i tył.
Tak jak napisano wcześniej. Tył montujesz banalnie prosto. Mi zajęło po jakieś 10 minut na stronę. Z przodem trochę trudniej ale kolega BikeBert bardzo dobrze to wytłumaczył w manualu.

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Chlapacze

Post autor: Rafał »

BikeBert pisze:
11 lut 2018, 9:15
Po stronie kierowcy czy po obu stronach?
Zakładam, że masz chlapacze? Bo listwa potrafi odklejać się także bez nich... :)
na daną chwilę po stronie pasażera, mam chlapacze, założyłem zaraz po kupnie auta

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Chlapacze

Post autor: Vibor »

może Skoda powinna zamawiać u chińczyków ;) : https://pl.aliexpress.com/item/Set-OE-F ... 265.dViEnp , przynajmniej są bez cięcia elementów nadwozia

pwroblew
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2020, 23:43
Samochód: Skoda Kodia1 2.0 TSI

Re: Chlapacze

Post autor: pwroblew »

odświeżam temat. czy nadal założenie chlapaczy może spowodować odklejanie się tej listwy? Odświeżam i pytam bo przymierzam się do założenia na przód. Nie dlatego, że się brudzi. We wszystkich poprzednich autach zakładałem na przód z uwagi na progi. bez chlapaczy wszystko co na drodze nieźle potrafiło zjechać lakier na progach z przodu. Co prawda nie zglądałem pod skodę i być może progi są w całości pokryte plastikiem, to wtedy też bez sensu trochę te chlapacze

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Chlapacze

Post autor: herman00 »

Nie potwierdzam.
Chlapacze założyłem od razu i uważam, że to powinien być obowiązkowy element wyposażenia każdego auta, prawie element bezpieczeństwa, a nie dbania o estetykę. Spójrzcie podczas jazdy w deszczu ile mgły z nawierzchni generuje auto z chlapaczami o bez chlapaczy. Estetycznie oczywiście, że nie uchronią przed chlapaniem, ale mam porównanie i wiem, że jest niej uchlapany.
Nic się nie odkleja. Kupiłem na Alle chlapacze oryginalne, wszystko pasowało idealnie tak przód jak i tył, nic nie trzeba przycinać. Montaż banalny, chociaż z przodu wymaga skręcenia kierownicy w jedną a potem drugą stronę i nawiercenia 2 otworów pod wkręty.

pwroblew
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2020, 23:43
Samochód: Skoda Kodia1 2.0 TSI

Re: Chlapacze

Post autor: pwroblew »

No to się pochwalę, założyłem w ASO.ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


kris745
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2020, 17:09
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI DSG 2021

Re: Chlapacze

Post autor: kris745 »

Może komuś przyda się informacja, że przy zakładaniu chlapaczy z przodu o nr 565075111A nie trzeba już nic rzeźbić. Nie ma już tych wąsów przykręcanych od dołu. Nie trzeba już też wycinać nadkola. Przykręcamy dwoma śrubami w fabryczne otwory i wiercimy jeden otwór 7mm na kołek. Montaż trwała może 5 minut na stronę.
https://ibb.co/1m0cVjW

ODPOWIEDZ