Alufelgi 21" lub większe

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Kodiaqa
ZetRTW
Posty: 55
Rejestracja: 01 wrz 2023, 7:59
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI

Alufelgi 21" lub większe

Post autor: ZetRTW »

Panie i Panowie, jak w temacie....Będę miał sportline na alufelgach 19" i zostawiam je na zimę, ale na lato mam zamiar zakupić teraz (póki są fajne ceny) na pewno 20" lub zastanawiam się też nad 21" / 22".
Pomijając aspekty homologacyjne, ubezpieczeniowe itd. Na pewno ktoś takie zakupił więc prośba o radę i zdjęcia jaki najlepiej kupić rozmiar i z jakimi oponami aby się zmieściły i jednocześnie nie stracić mocno komfortu jazdy (choć wiem że to po części nieuniknione).
Temat się wziął z tego że ostatnio Kodiaqa widziałem chyba na 21" alufelgach i wyglądał zacnie.....optycznie na większego:)



Sponsor

Alufelgi 21" lub większe

Sponsor


elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Alufelgi 21" lub większe

Post autor: elmiko »

Kalkulator zamienników opon Ci pomoże w dobraniu odpowiednich opon. Na stronach oponiarskich są - poszukaj :)

ZetRTW
Posty: 55
Rejestracja: 01 wrz 2023, 7:59
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI

Re: Alufelgi 21" lub większe

Post autor: ZetRTW »

Ok, dzięki za info tylko jeszcze czy ktoś ma foty jak to wygląda na aucie w realu oraz czy komfort jazdy bardzo się pogorszy bez zawieszenia DCC? bo może lepiej zostać przy 20"....

zalezi
Posty: 86
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Alufelgi 21" lub większe

Post autor: zalezi »

Zostań przy 20”, masz i ładny wygląd i profil 45mm, serio :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ZetRTW
Posty: 55
Rejestracja: 01 wrz 2023, 7:59
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI

Re: Alufelgi 21" lub większe

Post autor: ZetRTW »

Szukam w necie jakiś zdjęć żeby sobie porównać w Realu ale niestety niema :/ cały czas właśnie borykam się z dylematem 20" lub 21"

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Alufelgi 21" lub większe

Post autor: elmiko »

Widziałem gdzieś fotki Kodiaqa na 21" felgach od Audi. Jak sobie przypomnę to podrzucę.

zalezi
Posty: 86
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Alufelgi 21" lub większe

Post autor: zalezi »

ZetRTW pisze:Szukam w necie jakiś zdjęć żeby sobie porównać w Realu ale niestety niema :/ cały czas właśnie borykam się z dylematem 20" lub 21"
Przepraszam, ale po co 21” w Kodiaqu? Stracisz mocno na komforcie, będziesz się bał każdego krawężnika, a same kolo będzie nieco za duże i nieco karykaturalne do tego spokojnego z natury auta. Widziałem na grupie Audi A7 nową sztukę S7 na 22” i wyglądało to fatalnie, przerost formy nad teścia, te koła zdominowały zupełnie furę, a mowa o superszybkim samochodzie, któremu ładnie w dużych felach .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ZetRTW
Posty: 55
Rejestracja: 01 wrz 2023, 7:59
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI

Re: Alufelgi 21" lub większe

Post autor: ZetRTW »

Widziałem właśnie chyba na 21" i wyglądał fajnie, takie max co można w niego wsadzić. Dlatego potrzebuje poglądu jak to wygląda na pewno, bo tamtych nie byłem pewien i jednocześnie oczekuje informacji od doświadczonych forumowiczów którzy takie posiadają lub doświadczyli...miałem nadzieje ze się owi użytkownicy wypowiedzą.

Rozumiem że jeździsz na 20" i dlatego też wspominasz o pogorszonym komforcie jazdy? wówczas wiadomo 21" nie będzie lepiej.

@elmiko - będę wdzięczny za fotkę, na google jakieś są ale nie wiem czy to jest 20" / 21" lub jeszcze większe

Online
Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Alufelgi 21" lub większe

Post autor: Marcelus »

Dobrze kolega pisze, 21 cali to niższy profil i optycznie mniej gumy na kole, nie wygląda to już fajnie, ktoś kiedyś wrzucał fotkę Kodiaqa na tylu calach i jakoś to wyglądało ale z tego co pamiętam to i zawieszenie zostało lekko obniżone.

ODPOWIEDZ