Orurowanie za darmo

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Kodiaqa
WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Orurowanie za darmo

Post autor: WuWu »

Skorek pisze:
06 wrz 2017, 16:35
Jeszcze nie wybrałem. Zrobili na tę chwilę wzory i trzeba poczekać na homologowanie ich. Jutro odbieram auto z rurami bocznymi (ostatnia fota). Natomiast co do wyboru przodu mam dowolność ale skłaniam się do orurowania rozlożystego (zdjęcie jeden albo dwa)
z tego wszystkiego chyba najładniejsze numer 1

a czy ten przód jest faktycznie mocno osadzony że uchroni przed jakąś niską przeszkodą (np możesz rozgarnąć zaspę bez obawy o zderzak) czy to bardziej tuning optyczny ?



Sponsor

Re: Orurowanie za darmo

Sponsor


krotz
Posty: 179
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:26
Lokalizacja: Pomiechówek
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Orurowanie za darmo

Post autor: krotz »

Skorek pisze:
06 wrz 2017, 16:35
Jeszcze nie wybrałem. Zrobili na tę chwilę wzory i trzeba poczekać na homologowanie ich. Jutro odbieram auto z rurami bocznymi (ostatnia fota). Natomiast co do wyboru przodu mam dowolność ale skłaniam się do orurowania rozlożystego (zdjęcie jeden albo dwa)
W jakiej cenie montują te progi boczne ?

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Orurowanie za darmo

Post autor: Skorek »

Właśnie dlatego nie ma orurowania z tyłu bo byłby to tylko tuning optyczny gdyż nie było możliwości solidnego przymocowania zaczepów do ramy w dwóch czy trzech miejscach. Aby zobrazować cały proces wytwórczy pod konkretny model dodam, że przednie rury aby mogły być montowane w aucie muszą przejść homologację, która polega nie tylko na złożeniu odpowiednich papierów w urzędzie, ale także na wykonaniu crash testów.

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Orurowanie za darmo

Post autor: Skorek »

krotz pisze:
06 wrz 2017, 22:56
Skorek pisze:
06 wrz 2017, 16:35
Jeszcze nie wybrałem. Zrobili na tę chwilę wzory i trzeba poczekać na homologowanie ich. Jutro odbieram auto z rurami bocznymi (ostatnia fota). Natomiast co do wyboru przodu mam dowolność ale skłaniam się do orurowania rozlożystego (zdjęcie jeden albo dwa)
W jakiej cenie montują te progi boczne ?
Ponieważ zostawiłem auto na 3 dni, żeby mogli wykonać wzory jakie później wejdą do produkcji pod kontem Kodiaq dostałem specjalne ceny. Nie wiem jak będą się później kształtowały. Dopytam przy odbiorze i na pewno dam znać. Z rozmów jakie przeprowadziłem na miejscu dostałem informację, że jeszcze tego samego dnia zgłosiło się kolejnych 4 chętnych z Kodiaq do tego aby mogli wykonać wzorce orurowania. Nie mam pojęcia czy zadziałało nasze forum, czy to jeszcze innymi ścieżkami dowiedzieli się ludzie. W każdym razie firma Steel robi bardzo dobre wrażenie i wg mnie działa niezwykle profesjonalnie. Dodam, że zostawiajac im Kodiaq dostałem w zamian auto zastępcze w postaci Toyoty Auris co miało dla mnie bardzo duże znaczenie.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Orurowanie za darmo

Post autor: root »

I chyba jeszcze masz mycie gratis :)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Orurowanie za darmo

Post autor: Dual »

Hej Skorek, moim zdaniem zdjecie nr 1 przedstawia to co dla mnie byloby akceptowalne i do tego chroniloby plastiki od dolu na calem szerokosci - wzgledu praktyczne i jednoczesnie dyskrecja.
Wysokie rury nie chronia boków i nieco chyba nie pasuja do nowoczesnej i kanciastej linii Kodiaqa.
Powodzenia.
Jednak dla mnie szkoda kazdego cm wysokosci.
Ja bym chcetnie skorzystal z oferty firmy podnoszącej przeswit ;)
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Orurowanie za darmo

Post autor: Skorek »

Każdy robi to co lubi. Wybrałem jedynkę, ale ze względów homologacyjnych muszę poczekać na rury jeszcze kilka tygodni. Natomiast boki mam założone i zdecydowanie na żywo wyglada to dużo lepiej niż na zdjęciach.

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Orurowanie za darmo

Post autor: Dual »

Daleko nie mam do Ciebie moze podjade zobaczyc.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Orurowanie za darmo

Post autor: Skorek »

A zapraszam , zapraszam

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Orurowanie za darmo

Post autor: Dual »

Kurcze samiuśki siedze na serwisie od 8 do 19 i nie mam kiedy ;) Ale moze sie przelece w weekenda ;)
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

ODPOWIEDZ