Tapicerka - jak ukryć kable

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Kodiaqa
Najciamajdowski
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2017, 10:19
Samochód: Skoda Kodiaq petrol 2L

Tapicerka - jak ukryć kable

Post autor: Najciamajdowski »

Koledzy, czy któryś z Was wie jak zdjąć tapicerkę wewnętrzną w Kodiaqu (około lusterka i podsufitkę), żeby poprowadzić kable do kamery przedniej i tylnej? Nigdy tego nie robiłem, a nie chcę jej uszkodzić "na siłę".



Sponsor

Tapicerka - jak ukryć kable

Sponsor


lisek31
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2017, 14:15
Samochód: Octavia

Re: Tapicerka - jak ukryć kable

Post autor: lisek31 »

Jeżeli chodzi o demontaż podsufitki to można ją jedynie odchylić, a nie demontować, nie ma to sensu. Jeżeli chodzi o demontaż tapicerki przeważnie jest na zatrzaskach i trzeba je z wyczuciem podważać i zdjąć, ale też łatwo je przy tym uszkodzić i mogą pęknąć, pytałeś ile by za to wzięli w serwisie?

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 134
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Tapicerka - jak ukryć kable

Post autor: PeWu »

Podpinam się pod temat, czy ktoś już montował okablowanie do kamerki?
Jest jeszcze jeden problem, z gniazda zapalniczki płynie cały czas prąd i nie ma opcji wyłączenia napięcia po wyłączeniu zapłonu, poradziliście sobie jakoś z tym?
W Passacie po odcięciuiu zapłonu i otwarciu drzwi napięcie było odcinane, co wydaje się poprawnym zachowaniem, teraz mocno się zdziwiłem zmianą w tym temacie w Kodiaq, ciekawe dlaczego nie jest to jakimś standardem.

Reasumując - poszukuję rozwiązania na popięcie zasilania do kamerki, któe będzie odłączene po wyjśćiu z auta, jednak musi być to odwracalne/demontowalne.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Tapicerka - jak ukryć kable

Post autor: WuWu »

Najłatwiej było w czasie zakupu uzgodnić taki dodatek. Serwis zamontował. Kamerka włącza się po uruchomieniu silnika i wyłącza po zgaszeniu silnika.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Tapicerka - jak ukryć kable

Post autor: michalmiko »

Montowałem przedwczoraj kamerkę. Montowałem już do wielu samochodów, ale Kodiaq jest dość trudny, przynajmniej ja mam takie wrażenie, bo robota mi nie szła. Ja zrobiłem gniazdko na kablu, nad dywanikiem pasażera, tam jest wpięty zasilacz do kamerki. Od zasilacza trzeba przeciągnąć kabel przez plastik, aby wyszedł przy uszczelce. Następnie po kawałku odchylamy uszczelkę tu gdzie się łączy z plastikami i wciskamy tam kabel. Później pomiędzy słupkiem a podsufitką trzeba go wcisnąć do wewnątrz. Następnie delikatnie pomiędzy szybę a podsufitkę. Trzeba tak wymierzyć, aby nie zostało za dużo zapasu.
Zasilanie po stacyjce wziąłem z bezpieczników, za pomocą bypassa, a masę ze śrubki obok gniazda OBD. Nie pamiętam teraz dokładnie, ale to był chyba najniższy rząd, trzeci bezpiecznik od lewej strony, od tylnej wycieraczki, 10A. Następnie przewody w oplocie przeprowadziłem pod plastikiem nad nogami kierowcy, później trzeba ściągnąć z obydwu stron dolne plastiki tunelu. Przykręcone są jedną śrubą torx, następnie trzeba pociągnąć na dół (są na zatrzaskach metalowych). Tu trzeba jakoś przeciągnąć przewód na drugą stronę tak aby nie dotykał metalowych rurek do nagrzewnicy. Następnie pod gumową osłoną dmuchawy nad nogami pasażera.
P.s. Chciałem zamontować kamerkę w ASO, ale nie było takiej możliwości. Sprzedawca się tylko złapał za głowę :D

KrzysiekZet
Posty: 33
Rejestracja: 30 lis 2018, 15:13
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI 190KM DSG

Re: Tapicerka - jak ukryć kable

Post autor: KrzysiekZet »

https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... ion-guide/

Tu macie fajnie pokazane jak gość poprowadził przewód do kamery frontowej. Może komuś się przyda.
Ja podobnie zrobiłem w Octavce, ale zdecydowanie łatwiej podejść pod bezpieczniki. W Miśku widzę, że jest trochę więcej roboty.

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 134
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Tapicerka - jak ukryć kable

Post autor: PeWu »

Ktoś z okolic Wrocławia podjąłby się zadania podłączenia i ukrycia przewodów? Najlepiej do tyłu też, ale sam przód też będzie ok.

ODPOWIEDZ