Zasłonki przyciwsłoneczne

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Kodiaqa
msolak81
Posty: 97
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:29
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: msolak81 »

Witam forumowiczów, jakiś czas temu założyłem wątek odnośnie zasłonek przyciemniających szyby. Niestety, mój Kodiaqk nie ma wbudowanych rolet w boczkach (eh te pakietowanie) a fabryczne przyciemnienie to jakiś żart - długo szukałem, i wczoraj dostałem informację, że zasłonki są już dostępne od polskiego producenta (chyba). Używałem tych zasłonek wcześniej w fordzie mondeo i działały wyśminicie. Co więcej, z tego co widzę, dla kodiaqa dostępna jest również zasłonka na szybę bagażnika - dzielona ale jest :). Może jest to kryptoreklama, zaznaczam że żadnych związków z firmą nie mam.

http://epc.net.pl/cortinillas/skoda/292 ... &results=1



Sponsor

Zasłonki przyciwsłoneczne

Sponsor


babelmb
Posty: 56
Rejestracja: 10 lis 2017, 13:15
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI DSG 4x4

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: babelmb »

Ja również polecam. Miałem takie zasłonki w xc60, które sprzedałem i sprawdziły się super. Mega prosty montaż, bezinwazyjny.

Mefju
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2017, 8:08
Lokalizacja: Skierniewice
Samochód: Kodiaq 2.0 tdi 140 KW

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: Mefju »

A mozecie jakies foto zbliżenia zrobic i wrzucic? Nic nie widac na stronie producenta...

msolak81
Posty: 97
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:29
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: msolak81 »

Ja jeszcze nie mam - materiał to taka siatka z drobnymi oczkami (chyba jakias poliestrowa). bazując na moich z forda, to spasowanie było w miarę dobre - nic nie odstawało i nie wypinało się. montaż jest banalnie prosty na małe zaciski na szybe) - możn otwierać szybe z założoną siatką. na boczki był na wcisk

Jarek
Posty: 22
Rejestracja: 11 lip 2017, 18:24
Lokalizacja: W-wa
Samochód: Kodiaq 1,4 Style 4x4 + Volvo XC90 2,4 D5

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: Jarek »

Dostałem info od producenta z Nysy, że mają w ofercie do Kodiaqa coś takiego:

http://epc.net.pl/cortinillas/skoda/292 ... 2016-.html

Pod koniec grudnia będę w tamtej okolicy, napisałem maila, że chcę zobaczyć jak to wygląda i ewentualnie na miejscu nabyć....

darek69
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2017, 7:35
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 4x4 Style/volvo s60

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: darek69 »

Zapewne chodzi o takie:

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: michalmiko »

Czy już ktoś z Was może zamontował u siebie w Kodiaqu takie zasłonki? Czytałem komentarze na allegro, że podczas mocniejszego trzaśnięcia drzwiami lubiły odpadać. Chciałem już kompletować "wyprawkę" podczas oczekiwania na samochód :D

Awatar użytkownika
Robert65
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2018, 20:09
Lokalizacja: Lublin
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: Robert65 »

michalmiko pisze:
11 kwie 2018, 20:07
Czy już ktoś z Was może zamontował u siebie w Kodiaqu takie zasłonki? Czytałem komentarze na allegro, że podczas mocniejszego trzaśnięcia drzwiami lubiły odpadać. Chciałem już kompletować "wyprawkę" podczas oczekiwania na samochód :D
Mam zamontowane w swoim autku, przy zamykaniu nic się złego nie dzieje , nawet przy mocnym trzaśnięciu drzwiami, jedyne co mnie trochę wkurza przy patrzeniu w lusterko wsteczne to dzielona osłona pokrywy bagażnika, no ale to wina kształtu plastików wokół szyby. Osłony na drzwiach mocowane są tylko na dwa zaczepy boczne, powoduje to, że dół jest troszkę wypukły i trzeba go dogiąć w stronę szyby, żeby to jakoś wyglądało. Po maksymalnym dociśnięciu do dołu opiera się na boczku drzwi i nie drga w czasie jazdy, nawet przy opuszczonych do połowy szybach. Żałuję, że brałem pakiet sunset, bardzo kiepskie przyciemnienie, nie warte swojej ceny! W QQ były mocniej przyciemnione i nie były potrzebne kolejne "przyciemniacze" :roll:

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: Vibor »

zbyt mocno ciemna tylna szyba wpłynie negatywnie na luterka fotochromowe ( wewnętrze i zewnętrzne) jeśli ktoś z Was ma, więc z tym przyciemnianiem to trzeba rozsądnie

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Zasłonki przyciwsłoneczne

Post autor: bubuś »

Vibor pisze:
12 kwie 2018, 13:49
zbyt mocno ciemna tylna szyba wpłynie negatywnie na luterka fotochromowe ( wewnętrze i zewnętrzne) jeśli ktoś z Was ma, więc z tym przyciemnianiem to trzeba rozsądnie
A jaki to ma negatywny związek przyciemnienie szyby na klapie z wewnętrznym, a szczególnie z zewnętrznym, lusterkiem wstecznym?

Mnie lusterko wewnętrzne nie jest w ogóle potrzebne do szczęścia (znam kierowców, którym z kolei niepotrzebne są lusterka zewnętrzne). Wystarczają mi w zupełności lusterka zewnętrzne, bo one są naprawdę istotne by móc zmienić bezpiecznie pas ruchu. Zaś do prawidłowego wykonania manewru cofania wystarczające są czujniki cofania oraz lusterka zewnętrzne (w Kodiaqu jest przecież jeszcze i kamera cofania i dookólna).

W mojej ocenie miast kupować zasłonki, korzystniej jest zafoliować okna tylne boczne i na klapie czarną folią (25%, 50% lub nawet 75%). Folia ta doskonale chroni wnętrze przed nagrzewaniem wnętrza przez słońce, a dodatkowo ma właściwości przeciwwłamaniowe (w przypadku uderzenia w szybę, nie roztrzaskuje się ona na kawałki i tak uszkodzonej nie daje się łatwo wepchnąć do kabiny).
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

ODPOWIEDZ