Zasłonki przyciwsłoneczne

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Kodiaqa
Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: Vibor »

pisałem o fotochromach (nie zwykłym ani czy z niego korzystasz) i ich samo ściemnianiu się, zewnętrzne są powiązane z wewnętrznym bo w nim masz czujniki światła i jak zaburzy się wewnętrzne to zewnętrze się nie ściemnią a efektem tego będzie oślepienie kierowcy ;)



Sponsor

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Sponsor


Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: michalmiko »

Robert, u mnie Sunset był z pakietem fresh, więc i tak musiałem go wziąć. Nie wiem dlaczego te szyby są tak słabo przyciemniane. Osobiście wolę ciemne szyby. Czy u Ciebie po zamontowaniu tych osłonek, dobrze działa fotochromatyczne lusterko, czy są problemy o których pisze Vibor? Chyba to na razie jedyna opcja, by nie stracić gwarancji ;)

Poly
Posty: 98
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:34
Samochód: Planuje Kodiaq 1.4 TSI

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: Poly »

U mnie zasłonki marketowe na zassawkę gumowę dają radę. Okno boczne jest prawie prostokąt, także dwie osłonki doraźnie na okno pasażera z tyłu załątwiają sprawę w bardzo słoneczny dzień. Normalnie szyby są wystarczająco przyciemnone (w Style)

Awatar użytkownika
Robert65
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2018, 20:09
Lokalizacja: Lublin
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: Robert65 »

michalmiko pisze:
12 kwie 2018, 22:13
Robert, u mnie Sunset był z pakietem fresh, więc i tak musiałem go wziąć. Nie wiem dlaczego te szyby są tak słabo przyciemniane. Osobiście wolę ciemne szyby. Czy u Ciebie po zamontowaniu tych osłonek, dobrze działa fotochromatyczne lusterko, czy są problemy o których pisze Vibor? Chyba to na razie jedyna opcja, by nie stracić gwarancji ;)
Przyznam szczerze, że nie wiem. Nie jeździłem jeszcze kodiaqiem nocą ... :lol: mam dopiero ok 800 km na liczniku :roll: i twierdzę, że nawet najbardziej przyciemniane fabrycznie szyby w Kodiaqu są dla mnie za jasne.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: michalmiko »

Poly, tylko te na przyssawkę blokują możliwość otwarcia okna, a te co ma Robert nie :)
Robert, jeszcze wszystko przed Tobą :D U mnie odbiór jeszcze nie wiadomo kiedy będzie, ale już mnie denerwują szyby, że są za jasne :)

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 234
Rejestracja: 11 kwie 2017, 11:07
Samochód: Mazda 6

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: Carly_pl »

Czemu przyciemnienie szyb miałoby spowodować utratę gwarancji? Czasu rozbierania połowy auta do przyciemnienia szyb już minęły..
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: michalmiko »

Może nie połowy auta, ale przynajmniej ściągnięcia tapicerki drzwi ;) Później mogą nie uznać gwarancji gdyby skrzypiały np. rączki w drzwiach :D Choć słyszałem o zakładach, które robią to ponoć bezinwazyjnie, tylko nie wiem na ile to jest bezinwazyjne...

msolak81
Posty: 97
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:29
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: msolak81 »

witam - ostatnio robiłem przyciemnienie szyb folią. Montaż nie wymaga jakiejkolwie ingerencji w tapicerkę ani plastiki - folio nakłada się bezpośrednio na szybę i docina plastikiem - efekt jest bardzo dobry i przede wszystkim błyskawiczny (montaż 2h) - jedynie szyby na dachu nie da się. w ten sposób przyciemnić ze wzgledów bardziej estetycznych (mało miejsca na docięcie przy uszczelkach). jedyny minus takiej techniki - ok 5 dni nie można myć / otwierać szyb. osobiście polecam :)

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: bubuś »

msolak81 pisze:
14 cze 2018, 12:45
witam - ostatnio robiłem przyciemnienie szyb folią. Montaż nie wymaga jakiejkolwie ingerencji w tapicerkę ani plastiki - folio nakłada się bezpośrednio na szybę i docina plastikiem - efekt jest bardzo dobry i przede wszystkim błyskawiczny (montaż 2h) - jedynie szyby na dachu nie da się. w ten sposób przyciemnić ze wzgledów bardziej estetycznych (mało miejsca na docięcie przy uszczelkach). jedyny minus takiej techniki - ok 5 dni nie można myć / otwierać szyb. osobiście polecam :)
Taki sposób foliowania spełnia jedynie wymóg przyciemnienia. Nie przeciwdziała zaś wybiciu szyby i wepchnięciu jej do środka kabin.
Ilekroć foliowałem szyby - a robiłem to w specjalistycznych zakładach - każdorazowo demontowali tapicerkę z drzwi, wyjmowali szyby, myli je, oklejali folią od brzegu do brzegu i suszyli. Dopiero po tym montowali wszystko i można było od razu szyby opuszczać. Szyba zafoliowana od brzegu do brzegu nawet uderzona i stłuczona (popęka na kawałeczki lecz się nie odrywa od foli) przy próbie wepchnięcia opiera się skutecznie, bowiem folia nie naciąga się i jest blokowana pod uszczelkami prowadnic szyby. Szyba zafoliowana tak, jak Twoja, po uderzeniu, popęka pod uszczelkami i wpadnie do środka kabiny.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: michalmiko »

Jako, że fabryczne przyciemnienie szyb jest, jakie jest, a ja lubię ciemne szyby, coś musiałem zrobić :D
Nie chciałem na razie foliować szyb, a o dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem zakupu dedykowanych osłonek do Kodiaqa. Cena wydawała mi się wygórowana, bo z przesyłką wyszło coś około 360zł. Myślałem, że będzie to kawałek pończochy z drutem za 360zł? Trochę dużo. Myliłem się :D Zasłonki wykonane są z dobrej jakości materiału, a stelażowi daleko do tego z tych marketowych osłonek. Sprawia wrażenie bardzo solidnego i nie jest podatny na wygięcia. Osiągnąłem efekt czarnych szyb.
Powiem Wam, że na prawdę szkoda, że Kodiaq nie wychodzi fabrycznie z tak ciemnymi szybami. To auto wygląda genialnie. Tak samo jak te atrapy wydechów. Coraz bardziej kocham to auto za to jakie jest i jak wygląda :D
Poniżej macie fotki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ